banner header desktop fajr

تاریخ اکران فیلم جدید بتمن + گروه بازیگران و هرچیزی که باید بدانید

تاریخ اکران فیلم جدید بتمن در سینماها، ۴ مارچ ۲۰۲۲ (۱۳ اسفند ۱۴۰۰) در نظر گرفته شده است. برای اطلاعات بیشتر با فیلیمو شات همراه باشید.

شوالیۀ سیاه بازمی‌گردد! فیلم جدید بتمن که به‌تازگی تولید شده، با سه‌گانۀ کریستوفر نولان کاملاً متفاوت است و ازنظر داستانی ارتباطی به آن ندارد. راستی! این بار قرار است که رابرت پتینسون در گاتهام‌سیتی لباس مخصوص بتمن را به تن کند. گرچه هنوز هم باید منتظر تاریخ اکران فیلم جدید بتمن باشیم، همۀ آنچه را که در مورد آن می‌دانیم با شما به اشتراک می‌گذاریم. برای اطلاعات بیشتر با فیلیمو شات همراه باشید.


انیمیشن سریالی جدید بتمن از بروس تیم


بتمن در چه تاریخی منتشر می‌شود و کجا می‌توانیم آن را تماشا کنیم؟

تاریخ اکران فیلم جدید بتمن در سینماها، ۴ مارچ ۲۰۲۲ (۱۳ اسفند ۱۴۰۰) در نظر گرفته شده است. البته اکران فیلم برای امسال برنامه‌ریزی شده بود، اما شیوع بیماری کووید ۱۹ همه‌چیز را تغییر داد. در سال ۲۰۲۱ روند انتشار فیلم‌‌ها به‌این‌ترتیب است که در یک روز به طور هم‌زمان در سینماها و HBO MAX منتشر می‌شوند. بنابراین، بتمن در سال ۲۰۲۲ به‌طور انحصاری فقط در سالن‌های سینما اکران خواهد شد.

رابرت پتینسون در نقش بتمن - اکران فیلم جدید بتمن

داستان فیلم جدید بتمن از چه قرار است؟

احتمالا منظورتان این نیست که: «بتمن چه کسی است؟» چون فکر می‌کنیم او را بشناسید. فیلم جدید بتمن یک فیلم دیگر دربارۀ کاراکتر بتمن است، و اگرچه ممکن است ساختن فیلم‌های متعدد از روی یک شخصیت احمقانه به‌نظر برسد، اما کمپانی برادران وارنر خوب می‌داند که سوژه‌ای مثل بتمن، گیشه را فتح خواهد کرد. بتمن قرار بود که بخشی از دنیای دی‌سی باشد و بن افلک می‌خواست آن را کارگردانی و در آن بازی کند. اما درنهایت، افلک از کارگردانی انصراف داد و سپس پروژه را به‌کلی ترک کرد. در حال حاضر، بتمن کاملاً مستقل از دی‌سی ساخته شده، درست مثل جوکر در سال ۲۰۱۹.

گرچه فیلم، ما را با بتمن جدیدی آشنا می‌کند، اما مثل فیلم Batman Begins چیزی دربارۀ گذشتۀ بتمن نشان نمی‌دهد؛ در این فیلم بروس وین را در دومین سال مبارزه با جرم و فساد می‌بینیم. او یک سالی است که در گاتهام سیتی با شکل و شمایل بتمن زندگی می‌کند، و بااینکه مردم از وجود او خبر دارند، اما حضورش همچنان مثل یک راز است. به گفتۀ مت ریوز (کارگردان فیلم) بتمن در برابر فساد گاتهام سیتی قد علم می‌کند و به این فکر می‌کند که چگونه می‌تواند این شهر را تغییر دهد.


توضیحات مت ریوز در مورد لباس بتمن

نمایی از فلیم بتمن - اکران فیلم جدید بتمن

خلاصۀ داستان

داستان این فیلم هنوز به‌طور کامل منتشر نشده، اما می‌دانیم که ریدلر (The Riddler) که مثل زودیاک یک قاتل زنجیره‌ای است، دشمن شماره یک بتمن به‌حساب می‌آبد. این فیلم یک راز قتل را در پی دارد که از عمق فساد جریان یافته در گاتهام‌سیتی و ارتباط آن با خانوادۀ وین پرده برمی‌دارد. مت ریوز همچنین توضیح می‌دهد که در این فیلم، بتمن سعی می‌کند متوجه شود که ماموریت اصلی‌اش چیست. او در سال دوم فعالیتش در گاتهام سیتی هنوز مثل یک موجود افسانه‌ای فرض می‌شود و درعین‌حال بسیاری از مقامات شهر او را تهدید می‌کنند. داستان فیلم همچنین نشان می‌دهد که بتمن تبدیل به معروف‌ترین کارآگاه جهان می‌شود؛ و این همان جزئیاتی از شخصیت او است که تاکنون در هیچ‌کدام از فیلم‌ها ندیده‌ایم.

نمایی از فیلم بتمن با بازی رابرت پتینسون - اکران فیلم جدید بتمن

کارگردان و دیگر عوامل فیلم

مت ریوز (کارگردان فیلم جنگ برای سیاره میمون‌ها، ۲۰۱۷) کارگردان این فیلم است؛ او همچنین در نگارش فیلمنامه با پیتر کریگ همکاری کرده. ریوز و دیلان کلارک تهیه‌کنندگان فیلم هستند و سیمون ایمانوئل، ماسکل ای یوسلان، والتر هامادا و چنتا نونگ وو تهیه‌کنندگی اجرایی آن را بر عهده دارند. عکاسی فیلم را کریگ فریز انجام داده و جیمز چینلاند طراح تولید است. ویلیام هوی و تایلر نلسون تدوین‌گران فیلم، دن لمون طراح جلوه‌های بصری و دومینیک توهی طراح جلوه‌های ویژه هستند. استوارت ویلسون طراحی صدای فیلم را برعهده دارد، و ژاکلین دوران، گلین دیلون و دیوید کراسمن طراحی لباس‌ها را انجام داده‌اند. نائومی دون طراح گریم است و مایکل جاکینو موسیقی فیلم را ساخته است.

نمایی از فیلم بتمن - اکران فیلم جدید بتمن

بازیگران

رابرت پتینسون در نقش بتمن/ بروس وین ایفای نقش می‌کند. دیگر بازیگران فیلم عبارت‌اند از: زوئی کراویتز در نقش سلینا کایل، پل دینو در نقش ادوارد نشتون، جفری رایت در نقش جیمز گوردون، جان تورتورو در نقش کارمین فالکون، پیتر سارگارد در نقش گیل کولسون دادستان گاتهام سیتی، جیمی لاسون در نقش بلا ریل نامزد شهرداری، بری کیوگن در نقش استنلی مرکل یکی از افسران پلیس گاتهام سیتی، اندی سرکیس در نقش آلفرد، و کالین فارل (با یک گریم بسیار سنگین) در نقش اوزوالد کابلپات.


منبع: SlashFilm

این‌ها را هم بخوانید

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم