نقد سریال لوکی (Loki) | فرصت آشنایی بیشتر با یک کاراکتر شرور

سریال لوکی ترکیبی جالب و هیجان انگیز از ژانر علمی تخیلی، فانتزی و تعقیب و گریز پلیسی است؛ این اثر پر از دیالوگ، عجیب و سرگرم‌کننده است.

پس از نبرد نیویورک، لوکی (با بازی تام هیدلستون) در یکی از تایم‌لاین‌ها با استفاده از مکعب تسراکت فرار می‌کند و دوباره در تاریخ بشریت ظاهر شده و به یک کاراکتر شرور، اما تاثیرگذار بر تاریخ تبدیل می‌شود. موبیوس (با بازی اوون ویلسون) که یکی از ماموران ارشد TVA است او را از مجازات نجات می‌دهد تا به کمکش جلوی خطر بزرگتری را بگیرد. برای نقد و بررسی سریال لوکی با فیلیمو شات همراه باشید.


۳۵ نمونه از بهترین سریال های خارجی ۲۰۲۱


وقتی یک نیروی مهار نشدنی به شیئی غیر قابل حرکت می‌رسد چه اتفاقی می‌افتد؟ حالا فرض کنید که خدای شرارت با بوروکراسی شهری مواجه شود و گیر آن بیفتد. این داستان جدیدترین سریال استودیو مارول است که قهرمان خودش را درگیر کاغذبازی‌های اداری می‌کند و این کار را به شکلی کاملاً سرگرم‌کننده‌ انجام می‌دهد.

داستان سریال لوکی دقیقاً پس از انتقام جویان: پایان بازی آغاز می‌شود، و لوکی پس از برد نیویورک با تسراکت فرار می‌کند، اما طولی نمی‌کشد که توسط TVA  که مسئول حفاظت از خط زمانی مقدس است دستگیر و تهدید به محاکمه می‌شود. اما از شانس خوب لوکی، یکی از ماموران ارشد به نام موبیوس جلوی این کار را می‌گیرد و از فرصت استفاده می‌کند تا بوسیلۀ او به دنبال یک فراری بگردد.


بررسی انتقام جویان: پایان بازی


تام هیدلسون در نمایی از سریال لوکی

سریال لوکی ترکیبی جالب و هیجان انگیز از ژانر علمی تخیلی، فانتزی و تعقیب و گریز پلیسی است. موبیوس با نشان دادن برخی حقایق ناخوشایند گذشته، حال و آیندۀ لوکی سعی می‌کند او را به خودش بیاورد. این کار او همچون شوکی کوتاه و شدید عمل می‌کند و باعث می‌شود تا لوکی نقاب تکبر را از صورتش بردارد و اینجاست که تازه متوجه آسیب‌پذیری درونی او می‌شویم.  حالا موبیوس در ازای این تغییر یک فرصت و یک هدف در اختیار او می‌گذارد: یعنی تعقیب و پیدا کردن اطلاعات در مورد خطر جدیدی که تایم‌لاین را تهدید می‌کند.

لوکی و موبیوس زوج جذاب و درخشانی را تشکیل می‌دهند و با هم در برابر یک تهدید جدید متحد می‌شوند. کارهای موبیوس در ابتدا لوکی را عصبانی می‌کند، مثل وقت‌هایی که به تکبر و خودبزرگ‌بینی لوکی می‌خندد، یا موقعی که فلسفه‌بافی‌های خودش را در مورد مسائل تأیید می‌کند. اما گرچه رابطۀ موبیوس با لوکی کم‌کم شکل رفاقت می‌گیرد، اما بقیۀ افراد TVA انقدر مهربان نیستند! مثل  Hunter B-15 (با بازی وونمی موساکو) و قاضی راوونا رنسلیر سرسخت (با بازی گوگو امبتا-را).

تام هیدلسون و اوون ویلسون در نمایی از سریال لوکی

سریال لوکی پر از دیالوگ و درست مثل وانداویژن عجیب و جذاب است

اوون ویلسون در نقش موبیوس دوست‌داشتنی ظاهر شده و دلسوزی او باعث می‌شود که لوکی رفته‌رفته بداخلاقی‌ها و نفرت از خودش را کنار بگذارد. در فیلم‌های پیشین مارول به دلیل تعدد شخصیت‌ها نمی‌توانستیم شناخت خوبی از لوکی به دست بیاوریم؛ اما حالا لوکی تنها شخصیت مارول در این سریال است و دیگر برادری وجود ندارد که مدام خودش را با او مقایسه کند. در سریال لوکی مخاطب می‌تواند خیلی بهتر با او آشنا شود و به‌تدریج متوجه می‌شود که لوکی هم احساسات خودش را دارد، هرچند که تلاش می‌کند آن را نادیده بگیرد.

سریال لوکی پر از دیالوگ و بسیار سرگرم‌کننده است و درست مثل وانداویژن عجیب و جذاب به‌نظر می‌رسد. اما باید گفت که این سریال از وانداویژن منسجم‌تر است. برخی ایده‌ها و موضوعات لوکی کمی ما را به یاد وانداویژن و دکتر استرنج می‌اندازند، اما لوکی می‌تواند برگ برندۀ مارول باشد. مایکل والدرون به عنوان نویسنده و کیت هرون به‌عنوان کارگردان این سریال، دید کاملاً خوبی از خط داستانی دارند؛ هرچند هنوز سوالاتی در ذهن بینندگان وجود دارد که به احتمال زیاد در قسمت‌های بعدی به آن‌ها پاسخ می‌دهند.

سرگرم‌کننده‌ترین سریال مارول در سال ۲۰۲۱ منتشر شده. سریالی که روی شخصیت اصلی خودش متمرکز است و داستان‌گویی بسیار خوب و منسجمی دارد. شاید لوکی می‌خواهد به ما یادآوری کند که با شخصیت‌های منفی بیشتر خوش می‌گذرد!

تماشای سریال لوکی

منبع: EmpireOnline

این‌ها را هم بخوانید

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم

1 دیدگاه
  1. R. H می‌نویسد

    سلام ممنون از مطلب خوبتون
    من طرفدار شخصیت لوکی تو فیلم و سریال های مارول بودم و خیلی خوشحال شدم وقتی فهمیدم این سریال درحال ساخته عالیههه و پیشنهاد میکنم دیگرانم ببینن چون تا اینجایه داستان که خیلی ادمو به خودش جذب میکنه