کنفرانس مطبوعاتی تهیه‌کنندگان اسکار ۲۰۲۱ | آنچه باید درباره مراسم بدانیم

مراسم اسکار ۲۰۲۱ در ۲۵ آوریل (یکشنبه ۵ اردیبهشت) ساعت ۵ عصر به‌صورت زنده از شبکه ABC پخش می‌شود و در بیش از ۲۲۵ کشور در سرتاسر جهان قابل تماشاست.

مراسم اسکار ۲۰۲۱ به شیوه‌ای جذاب و خلاقانه برگزار می‌شود. برای اطلاع از جزییات اجرای این مراسم با فیلیمو شات همراه باشید.


برترین فیلم های جشنواره کن ۲۰۲۱

لیست کامل برندگان اسکار ۲۰۲۱

اسکار ۲۰۲۱ و هر آنچه باید در مورد نود و سومین دوره مراسم آکادمی بدانید


صبح روز شنبه، استیون سودربرگ، استیسی شر و جسی کالینز، تهیه‌کنندگان اسکار برای اولین بار در یک کنفرانس مطبوعاتی در آمریکا شرکت کردند تا خلا موجود در اطلاع‌رسانی درباره نمایش مراسم اسکار را پر کنند. در هفته گذشته با منظم و مشخص شدن برنامه‌ها، جزئیات برگزاری مراسم فورا ارائه می‌شد و نامزدها و مهمان‌ها برنامه سفر خود را ترتیب دادند.
لازم به ذکر است که برنامه مراسم اسکار ۲۰۲۱ در روز ۲۵ آوریل (یکشنبه ۵ اردیبهشت) ساعت ۵ عصر به‌صورت زنده از شبکه ABC پخش می‌شود و در بیش از ۲۲۵ کشور در سرتاسر جهان قابل تماشاست.

تهیه‌کنندگان گفتند:

نگرانی‌های ایمنی و چالش‌های دسترسی به واکسن سبب شد که اسکار ۲۰۲۱ با تاخیر برگزار شود.

آن‌ها هدف خود را اینگونه توضیح دادند: برگزاری و اجرای مراسمی بزرگ بدون نیاز به زوم و با در نظر گرفتن فاصله اجتماعی. بنابراین تلاش کرده‌اند تا مراسم اسکار ۲۰۲۱ با حضور تمام نامزدها و مجری‌ها برگزار شود.
سودربرگ گفت:

این روش در واقع همان تعمیر کردن هواپیمای در حال پرواز است!

این فیلم‌ساز که دومین فیلم خود را در حین شیوع ویروس کرونا فیلم‌برداری کرده، می‌خواهد بینندگان احساس تماشای یک تجربه سینمایی بسیار متفاوت را داشته باشند؛ اتفاقی که با شیوه خلاقانه فیلم‌برداری مراسم اسکار ۲۰۲۱ محقق می‌شود.

سودربرگ گفت:

من می‌خواهم همه چیز از چشم‌انداز متفاوتی به نمایش گذاشته شود. این نمایش بسیار قوی خواهد شد.

سودربرگ اضافه کرد که مراسم اسکار امسال مثل یک فیلم است و افراد داستان‌های خودشان را تعریف می‌کنند و جریان مراسم اسکار ۲۰۲۱ برای مخاطب بسیار ملموس و هیجان‌انگیز خواهد بود.

مراسم اسکار ۲۰۲۱ در واقع ۱۵ مجری دارد و نامزدها و مهمان‌های آن راهی لس‌آنجلس هستند. از جمله این مهمان‌ها می‌توان به زمرد فنل، نامزد جایزه کارگردانی و نویسندگی برای فیلم زن جوان آتیه‌دار (با عنوان اصلی Promising Young Womanگلن کلوز، توماس وینتربرگ، نویسنده و کارگردان یک دور دیگر (با عنوان اصلی Another Round) و تهیه‌کنندگان سینس گرام و کسپر دیسینگ اشاره کرد که از کپنهاگ به لس‌آنجلس می‌آیند.

در میان مهمانانی که به مراسم دعوت شده‌اند آنتونی هاپکینز ۸۳ ساله انتخاب کرده که به چهاردیواری منزلش بچسبد و در محیط امن خود باقی ‌بماند؛ زیرا نمایندگان او درخواست صدور مجوز Zoom برای شرکت در مراسم کرده‌اند. اگر او برای فیلم پدر (The Father) برنده شود فرصت خوبی است که سخنرانی او را ببینیم. سایر نامزدهای مستقر در انگلیس عبارتند از: کری مولیگان، دانیل کالوویا، ریز احمد و ونسا کربی.

مراسم اسکار ۲۰۲۱ در درجه اول در تئاتر دالبی هالیوود و هایلند و همچنین فضای داخلی و خارجی موجود در ایستگاه یونیون برگزار می‌شود؛ جایی که هم‌اکنون درحال نصب دکور و آماده‌سازی است. تهیه‌کنندگان در حال ترتیب دادن ۱۰تا ۱۲ مرکز اسکار در سراسر جهان هستند، این آماده‌سازی از لندن و پاریس شروع شده، که از طریق فیدهای ماهواره‌ای در ساعات پایانی ۲۶ آوریل (۶ اردیبهشت ۱۴۰۰) به هم می‌پیوندند.

استیون سودربرگ، استیسی شر و جس کالینز تهیه کنندگان اسکار2021

ایده اصلی تهیه‌کنندگان برای نمایش بدون میزبان استفاده از راهنما برای بردن مخاطب به هر فصل از فیلم سه ساعتی اسکار است؛ برای این برنامه مصاحبه‌هایی از پیش ضبط شده که در آن نامزدها ماجراهایی را روایت ‌می‌کنند که برای پخش در لحظه برنده شدن هر یک از آن‌ها آماده شده است. احتمال دارد که تهیه‌کنندگان نیز در مونتاژ برخی از پاسخ‌های نامزدها قرار بگیرند.


آیا نتفلیکس در اسکار ۲۰۲۱ رکورد ۸۵ساله را می‌شکند؟
فیلم «خورشید» به عنوان نماینده ایران در اسکار ۲۰۲۱ انتخاب شد


سودربرگ گفت:

روایت ماجراها در این فیلم بسیار منحصربه‌فرد است؛ ما از طریق قصه‌هایی که نامزدها تعریف می‌کنند منابعی را در اختیار داریم که موارد به‌خصوصی را درباره جزییات فیلم‌ها بیان می‌کنند و به اشتراک گذاشتن این جزییات با مخاطب یک نمایش قوی را خلق می‌کند؛ در واقع نمایشی که مراسم اسکار ۲۰۲۱ ارائه می‌دهد بسیار ویژه خواهد بود.

مخاطبان حاضر در مراسم زنده اسکار در دو فضای باز گسترده درکنار یکدیگر قرار می‌گیرند که هریک از این فضاها امکانات به‌خصوص خود را ارائه می‌دهند. در این میان سودربرگ یادآور شد که مدیر کمپانی دیزنی، باب ایگر در آنجا حضور نخواهد داشت.

جزییات مراسم اسکار 2021

سودربرگ در رابطه با برگزاری مراسم می‌گوید:

کنترل این امر از دیدگاه ایمنی غیرممکن بود. ما تمرینات زیادی انجام داده‌ایم تا ضمن آن‌ بتوانیم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنیم. این کار بسیار پیچیده و گران بود که همین ماجرا نیز در بخشی از روایت‌های مراسم عنوان خواهد شد.

در یک تغییر بزرگ نسبت به مراسم معمول اسکار، چهار آهنگ کاندید اسکار در پشت بام موزه فیلم‌های سینمایی آکادمی به‌طور کامل اجرا می‌شوند و این مراسم در پیش‌نمایش ۹۰ دقیقه‌ای اسکار به میزبانی بازیگران آریانا دبوز (Hamilton) و لیل رل هاوری (Bad Trip) نمایش داده می‌شود.

همچنین تهیه کنندگان اسکار یک مهمانی بعد از مهمانی زنده نیز برگزار می کنند؛ اسکار: بعد از تاریکی، با مجریان کولمن دومینگو و اندرو رنلز و گفتگو با الویس میچل، مصاحبه کننده KCRW این ویژه‌برنامه نکات برجسته نمایش اسکار را بیان می‌کند و به بینندگان اجازه می‌دهد مجسمه‌های حک شده برندگان را تماشا کنند، این اتفاق معمولاً در Ball Governors رخ می‌دهد.


منبع: IndieWire

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم