روایت عاشقانه‌ای از دل تاریخ

مرجع کامل معرفی و خبرهای سریال جیران

همه آنچه درباره پخش جیران حسن فتحی از فیلیمو و حاشیه‌هایش می‌خواهید بدانید

سریال جیران ماجرایی عاشقانه و تاریخی است. این داستان، دوران پس از مرگ امیرکبیر را روایت می‌کند؛ زمانی که ناصرالدین شاه با جیران آشنا می‌شود و این آغاز یک عشق است. مجموع قسمت‌های این سریال تا حدود ۶ سال از زندگی ناصرالدین شاه و جیران را برای مخاطب به تصویر می‌کشد. اینجا اطلاعات کامل این سریال فیلیمو را مشاهده می‌کنید و معرفی کاملی از شخصیت‌های این سریال، بازیگران، عوامل کار و حاشیه‌های این اثر حسن فتحی را می‌خوانید.

خلاصه داستان جیران حسن فتحی

در خلاصه داستان سریال جیران که قصه‌ای عاشقانه-تاریخی دارد، آمده است:

«زنهار که طراز و طریقت گمشده و مجاز و حقیقت به هم آمیخته. سهم رعیت کابوس است و سهم سلطان تخت طاووس. کجاست تدبیر کریم‌خان که تاج شاهی پس بگیرد از ما ندانم‌کارها؟ کجاست شمشیر نادر که انتقام بکشد از ما خراب‌کارها؟ مملکت آشفته است و امیرکبیر در گور خفته. هر نامی آبستن ننگ است و هر صلحی آبستن جنگ. آدمیزاد قبله عالم هم که باشد پناه می‌خواهد. قلعه‌ای می‌خواهد که جان‌پناهش باشد. برای اولاد آدم هیچ قلعه‌ای محکم‌تر از عشق نیست. بدهید همه‌جا جار بزنند که: ایهاالناس! دیروز در حوالی تجریش پادشاه شما عاشق شد…»

 

زمان پخش و تعداد قسمت های سریال جیران از فیلیمو

جمعه‌ها، به وقت جیران، از فیلیمو. اما بر اساس نامه جدید ساترا، زمان پخش قسمت اول این سریال، یکشنبه ۲۴ بهمن تعیین شده است. بقیه قسمت‌های این سریال را می‌توانید جمعه‌ها حوالی ۸ صبح از فیلیمو تماشا کنید. سریال جیران از ابتدا برای یک مجموعه ۵۰ قسمتی برنامه‌ریزی شد که به دلیل توقیف‌ها و جبران ضرر مخاطبان با افزایش زمان هر قسمت، حفظ کشش و ریتم داستانی و رعایت موارد فنی، حدود ۴۵ قسمت پیش‌بینی شده است. البته که به تشخیص کارگردان، این عدد قابل تغییر است.

 

عوامل و بازیگران سریال جیران

 • کارگردان: حسن فتحی
 • تهیه کننده: اسماعیل عفیفه
 • نویسندگان: احسان جوانمرد، حسن فتحی
 • بازیگران: بهرام رادان، پریناز ایزدیار، امیرحسین فتحی، امیرجعفری، رویا تیموریان، مهدی پاکدل، رعنا آزادی‌ور، کتانه افشاری نژاد، ستاره پسیانی، غزل شاکری، مرتضی اسماعیل‌کاشی، هومن برق‌نورد، مهدی کوشکی، سمیرا حسن‌پور، فاطمه مسعودی‌فر، بهناز نازی، غلامرضا نیکخواه، سیاوش چراغی‌پور، محمد شیری، حمیدرضا نعیمی، رضا جهانی، الهام نامی، نهال دشتی، سینا رازانی، بهنام شرفی، پاشا جمالی، حسن موذنی، نسرین نکیسا، محمد مژدهی، عباس توفیقی، فرشید صمدی‌پور، عباس ظفری، راستین عزیزپور، علی اشمند، پرویز بزرگی، رضا داودوندی و مریلا زارعی (در نقش مهدعلیا).

عکس‌های پشت صحنه سریال جیران

همایون شجریان؛ خواننده سریال جیران

سرانجام زمانش فرا رسید؛ «همایون شجریان» خواننده تیتراژ سریال عاشقانه جیران است. شجریان عنوان‌بندی پایانی سریال عاشقانه حسن فتحی را خوانده و فردین خلعتبری آهنگسازی آن را به عهده داشته است.

اما این قطعه، همه داستان نیست و قصه همکاری شنیدنی و جذاب با قطعات فوق‌العاده دیگر، ادامه خواهد داشت…

دانلود قطعه های همایون شجریان برای سریال جیران

دانلود تیتراژ ابتدایی و بی کلام جیران

حاشیه های ناتمام سریال جیران

روند حاشیه‌های پیش‌آمده برای سریال جیران را می‌توانید در زیر مرور کنید. حاشیه‌های ناتمامی که از قدرت و کنترل فیلیمو خارج بوده است؛

نظر رسمی ساترا درباره شباهت | توقیف اول

پس از کش‌وقوس‌های فراوان و حاشیه‌های ناخواسته‌ای که برای سریال جیران حسن فتحی ساخته شد، سرانجام ساترا در ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ نظر نهایی خود را درباره شباهت این سریال فیلیمو به سریال دیگری اعلام کرد.

بر اساس اطلاعیه ساترا، زمان ثبت شکایت ۲۸ دی (یعنی ۴ روز پس از زمان اعلام‌شده برای پخش سریال جیران) بوده. به دستور رئیس سازمان صداوسیما، نماینده مرکز صیانت و حفاظت و اداره‌‌کل بازرسی و بررسی‌های عمومی نیز در این جلسه بررسی، نظارت داشته و نتیجه این بررسی‌ها با تهیه‌کنندگان دو مجموعه نمایشی. در ۶ بهمن، اینگونه اعلام شده است: «نتیجه این فرآیند، اجماع هر سه کارشناس بر فقدان شباهت به نحوی که قابلیت احراز گرته‌برداری «جیران» از طرح «آهوی من مارال» را داشته باشد، اعلام شد. لذا از نظر این هیات بند دوم رأی داوری شورای تخصصی آیفیک از سوی تهیه‌کننده جیران رعایت شده است و منعی برای صدور مجوز انتشار از این حیث وجود ندارد».

برای جلوگیری از طولانی شدن این مطلب، می‌توانید در لینک زیر متن کامل بیانیه مشترک فیلیمو و عوامل تولید سریال را بخوانید:

بیانیه مشترک فیلیمو و سریال جیران | زمان پخش جدید

بیانیه فیلیمو درباره پخش نشدن سریال جیران

توقیف موقت سریال جیران به دستور مقام قضایی | توقیف دوم

قسمت بیست و چهارم جیران تا تعیین تکلیف قضایی پخش نخواهد شد.

به گزارش روابط عمومی فیلیمو، در پی اختلاف کارگردان و تهیه کننده سریال «آهوی من مارال» و تهیه کننده و کارگردان سریال «جیران»، پخش این سریال موقتاً متوقف شده است. فیلیمو نیز به عنوان بستر پخش این سریال موظف به تبعیت از دستور قضایی است و امیدواریم که هر چه زودتر اختلاف طرفین دعوا حل شود و فیلیمو بتواند جیران را برای علاقه‌مندان به این سریال پخش کند.

اطلاعیه فیلیمو  درباره توقیف مجدد جیران

بررسی شائبه های مطرح شده در خصوص جیران در مرحله اظهارنظر کارشناسان رسمی دادگستری است و امیدواریم به زودی دستور رفع توقف این سریال از سوی دادسرای فرهنگ و رسانه اعلام شود.

روابط عمومی فیلیمو در اطلاعیه‌ای اعلام کرد جیران که از تاریخ ۲۹ تیرماه ۱۴۰۱ به دستور مقام محترم قضایی متوقف شده، اکنون در مرحله کارشناسی است و ۳ نفر از کارشناسان رسمی دادگستری در حال بررسی شائبه‌های مطرح شده در مورد این مجموعه هستند. فیلیمو ابراز امیدواری کرد که پس از تقدیم نظر این کارشناسان به مقام قضایی، رفع توقف صورت پذیرفته و پخش جیران از سر گرفته شود.

حرف های تهیه کننده جیران درباره توقیف دوباره

سریال جیران رفع توقیف شد

نامه حکم رفع توقیف جیرانبالاخره خبری که همه منتظرش بودیم منتشر شد؛ با دستور مقام قضایی، سریال جیران رفع توقیف شد. بنابر دستور بازپرس شعبه ۹ دادسرای فرهنگ و رسانه، دستور رفع توقیف سریال «جیران» صادر شد.

هر دو نظریه هیات‌های کارشناسان رسمی ۳ نفره و ۵ نفره بر حقانیت جیران تأکید کردند و با قاطعیت آرا به نفع این سریال رای دادند. مخاطبان سریال حسن فتحی می‌‌توانند پس از ۵۶ روز توقیف، قسمت ۲۴ و ۲۵ این سریال را جمعه‌ ۲۵ شهریور به صورت اختصاصی از فیلیمو تماشا کنند.

فیلیمو و عوامل سریال «جیران»، با همه وجودشان قدردان متانت و صبر مخاطبان هستند.

 

جیران یک سریال تاریخی یا عاشقانه؟

این مهم‌ترین چالشی است که در روزهای پخش سریال جیران و ورود داستان به درباره قاجار به‌وجود خواهد آمد و در فضای مجازی و محافل رسانه‌ای مطرح خواهد شد؛ آیا جیران به تاریخ وفادار مانده است؟ آیا تصویری که از درباره قاجار ارائه داده/می‌دهد به حقیقت نزدیک است؟ شیوه حکومت‌داری قجری و رخدادهای ناصری به همین ترتیب و منوال بوده؟ از همه مهم‌تر، تصویری که با حضور این همه بازیگر و ستاره می‌سازد، تناسبی با عکس‌ها و نوشته‌های آن زمان دارد؟

برای این همه تردید و سوال‌های قابل پیش‌بینی، پاسخ‌های ساده‌ای دم‌دست است و باید با توجه به آن، به تماشای سریال جیران حسن فتحی نشست؛ اساسا کدام قصه، کتاب، سریال، فیلم یا هر اثر سرگرم‌کننده را سراغ دارید که از صفر تا صد به تاریخ وفادار مانده باشد؟ هر رویدادی برای تبدیل شدن به قصه‌ای قابل بیان و دوست‌داشتنی، باید دراماتیزه شود و در قالب‌های معمول روایی قرار بگیرد. حتی در مدعی‌ترین فیلم‌های غیرمستند، «تغییر» جزو ذات قصه‌گویی است و رخدادهای تاریخی -تنها- بستر بیان قصه‌ها هستند. از سویی دیگر باید به شرایط ساخت اثر و شیوه ارائه آن هم توجه کرد.

شاید برای همین ملانُقطی‌بازی‌ها و گیروگرفت‌ها باشد که حسن فتحی و احسان جوانمرد -به عنوان خالقان تصویری قصه جیران- روی عبارت «سریال عاشقانه جیران» تاکید دارند و از وجوه تاریخی آن سخن نمی‌گویند چون قرار نیست راوی «مستند تاریخ» باشند. آن را باید تاریخ‌دانان و مستندسازان بیان کنند تا قصه‌گویان! فراموش نکنیم که یک درام -هرقدر هم با ادعای تاریخی و در هر کجای جهان- به تاریخ نزدیک می‌شود و نه مماس، تاریخ بستر ارائه است و نه هدف.

پس در این اتمسفر، به همان اندازه که ایراد گرفتن به تفاوت تصویر جیران حقیقی و پریناز ایزدیار خنده‌آور است، اهمیتی هم ندارد که سن و سال ناصرالدین شاه واقعی در هنگام مواجهه با خدیجه چند سال بوده است. به همان اندازه که دربار ناصریِ حقیقی و عملکردش با چیزی که در سریال جیران می‌بینیم/خواهیم دید، متفاوت است، نمایش عاشقانه یا شاهانه آن هم با اصل تاریخ فرق دارد. سابقه آثار حسن فتحی هم همین را نشان می‌دهد که او تاریخ را -چه قجر باشد (جیران)، چه پهلوی اول (شب دهم) و پهلوی دوم (شهرزاد)- بستر بیان قصه عاشقانه‌اش می‌داند و نه بیشتر از آن.

بهترین دیالوگ های سریال جیران

تیزر و پوستر رسمی سریال جیران | پخش از فیلیمو

تو ز من پُرس قدر روز وصال
تشنه داند که چیست آب زلال

بالاخره وقتش رسید؛ حالا نوبت جیران است که قصه عاشقانه‌اش را -از ورای تاریخ- بازگو کند. این آنونس را حمید نجفی‌راد طراحی و ساخته است.

از پوستر اصلی و رسمی سریال جیران حسن فتحی در فیلیمو رونمایی شد؛ طراحی پوستر اصلی بر عهده مهدی میرباقری بوده است.

پوستر رسمی سریال جریان حسن فتحی

پالت های رنگی جیران

عکس بازیگران اصلی و نقش ها در جیران +ویدیو

سریال جیران شانزدهمین سریال حسن فتحی (پس از مجموعه‌های موفق و پرمخاطب شب دهم، مدار صفر درجه و میوه ممنوعه) و دومین سریال او در شبکه نمایش خانگی پس از سریال «شهرزاد» است و روایتگر زندگی جیران -یکی از همسران ناصرالدین شاه- است. فیلمنامه این مجموعه عاشقانه را احسان جوانمرد و حسن فتحی نوشته‌اند و اسماعیل عفیفه تهیه‌کنندگی آن را بر عهده دارد.

پریناز ایزدیار و بهرام رادان در سریال جیران
پریناز ایزدیار و بهرام رادان در سریال جیران

پریناز ایزدیار | جیران

پریناز ایزدیار در نقش جیران سریال جیران حسن فتحی
پریناز ایزدیار در نقش جیران

بهرام رادان | ناصرالدین شاه سریال جیران

بهرام رادان در نقش ناصرالدین شاه سریال جیران
بهرام رادان در نقش ناصرالدین شاه
بهرام رادان و مهدی پاکدل در سریال جیران
بهرام رادان و مهدی پاکدل جیران

مریلا زارعی | مهدعلیا | مادر ناصرالدین شاه

نخستین تصویر از بازیگر نقش مهدعلیا در سریال جیران رونمایی شد. مریلا زارعی در دومین حضور در نمایش خانگی در نقش مادر ناصرالدین شاه جلوی دوربین جدیدترین ساخته حسن فتحی رفته‌ است. زارعی پیش از این تجربه بازی در سریال مانکن را در نمایش خانگی داشته است. او همچنین در فیلم سینمایی کیفر با حسن فتحی همکاری داشته.

مریلا زارعی در نقش مهدعلیا مادر ناصرالدین شاه در سریال جیران
مریلا زارعی در نقش مهدعلیا

امیر جعفری | میرزا آقاخان نوری | صدراعظم شاه

امیر جعفری بعد از چند تجربه موفق با حسن فتحی در سریال‌ میوه ممنوعه و فیلم‌های پستچی سه بار در نمی‌زند و کیفر این بار در سریال تاریخی جیران ایفاگر نقش متفاوتی خواهد بود. جعفری با بازی در نقش میرزا آقاخان نوری روایتگر فعالیت‌های صدراعظم شاه ناصری است.

امیر جعفری در نقش میزرا آقاخان نوری
امیر جعفری در نقش میزرا آقاخان نوری

غزل شاکری | ملک زاده | خواهر ناصرالدین شاه و همسر امیرکبیر

غزل شاکری در نقش ملک زاده
غزل شاکری در نقش ملک زاده

مهدی پاکدل | سلمان | ملازم شاه در سریال جیران

مهدی پاکدل بعد از تجربه‌ای موفق در نمایش خانگی با سریال هم‌گناه، این‌بار ایفاگر نقشی متفاوت در سریال جیران شده است. پاکدل پیش از این نیز تجربه بازی در فیلم تاریخی-مذهبی محمد رسول‌الله را داشته و این بار مقابل دوربین سریالی تاریخی-عاشقانه مربوط به عصر قاجار رفته است و نقش سلمان را بازی می‌کند که یکی از نزدیک‌ترین افراد به ناصرالدین شاه است.

مهدی پاکدل در نقش سلمان سریال جیران
مهدی پاکدل در نقش سلمان

رعنا آزادی‌ور | تاج الدوله در جیران

رعنا آزادی‌ور در نقش تاج الدوله در سریال جیران
رعنا آزادی‌ور در نقش تاج الدوله
رعنا آزادی‌ور در سریال جیران
رعنا آزادی‌ور در جیران

امیرحسین فتحی | سیاوش سریال جیران

امیرحسین فتحی در نقش سیاوش
امیرحسین فتحی در نقش سیاوش
سیاوش سریال جیران
امیرحسین فتحی در مجموعه جیران

هومن برق‌نورد | شازده بصیر در سریال عاشقانه حسن فتحی

هومن برق نورد در نقش شازده بصیر سریال جیران
هومن برق نورد در نقش شازده بصیر

ستاره پسیانی | نقره در سریال تاریخی حسن فتحی

ستاره پسیانی بعد از بازی در ۳ سریال شوخی کردم، کرگدن و نهنگ آبی در چهارمین تجربه حضور در نمایش خانگی مقابل دوربین جیران رفته است. پسیانی حضور در عرصه بازیگری را با بازی در عرصه تئاتر آغاز کرد و در طول سال‌ها فعالیت در این عرصه با کارگردان‌های مطرحی همچون عباس کیارستمی، رضا درمیشیان، مانی حقیقی، رامبد جوان و منیژه حکمت همکاری کرده است. او همچنین در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر برای بازی در فیلم یدو دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش اول زن را دریافت کرده است.

ستاره پسیانی در سریال جیران
ستاره پسیانی در نقش نقره

معرفی دیگر بازیگران سریال +عکس

مرتضی اسماعیل کاشی در نقش خواجه روشن در جیران
مرتضی اسماعیل کاشی در نقش خواجه روشن
فاطمه مسعودی‌فر در نقش سارای گرجی
فاطمه مسعودی‌فر در نقش سارای گرجی
الهام نامی در نقش شکوه السلطنه
الهام نامی در نقش شکوه السلطنه
سمیرا حسن‌پور در نقش گلین خاتون
سمیرا حسن‌پور در نقش گلین خاتون
نهال دشتی در نقش ستاره خانم
نهال دشتی در نقش ستاره خانم
کتانه افشاری‌نژاد در نقش خدیجه چهریقی
کتانه افشاری‌نژاد در نقش خدیجه چهریقی

تماشای آنلاین سریال جیران حسن فتحی‌مروری بر بهترین سریال‌های شبکه نمایش خانگی

تیم خلاقیت فیلیمو

افسون میرطالبی، المیرا مربی، حامد بذرافکن، علی اسدی، نوشین نصیرزاده، نسیم گرجی، حسین یعقوبی
احمد اسم رام، علیرضا باقر پناهی، امیرحسین آرسین، مجتبی طغیانی، فاطمه محمدی، مینا رمضانی، علی احمد بیگی، سهیل درودی، مینا صباغی

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم

2,365 نظر
 1. Bahar می‌نویسد

  ی تیزر کلی از قسمتای اینده بزارید 🥲

  1. فیلیمو‌شات می‌نویسد

   سلام
   موافقت نشد

 2. A.M می‌نویسد

  سلام خسته نباشید وقت تون بخیر باشه . لطفا پاسخ بدین
  ببخشید پیج رسمی سریال جیران انگار فعالیتش رو دوباره داره شروع میکنه…چون فکر کنم دیروز بود که یه پست جدید از قسمت ۳۵ گذاشتن…
  میشه الان که دوباره داره پیج سریال راه میفته بهشون بگین که یه تیزر کلی از قسمت های آینده سریال منتشر کنند؟
  ممنون بابت زحمات تون

 3. محمد می‌نویسد

  سلام خدمت شما . مطمئنین که تعداد قسمت ها ۴۵ قسمته چون از نظره من ۴۷ یا ۴۸ قسمتی میشه نظر شما چیه

 4. نرگس می‌نویسد

  سلام فیلیمو جان وقتش نشده تیزر کلی رو منتشر کنین:))))))

 5. سارایه می‌نویسد

  سلام بیچاره جیران

 6. Mahla می‌نویسد

  سلام خسته نباشید
  ببخشید قبلا هم چند بار برای تایم سریال کامنت فرستادیم اما گفتین زمان هر قسمت به ریتم داستان و نظر کارگردان بستگی داره…لطفا به کارگردان هم بگین تایم هر قسمت رو یه مقدار بیشتر در نظر بگیرند
  چون واقعا برای سریالی که هفته ای یکبار پخش میشه ۴۰ دقیقه خیلی کمه…

 7. دوستدار جیران می‌نویسد

  فیلیمو سلام خسته نباشید میشه برامون پوستر قسمت جدید رو بزارید لطفا

 8. A.M می‌نویسد

  سلام وقت تون بخیر باشه
  خسته نباشید میگم به عوامل فیلیمو بابت زحمات شون
  لطفا زمان هر قسمت از سریال جیران رو بیشتر کنین
  چون اخیر که زمان هر قسمت کاهش پیدا کرده باعث ریتم کند سریال و کاهش جذابیت هر قسمت شده….

 9. zahra می‌نویسد

  سلام و خداقوت
  تیزر کلی از قسمت های آینده پخش میشه قرار هیت پخش بشه؟

 10. دوستدار جیران می‌نویسد

  این قسمت عالی بود چقدر جیران خوب جواب شاه رو داد واقعا قسمت ۳۴ بی نظیر بود

 11. Shirin می‌نویسد

  فیلیمو‌میدونی چقدر دوست داریم بخاطر پخش همچین سریال قشنگی ما خانوادگی از همون روز اول پخش منتظر میشینیم تا هفته بعد بینهایت قشنگ ودرجه یکه مخصوصا بابازی بی نظیر بهرام رادان👑دمتون گرم

  1. فیلیمو‌شات می‌نویسد

   سلام
   میدونیم و قدردانیم و تلاش می‌کنیم برای بهتر شدن…

 12. Sarina می‌نویسد

  سلام به فیلمو و تیم جیران ، میشه لطفا جواب سوالمو قاطع بدین ، الان امروز با توجه به حواشی که مربوط به خانم افشاری نژاد بازیگر سریال رخ داده ، ایا برای سریال مشکلی پیش امده ؟؟ و بخام واضح تر بگم ایا توی قسمت های آینده بازم حضور ایشون رو توی سریال میبینم ؟ چون قطعا ایشون هنوز بازی دارن و نقش مهمی توی قصه جیران دارن و نبودش خیلی به کار لطمه میزنه ، خیلی ممنون میشم مارو از نگرانی در بیارین چون سوال خیلی از مخاطباست

 13. نرگس می‌نویسد

  سلام فیلیمو خیلی متشکرم که به نظر مخاطبان احترام گذاشتین و تیزر این هفته رو درست و حتی زودتر از موعد دادین 🌹… به این میگن فیلیمو😉

  1. فیلیمو‌شات می‌نویسد

   سلام
   گفتیم تلاش می‌کنیم اشتباهات و ایرادات برطرف بشه. 🙂

 14. .. می‌نویسد

  ممنون بابت تیزر فیلیمو خوب جبران کردید

 15. دوستدار جیران می‌نویسد

  سلام فیلیمو این هفته دیگه لطفا اذیت نکنید تیزر قسمت ۳۴ رو فردا بزارید برامون

 16. ساناز می‌نویسد

  فیلیمو‌ واقعا الان تازه الان میفهمم چرا جواب بعضی کاربرارو نمیدی 😂 چون تازه‌ که بهشون جواب درست هم بدی قبول نمیکنن و باز حرف خودشونو میزنن

 17. نرگس می‌نویسد

  سلام فیلیمو جان خواهش میکنم این هفته دیگه مثل هفته های قبل نشه 🙏🙏

 18. مهشید می‌نویسد

  فکر کنم سکانس به سکانس فیلمبرداری بشه مثلا کار فیلمبرداری یک سکانس تموم شد سکانس بعدی باز فیلمبرداری میشه باز سکانس بعدی اینجوری. نه که مثلا قسمت های آینده رو همون اول فیلمبرداری کنن

 19. مهشید می‌نویسد

  یعنی الان که چند روز پیش فیلمبرداری قسمت های آخر جیران تموم شد یعنی قسمت های آخر جیران رو مثلا ۴ یا ۵ ماه پیش فیلمبرداری کردن و قسمت های الان رو مثلا ۱ ماه پیش با عقل جور درنیامد و من اینجوری فکر میکنم که قسمت آخر اخرای کار و مثلا قسمت های وسط در وسط های فصل فیلمبرداری شده چون هضم نمیکنم که مثلا شاه اونجایی که جیران رو میزنم قدیمی تر باشه مثلا از قسمت های ۲۷ یا ۲۸ یا خودتون گفتین همون قسمت ۱۷ هم قدیمی تره پس اینجوری باشه که سکانس شاه وجیران برای ۶ یا ۷ ماه پیشه 😂

 20. مهشید می‌نویسد

  ببخشید ساناز خانم ولی اینجوری که خیلی بده چون نگاه کنین باید قصه قسمت به قسمت جلو بره ولی مثلا سکانس شاه و جیران که سیلی میزنه رو خیلی قدیمی تر فیلمبرداری کردن و مثلا ولیعهدی معین زودتر خوب اینجوری که بازیگرا باید قسمت های جلوتر رو از قسمت های قدیمی تر زودتر فیلمبرداری کنن باید قصه داستان متناسب باشه نه اینکه اونی که قسمت جلوتره رو زودتر فیلمبرداری کنن ولی اونی که قسمت قدیمی تره رو دیرتر اینجوری به حساب دارن از قسمت هست آخر به اول فیلمبرداری میکنن

 21. مهشید می‌نویسد

  اصلا برای چی اینجوری کنن که سکانس سیلی شاه به جیران از قسمت های ۲۹ یا ۲۸ قدیمی تر فیلمبرداری شده واقعا جالبه من که قبول نمیکنم و فکر میکنم سکانس به سکانس 😂