فیلم شبح تسوشیما ساخته جدید چاد استاهلسکی | منتظر یک اکشن تماشایی باشید!

کارگردان توانمند سری فیلم‌های جان ویک تصمیم دارد تا با اقتباس از یک بازی هیجان انگیز فیلم سینمایی بازی ویدیویی محبوب PlayStation 4 را برای اکران آماده کند.

خبر خوب برای طرفداران فیلم‌های اکشن، فیلم شبح تسوشیما ساخته جدید چاد استاهلسکی کارگردان مجموعه جان ویک (با عنوان اصلی John Wick) در حال تولید است. برای اطلاعات بیشتر با فیلیمو شات همراه باشید.


چاد استاهلسکی برای فیلم جدید خود تصمیم دارد بازی ویدیویی محبوب PlayStation 4 را برای نمایش روی صفحه نقره‌ای مهیا کند. این اثر با نام شبح تسوشیما (با عنوان اصلی Ghost of Tsushima) در دست تولید است.
خبرگزاری ددلاین، روز پنجشنبه گزارش داد که استاهلسکی اقتباس فیلم جدید خود را در کنار الکس یانگ و جیسون اسپیتز از طریق شرکت خود ۸۷Eleven Entertainment تولید خواهد کرد. اسد قیزیلباش و کارتر سوان به نمایندگی از PlayStation Productions تهیه کنندگی این اثر را به‌عهده دارند؛ همچنین Sucker Punch Productions که یک بازی ویدیویی به همین نام را در سال ۲۰۲۰ توسعه داده، به عنوان تهیه کننده اجرایی این اثر فعالیت خواهد کرد.


چاد استاهلسکی از صحنه های اکشن «ماتریکس ۴» می‌گوید


اسد قیزیلباش، رئیس PlayStation Productions، در بیانیه‌ای به ددلاین گفت:

ما از همکاری با چاد و ۸۷Eleven Entertainment هیجان‌زده‌ایم تا چشم‌انداز آنها از داستان جین را به پرده سینما برسانیم. ما عاشق کار با شرکای خلاق مانند چاد هستیم که علاقه زیادی به بازی‌هایمان دارند. اطمینان می‌دهیم که می‌توانیم اقتباس‌هایی باکیفیت بسازیم تا طرفداران و مخاطبان جدیدمان را هیجان‌زده کنند.

فیلم جدید چاد استاهلسکی، شبح تسوشیما، یک موفقیت مهم تجاری برای ساکر پانچ بود. این بازی از ابتدای جولای ۲۰۲۰ (مرداد ۱۳۹۹) تاکنون ۶.۵ میلیون نسخه فروش داشته و در لیست بهترین بازی‌های ویدیویی سال بسیاری از نشریات ازجمله IndieWire قرار گرفت. بازی اصلی با محوریت بازگویی تخیلی اولین حمله مغول به ژاپن در سال ۱۲۷۴ انجام شد و به دنبال شخصیت جین ساکای، سامورایی بود که روش‌های غیرمتعارفی را برای دفاع از میهن خود به‌کار می‌گیرد. David Ehrlich از IndieWire در مقاله‌ای در ژوئیه سال ۲۰۲۰ (دی ۱۳۹۸) به تحلیل بازی ویدیویی و الهامات هنری آن پرداخت.


۱۰ نمونه از بهترین فیلم‌های سینمایی اکشن جدید


شبح تسوشیما، فیلم جدید چاد استاهلسکی، در میان چندین بازی ویدیویی محبوب است که توسط کارگردانان برجسته برای فیلم یا تلویزیون اقتباس شده است. امتیازهای بازی ویدیویی Naughty Dog’s ،The Last of Us و Uncharted هر دو توسط هالیوود اقتباس‌شده‌اند. فیلم قبلی در یک سریال تلویزیونی در HBO اقتباس می‌شود و تهیه‌کنندگی آن را کریگ مازین (تهیه‌کننده مینی‌سریال چرنوبیل) و کارولین اشتراوس (تهیه‌کننده سریال‌های چرنوبیل، بازی تاج‌وتخت) بر عهده دارند. در مورد آنچارتد، اقتباس سینمایی این بازی ویدیویی با بازی تام هالند پیشکسوت جهان سینمایی مارول همراه خواهد بود و کارگردانی آن را روبن فلیشر (کارگردان ونوم) بر عهده خواهد داشت.


نقد سریال چرنوبیل؛ تصویری از یک فاجعه انسانی
چرنوبیل به روایت HBO یا چطور با مشتی دروغ، تاریخ را بازسازی کنیم
بیینده‌ های وفادار چرنوبیل از بازی تاج و تخت بیشتر شد
روبن فلیشر، بهترین گزینه برای کارگردانی فیلم «آنچارتد»


در مورد فیلم جدید چاد استاهلسکی و توانمندی او باید گفت که موفق شده با سه فیلم جان ویک، کیانو ریوز را تبدیل به یکی از بزرگ‌ترین نام‌ها در ژانر اکشن کند. استاهلسکی همچنین کارگردانی جان ویک: فصل ۴ آینده را بر عهده دارد که قرار است در ۲۷ مه ۲۰۲۲ (اردیبهشت ۱۴۰۱) به نمایش درآید.


نقد و بررسی فیلم جان ویک ۳ | راحتت نمی‌گذاریم، برای جنگ آماده شو!

۱۰ نمونه از بهترین فیلم‌های سینمایی اکشن جدید

پیش‌بینی بهترین فیلم های اکشن سال ۲۰۲۱


منبع: IndieWire

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم