مصاحبه با فریبا نادری | درباره کرونا، نوروز، ‌فیلم و سریال

فریبا نادری متولد ۲۳ فروردین ۱۳۶۳ در تهران است. او حرفه بازیگری را از سال ۱۳۸۲ آغاز کرده و در سینما و تلویزیون فعالیت دارد. برای آشنایی بیشتر با این بازیگر ایرانی با فیلیمو شات همراه باشید.

فریبا نادری متولد ۲۳ فروردین ۱۳۶۳ در تهران است. او حرفه بازیگری را از سال ۱۳۸۲ آغاز کرده و در سینما و تلویزیون فعالیت دارد. لامبورگینی، من و شارمین، مشکل گیتی و ساده‌دل از تجربه‌های سینمایی و آسمان همیشه ابری نیست، چک برگشتی، ستایش و پرستاران از سریال‌های کارنامه فریبا نادری هستند. او مجری برنامه ملورین در حوزه مد و فشن بود و با شرکت در فصل ششم شام ایرانی، ریالیتی شو را هم به عناوین کارنامه‌اش اضافه کرد. در ادامه، گفتگوی نوروزی فیلیمو شات با این بازیگر محبوب را بخوانید.


 • سال ۹۹ چطور گذشت؟
  فریبا نادری: سال ۹۹ پر از استرس، پر از اخبار بد، پر از انرژی‌های منفی که به خاطر شرایط حاکم در دنیا برای همه ما وجود داشت؛ یه مقدار قوی شدیم؛ نهایتاً توی سال ۹۹ پوست انداختیم و قوی‌تر شدیم.
 • از تجربه کرونا و قرنطینه بگین؛ ازلحاظ کاری، اوقات فراغت و روابط اجتماعی چه تفاوت‌هایی توی زندگی‌تون ایجاد کرد؟
  فریبا نادری: اوایلش خیلی استرس داشتم و چون آگاهی کافی نداشتیم خیلی تحت‌فشار بودیم و فشار عصبی زیادی رو تحمل می‌کردیم به‌خصوص که ما بچه کوچک داریم و برای پدر و مادر خودم و همسرم خیلی نگران بودیم؛ اما کم‌کم با شرایط کنار اومدیم و یه مقدار هدفمند پیش رفتیم.
  اتفاقی که از لحاظ کاری افتاد این بود که علی‌رغم میل باطنی ناچار شدم که به مدت ۹ ماه کار نکنم و توی خونه بمونم؛ به دلیل ترس زیادی که از کرونا داشتم و اینکه مبادا اتفاقی برای من بیفته. و خیلی عجیبه زمانی که توی خونه موندم کرونای بدی گرفتم و بعد از اینکه خوب شدم فکر کردم که دیگه برم سرکار وزندگی جریان داره پس با رعایت پروتکل‌ها رفتم سرکار.
  اتفاق دیگه‌ای که افتاد این بود که شرایط کرونا باعث شد تا اوقات فراغت بیشتری نصیبم بشه و چون معمولاً توی چنین زمانی کتاب می‌خوندم و فیلم خوب و حتی فیلم بد می‌دیدم؛ که تماشای فیلم بد به من کمک می‌کنه تفاوت بین فیلم باکیفیت رو با غیر از اون به خوبی درک کنم. همین‌طور زمان بیشتری داشتم و سرگرمی‌های دیگری رو هم به این لیست اضافه کردم به‌خصوص که نمی‌شد معاشرتی با دوستان یا اقوام داشته باشم و این باعث شد با دخترم یارا بیشتر سرگرم بشم و باهم بازی کنیم؛ مثلاً اینکه از یارا می‌خواستم قصه بگه و من می‌نوشتم یا باهم کاردستی و نقاشی انجام می‌دادیم؛ این‌طوری می‌تونستم ذهنم رو کنترل کنم و آرامش بیشتری برای خودم بخرم.
 • کرونا چه تأثیری روی سینما و شبکه نمایش خانگی گذاشت؟
  فریبا نادری: تأثیری که کرونا روی سینما داشت، تأثیری منفی بود چون نمی‌شد در محیط بسته فیلم تماشا کرد و ماهم سینماهای خیابانی نداریم یا سینمای ماشینی نداریم در ایران یا شاید هم اگر داریم من خبر ندارم، که اگر داشتیم خیلی خوب می‌شد و مردم می‌تونستند توی ماشین‌هاشون روی پرده سینما فیلم ببینند؛ مثل خیلی جاهای دنیا که این کارو میکنن اما اینجا کسی شرایطش رو فراهم نکرد.
  اما تاثیری که روی شبکه خانگی داشت خب خیلی خوب بود و ما خونه بودیم و می‌تونستیم هر وقت که بخواهیم فیلم تماشا کنیم.
 • فکر می‌کنید سال ۱۴۰۰ برای سینما سال بهتریه؟
  فریبا نادری: امیدوارم سال ۱۴۰۰ برای سینما سال بهتری باشه و اگر بناست که کرونا همچنان باقی باشه، مقداری جدی‌تر برای رفع بعضی معضلات راه حل پیدا کنن؛ مثل بعضی کشورهای دیگه.
 • دوست دارین در سال جدید چه نقشی رو بازی کنین یا چجور فیلمی بسازین؟
  فریبا نادری: خب من فیلم نمی‌سازم چون کارگردانی کردن رو در خودم نمی‌بینم؛ شاید بتونم تهیه کننده باشم، اما کارگردان نه!
  من قصه های واقعی رو خیلی می‌پسندم مثل بیوگرافی‌ها و ماجراهایی که از واقعیت الهام گرفته‌اند و کار کردن در فیلم‌های اینچنینی رو می‌پسندم البته سال ۱۴۰۰ رو با کار طنز شروع می‌کنم.
 • برای تعطیلات عید چه فیلم‌ها و سریال‌هایی رو پیشنهاد می‌کنید؟
  فریبا نادری: پیشنهادم برای تماشا، فیلم سریال‌هایی هست که الان در حال منتشر شدن هستند؛ سریال می‌خواهم زنده بمانم خیلی جذاب و قویه، بازی‌های خوبی داره و من پیگیرشم و درمجموع فیلیمو رو تماشا می‌کنم. فیلیمو قابل اعتماده چون کارها و تولیدات خوبی رو برای مخاطب به نمایش می‌گذاره؛ البته ترجیح من این هست که کارهایی که جریانش با استرس همراه باشه رو نبینم چون واقعا اذیت میشم و تپش قلب می‌گیرم.
  من دوست دارم که توی شبکه نمایش خانگی انیمیشن‌هایی تولید بشه که مادر و کودک یا پدر و کودک هم بتونن باهم تماشا کنن.

مروری بر بهترین سریال های شبکه نمایش خانگی

تماشای سریال می خواهم زنده بمانم

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم