banner header desktop fajr

بیینده‌ های وفادار چرنوبیل از بازی تاج و تخت بیشتر شد

شبکه HBO اعلام کرد که بیننده های وفادار چرنوبیل از سریال بازی تاج و تخت بیشتر شدند. این سریال حتی بیشترین درصد بینندگان روی سرویس‌های اینترنتی را داشت.

در حالی که قسمت آخر سریال بازی تاج و تخت رکورد بیشترین بیننده‌های تاریخ شبکه HBO را به خود اختصاص داد، سریال چرنوبیل در مدت زمان کوتاهی توانست رکورد تعداد بیننده‌های وفادار به یک سریال را به نام خود ثبت کرد.  در حال حاضر بیننده‌ های وفادار چرنوبیل از هر سریال دیگر شبکه HBO بیشتر بوده است.

مینی سریال چرنوبیل که در پنج قسمت پخش شد، توانست عملکرد بسیار خوبی برای شبکه HBO به همراه بیاورد و میزان تماشاگران این شبکه را افزایش دهد. جمع بیننده‌های چرنوبیل به ۸ میلیون نفر رسید که ۵۲ درصد آن‌ها به‌وسیله سرویس دیجیتال HBO Now این سریال را تماشا کردند. قسمت آخر بازی تاج و تخت ۱۳٫۶ میلیون نفر بیننده داشت که ۴۶ درصد آن‌ها این سریال را اینترنتی تماشا کردند. سریال چرنوبیل توانست تعداد بیننده‌های وفادار بیشتری در مقایسه با بازی تاج و تخت به خود اختصاص دهد. همچنین این سریال بیشترین میزان بیننده در مقایسه با دیگر سریال‌های این شبکه را روی سرویس‌های اینترنتی داشته است.

بیننده‌ های وفادار چرنوبیل

سریال چرنوبیل درباره فاجعه هسته‌ای سال ۱۹۸۶ که در نیروگاه هسته‌ای چرنوبیل رخ داد، می‌شود. انتظار می‌رود که تعداد بیننده‌های این سریال به‌زودی از ۸ میلیون نفر هم بیشتر شود تا این سریال کوتاه به سومین سریال پربیننده شبکه HBO تبدیل شود.

تعداد بیننده‌ های وفادار چرنوبیل و استقبال از این سریال به نظر برای کشور روسیه خوشایند نبوده است. شبکه NTV روسیه اعلام کرده که قصد دارد از نگاه خود سریالی بر اساس فاجعه چرنوبیل خلق کند که در آن آمریکا باعث رخ دادن این اتفاق نشان داده می‌شود. بر اساس گزارش‌های منتشرشده این سریال روسی بر اساس یک تئوری توطئه شکل گرفته که در آن یک مامور سازمان CIA در همان نزدیکی نیروگاه هسته‌ای چرنوبیل حضور داشته است. داستان سریال هم درباره دو مامور سازمان KGB است که قصد دارند این مامور آمریکایی را دستگیر کنند.

بیننده‌ های وفادار چرنوبیل

استفاده از این سریال و بالا رفتن تعداد بیننده های وفادار چرنوبیل باعث افزایش گردشگری در منطقه چرنوبیل هم شده است. بر اساس گزارش‌های مختلف در مدت‌زمان پخش سریال بیش از ۳۰ درصد به میزان گردشگران این منطقه اضافه شده است. حتی چرنوبیل به مکان جدیدی برای اینفلوئنسرهای اینستاگرامی هم تبدیل شده است.


منبع: Metro

این‌ها را هم بخوانید

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم