استیون سودربرگ دنباله فیلم شیوع را می‌سازد

استیون سودربرگ طی گفتگویی در یک پادکست اعلام داشت که سعی دارد با همکاری اسکات برنز، دنباله فلسفی فیلم شیوع بر این اثر بسازند.

استیون سودربرگ و فیلم‌نامه‌نویس شیوع (Contaigen) اسکات برنز روی دنباله‌ای فلسفی بر این فیلم کار خواهد کرد.
درست است که شیوع نُه سال پیش ساخته شده، اما همان هیجان و استرسی را که شیوع بیماری کرونا در سال ۲۰۲۰ در جهان ایجاد کرد، به درستی نشان داده بود و به همین علت هم به یکی از پربازدیدترین فیلم‌های سال بدل شد. سودربرگ طی گفتگویی در یک پادکست اعلام داشت که سعی دارد با همکاری اسکات برنز، دنباله فلسفی فیلم شیوع بر این اثر بسازند. پروژه در مراحل اولیه‌ تهیه قرار دارد و به‌نظر نمی‌رسد که چندان به فیلم قبلی ارتباط داشته باشد. اما سودربرگ گفت که فیلم تازه هم در فضا و شکل ایده‌های پیشین خواهد گذشت.

وی گفت:

«پروژه‌ای در دست تولید دارم که همراه با برنز روی آن کار می‌کنیم. یک‌جورهایی دنباله فلسفی فیلم شیوع خواهد بود؛ اما بستر قصه متفاوت است. فکر کنم هر دو فیلم را بتوان مثل یک جفت دید، اما تفاوت‌هایی اندک در شکل و شمایل دارند. من و اسکات درباره‌ این که قدم بعدی قصه‌ای مثل شیوع چه خواهد بود، کلی حرف زدیم روی آن کار می‌کنیم و شاید هم به کار سرعت بدهیم.»

قصه‌ شیوع براساس همه‌گیری یک بیماری در آمریکاست. دولت سعی در کنترل ماجرا دارد اما بیماری سبب آشوب و به‌هم‌ریختگی شدیدی می‌شود. فیلمنامه‌ شیوع بسیار به وضع همه‌گیری کرونا در جهان شبیه است و همین امر باعث شده تا فیلم به شهرتی یک‌شبه در تمام جهان دست یابد. مدت کوتاهی پس از گسترش بیماری کرونا در آمریکا، رکورد تماشای این فیلم از طریق آی‌تیونز و سرویس فاندانگو شکسته شد.


۷ فیلم با موضوع شیوع ویروس | بعد از تماشا دستانتان را بشویید!


استیون سودربرگ و گروه بازیگران شیوع تاکنون و در ماه‌های اخیر بارها درباره‌ی بیماری کرونا صحبت کرده‌اند. سودربرگ که پیش‌تر گفته بود بخاطر ساخت این فیلم از طرف برخی آمریکایی مورد حمله قرار گرفته، از انجمن صنفی کارگردانان آمریکا خواست تا شرایط فیلمبرداری کار تازه‌اش را در ماه آوریل فراهم کنند. بازیگران شیوع هم مانند مت دیمون، لارنس فیشبورن، کیت وینسلت، ماریون کوتیارد، جنیفر ال اوایل امسال به قانون حفظ امنیت اجتماعی در آمریکا پیوستند. ایان لیپکین نیز که در فیلم نقش مشاور پزشکی را برعهده داشت، خود نیز در ماه مارس به کرونا مبتلا شده و مشکلاتی برایش پیش آمده بود.

از فیلم «شیوع» تا «دیوانگان»؛ مروری بر آثار سینمایی مرتبط با فجایع پاندمی


منبع: Indie Wire

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم