همکاری مارول و دیزنی | از ساخت فیلم چهار شگفت انگیز تا حضور چادویک بوزمن در پلنگ سیاه

کوین فایگی طی یک تماس تلفنی چهار ساعته، همکاری مارول و دیزنی را شکل داد. پس از آن، کمپانی والت دیزنی از ساخت‌ فیلم‌های جدیدی خبر داد که موضوع اصلی آن‌ها دنیای سینمایی مارول است.

کمپانی والت دیزنی از ساخت‌ فیلم‌های جدیدی خبر داد که موضوع اصلی آن‌ها دنیای سینمایی مارول است. کوین فایگی رئیس کمپانی مارول طی یک تماس تلفنی چهار ساعته تلاش کرد کمپانی دیزنی را متقاعد کند تا فیلم‌ها و سریال‌های متنوع پیش‌روی دنیای سینمایی مارول، از طریق شبکه‌ استریم دیزنی پلاس منتشر شوند.

مهم‌ترین خبر این است که کمپانی مارول این‌روزها مشغول تهیه و تولید فیلم جدید چهار شگفت‌انگیز (با عنوان اصلی Fantastic Four) است. جان واتس کارگردان فیلم مرد عنکبوتی وظیفه‌ کارگردانی این فیلم را بر عهده دارد. به علاوه، فایگی اعلام کرد فیلم پلنگ سیاه ۲ (با عنوان اصلی Black Panther II) به کارگردانی رایان کوگلر همچنان در دست تولید است و قصد ندارند جایگزینی برای چادویک بوزمن بازیگر مرحوم و دوست‌داشتنی پیدا کنند. اینکه این کار چطور ممکن است هنوز معلوم نیست اما تاریخ اکران فیلم از ۶ می ۲۰۲۲ به ۸ جون ۲۰۲۲ تغییر پیدا کرده است.


خبر پیشین: مارول فیلم جدید پلنگ سیاه را بدون چادویک بوزمن می‌سازد


فایگی همچنین تایید کرد که مراحل تولید سه فیلم از دنیای سینمایی مارول در ماه‌های آینده آغاز خواهد شد؛ فیلم ثور: عشق و تندر (با عنوان اصلی Thor: Love and Thunder) به کارگردانی تایکا وایتیتی (فیلمی که در آن کریستین بیل نقشی منفی را بازی می‌کند و در تاریخ ۶ می ۲۰۲۲ (۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۱) اکران خواهد شد). فیلم دوم، فیلم نگهبانان کهکشان (با عنوان اصلی Guardians of the Galax) است و در آخر فیلم کاپیتان مارول ۲ (با عنوان اصلی Captain Marvel II) در تاریخ ۱۱ نوامبر ۲۰۲۱ در سینماها اکران خواهند شد و همچنین فیلم مرد موچه‌ای و زنبورک (با عنوان اصلی Ant-Man and the Wasp) به زودی مراحل تولیدش را آغاز خواهد کرد.
امسال سال سختی برای دنیای سینما بوده ‌است و خسارت زیادی به سینماها و استودیوهای فیلم‌سازی وارد شد. چرا که تاریخ اکران بسیاری از فیلم‌ها عقب افتاد و دست‌خوش تغییر شد. در بسیاری از سالن‌های سینما برای همیشه بسته شد و بسیاری از فیلم‌های پرفروش به صورت آنلاین منتشر شدند.


پیکسار دیزنی در مقابل دریم ورکس انیمیشن


اما کمپانی‌هایی مثل کمپانی برادران وارنر و دنیای توسعه‌یافته دی‌سی چاره‌ای جز تغییر استراتژی نداشتند و راه دیگری را برای انتشار فیلم‌هایشان انتخاب کردند. برای مثال، پتی جنکینز فیلم جدیدش زن شگفت‌انگیز ۱۹۸۴ (با عنوان اصلی Wonder Woman 1984) را از طریق شبکه‌ استریم اچ‌بی‌او و همچنین اکران در سالن‌های سینما توزیع و منتشر خواهد کرد. از طرفی، دیزنی تغییری در اکران فیلم‌هایش ایجاد نکرده و تنها برای سریال‌های ابر قهرمانی‌اش برنامه‌ای تنظیم کرده‌ است.


پتی جنکینز کارگردان قسمت جدید جنگ ستارگان خواهد بود


فیلم‌های جدید دیزنی با همکاری کمپانی پیکسار مثل فیلم‌های روح (با عنوان اصلی Soul)، پینوکیو (با عنوان اصلی Pinocchio) و پیتر پن و وندی (با عنوان اصلی Peter Pan and Wendy) به‌زودی از طریق دیزنی پلاس منتشر خواهند شد و این در حالی است که کمپانی مارول تاکنون این گزینه را برای پخش فیلم‌هایش در نظر نگرفته است.

البته این به آن معنی نیست که کمپانی مارول در ماه‌های اخیر خسارت ندیده‌ است. فیلم بیوه‌ سیاه یکی از اولین فیلم‌هایی بود که تاریخ اکران آن به دلیل شیوع ویروس کرونا به تاخیر افتاد و پس از آن تمام برنامه‌ ریزی‌ها برای اکران تغییر پیدا کرد و به تعویق افتاد؛ با این‌که کمپانی مارول و دیزنی گمان می‌کردند سال خوبی را در گیشه‌های سینما در پیش دارند، مجبور شدند برنامه‌های خود را تغییر دهند و اکران فیلم‌هایشان را به سال ۲۰۲۱ و سال‌های بعد موکول کنند.
در ماه سپتامبر، دیزنی و مارول با هم‌فکری و مشارکت، تاریخ جدیدی برای اکران فیلم بیوه سیاه تعیین کردند و در نهایت تاریخ اکران این فیلم یک سال به تاخیر افتاد. همچنین همان‌طور که ذکر شد تاریخ‌ اکران فیلم‌های شانگ-چی و افسانه ده حلقه و اترنالز هم قطعی و تعیین شد.


تریلر نهایی «بیوه سیاه»


در روزهایی که ویروس کرونا همه‌گیر شده بود، کمپانی مارول مراحل فیلم‌برداری فیلم اترنالز را از سر گرفت و از پایان آن چند هفته‌ای می‌گذرد. همچنین سریال‌های تلویزیونی وانداویژن (با عنوان اصلی WandaVision) و فالکون و سرباز زمستان (با عنوان اصلی The Falcon and the Winter Solider) برای این‌که در موعد مقرر در دیزنی پلاس منتشر شوند چاره‌ای جز ادامه‌ مراحل فیلم‌برداری نداشتند. این سریال‌ها در سال ۲۰۲۱ در شبکه‌ استریم منتشر خواهند شد. سریال وانداویژن در تاریخ ۱۵ ژانویه (۲۶ دی ۱۳۹۹) و فالکون و سرباز زمستان در تاریخ ۱۹ مارس (۲۹ اسفند ۱۳۹۹) به صورت آنلاین قابل دسترسی خواهند بود. در ادامه، سریال‌های لوکی (با عنوان اصلی Loki)، هاکای (با عنوان اصلی Hawkeye)، هالک-دخت (با عنوان اصلی She-Hulk)، شوالیه‌ ماه (با عنوان اصلی Moon Knight) و خانم مارول (با عنوان اصلی Ms. Marvel) به زودی منتشر خواهند شد.

شانگ-چی و افسانه ده حلقه


منبع: Indie Wire

این‌ها را هم بخوانید

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم