تام هالند پس از اتمام فیلم «آنچارتد»، دوباره لباس مرد عنکبوتی را بر تن می‌کند

حضور همزمان تام هالند در دو فیلم «آنچارتد» و «مرد عنکبوتی ۳» از همان ابتدا فشار کاری مضاعفی به‌حساب می‌آمد؛ اما این سختی کار هیچ گاه به اندازه اکنون نمایان نبوده است.

حضور همزمان تام هالند در دو فیلم «آنچارتد» (با نام اصلی Uncharted) و «مرد عنکبوتی ۳» (با عنوان اصلی Spider – Man 3) از همان روز اول فشار کاری مضاعفی به حساب می‌آمد؛ اما این سختی کار هیچ گاه به اندازه اکنون نمایان نبوده است. هفته گذشته این هنرپیشه جوان برای آخرین بار در فیلم «آنچارتد» بازی کرد و نقش خود را به پایان رساند. این فیلم بر اساس بازی ویدیویی دنباله‌دار «آنچارتد» ساخته می‌شود و هالند در نقش ناتان دریک بازی می‌کند؛ یک ابرقهرمان.
پروژه ساخت این فیلم در ابتدای سال جاری میلادی آغاز شده بود که به علت شیوع بیماری کرونا به تعطیلی کشیده شد. اما نهایتاً در ماه جولای، کار فیلمبرداری آن از سر گرفته شد و هفته پیش تقریبا به پایان رسید. به‌عبارت دیگر، قسمت‌های مربوط به حضور هالند تصویربرداری شده و ظاهراً دیگر به حضور او در ادامه مراحل ساخت نیازی نخواهد بود.

تام هالند در پست اخیر خود در حساب اینستاگرامش به هواداران اعلام کرده است که در ایالت جورجیا و در شهر آتلانتا به سر می‌برد و قرار است به‌زودی در ساخت فیلم «مرد عنکبوتی ۳» حضور داشته باشد. البته این به آن معناست که هالند برای مشارکت در مراحل پیش‌تولید فیلم به آتلانتا رفته و فیلمبرداری اصلی پروژه، تا چند هفته دیگر شروع نخواهد شد. هالند این روزها پروژه بزرگی را به پایان رسانیده و بلافاصله کار عظیم دیگری را شروع کرده است و البته این مسئله برای هواداران او جالب و تحسین برانگیز خواهد بود. این شیوه حرفه‌ای فعالیت هالند، انرژی و توانایی تام کروز را در ذهن مخاطبان تداعی می‌کند. کروز بلافاصله پس از اتمام کار در فیلم «آسمان وانیلی» (با عنوان اصلی Vanilla Sky) به کارگردانی کامرون کرو در سال ۲۰۰۱، موهایش را کوتاه کرد تا در فیلم «گزارش اقلیت» استیون اسپیلبرگ (با نام اصلی Minority Report) بازی کند؛ در این فیلم اسپیلبرگ، حضور افتخاری کامرون دیاز نیز قابل توجه بود.

کمپانی سونی که توزیع‌کننده فیلم‌های «مرد عنکبوتی ۳» و «آنچارتد» به شمار می‌رود، اصرار داشت که تولید فیلم «مرد عنکبوتی ۳» در اولویت قرار گیرد. اما تصمیم نهایی این استودیوی فیلمسازی برای به تعویق انداختن ساخت آن تا پس از اتمام پروژه «آنچارتد»، باعث شد که تراویس نایت نتواند به‌عنوان کارگردان در ساخت «آنچارتد» مشارکت کند. نایت پیش‌تر کارگردانی فیلم «بامبلبی» (با عنوان اصلی Bumblebee) را در سال ۲۰۱۸ در کارنامه حرفه ای خود داشت.


درباره کناره‌گیری تراویس نایت از کارگردانی فیلم «آنچارتد» در فیلیمو شات بخوانید


عنوان نهایی فیلم «مرد عنکبوتی ۳» هنوز مشخص نشده است؛ اما همچون دو فیلم قبلی «مرد عنکبوتی» که تام هالند در آن‌ها نقش اصلی را بازی کرده است، جان واتس کارگردانی این فیلم را نیز بر عهده دارد. نویسندگان فیلمنامه فیلم «مرد عنکبوتی: دور از خانه» (با عنوان اصلی Spider- Man: Far From Home)، یعنی کریس مک کنا و اریک سامرز، فیلمنامه قسمت جدید را نیز به رشته تحریر در خواهند آورد.

نقد «مرد عنکبوتی: دور از خانه»؛ تارهای مرد عنکبوتی در اروپا


از نظر داستان فیلم «مرد عنکبوتی ۳»، باید در انتظار شگفتی‌های فراوان باشیم. طبق آنچه اخیراً درباره این داستان منتشر شده است، در این قسمت دکتر استرنج (با بازی بندیکت کامبریج) که یکی از شخصیت‌های فیلم «مرد عنکبوتی : بازگشت به خانه» (با عنوان اصلی Spider- Man: Homecoming) بود، در نقش راهنمای تونی استارک ظاهر خواهد شد. علاوه بر آن، شخصیت الکترو (با بازی جیمی فاکس) از فیلم «مرد عنکبوتی شگفت انگیز ۲» (با عنوان اصلی Amazing Spider- Man 2) هم به داستان اضافه شده است. در فیلم «مرد عنکبوتی شگفت انگیز ۲»، اندرو گارفیلد نقش مرد عنکبوتی را بازی می‌کرد.
حضور فاکس در این فیلم سوالات فراوانی را ایجاد می‌کند. این شخصیت از دنیایی می‌آید که توسط کمپانی مارول خلق شده است و از هیچ پیشینه‌ای در دنیای تولیدات دیزنی برخوردار نیست؛ حالا باید دید که چگونه در این فیلم، خط سیر زمانی دنیای این شخصیت‌ها با یکدیگر تلاقی پیدا می‌کند و نتیجه کار چه خواهد بود. در این میان، می‌توان حضور دکتر استرنج را نکته‌ای کلیدی دانست؛ چراکه او ایده‌ای درباره دنیاهایی با زمان‌های موازی مطرح می‌کند که می‌تواند راه را برای به‌هم پیوستن این ابرقهرمانان از زمان‌های متفاوت هموار نماید. به این ترتیب، ابرقهرمانان می‌توانند از دنیای «مرد عنکبوتی» با بازی گارفیلد یا توبی مگوایر و یا هر هنرپیشه دیگری که از دو دهه پیش تاکنون در نقش مرد عنکبوتی بازی کرده باشد، به این فیلم جدید سرک بکشند وعلاوه‌بر این، حضور ونوم نیز در این فیلم چندان عجیب نخواهد بود.

باید منتظر ماند و دید که اوضاع چگونه پیش خواهد رفت؛ اما مسلم است که هالند زمانی برای استراحت نخواهد داشت و باید به‌سرعت لباس مرد عنکبوتی را بر تن کند .مطابق برنامه ریزی‌های انجام‌شده، فیلم «مرد عنکبوتی ۳» در تاریخ هفدهم دسامبر سال ۲۰۲۱ اکران خواهد شد.
به نظر شما حضور تمام این ابرقهرمانان در کنار یکدیگر جالب خواهد بود؟


منبع: Collider

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم