پایان مجموعه «سریع و خشمگین» دوقسمتی خواهد بود

وین دیزل اواسط بهمن‌ماه سال گذشته به احتمال پایان مجموعه «سریع و خشمگین» اشاره کرده بود. حالا یونیورسال پیکچرز یک پایان دوقسمتی به کارگردانی جاستین لین را تایید کرده است.

وین دیزل اواسط بهمن‌ماه به وجود احتمال پایان مجموعه «سریع و خشمگین» (با عنوان اصلی «Fast and Furious») با «سریع و خشمگین ۱۰» اشاره کرده بود. حالا خبرها حاکی از آن هستند که آخرین فیلم از این مجموعه پرطرفدار، پایانی دوقسمتی خواهد داشت که ایده‌ ستارگان و تهیه‌کننده‌ آن بوده ‌است؛ پایانی شبیه به فیلم‌هایی مثل فیلم‌ ‌«هری پاتر» (با عنوان اصلی «Harry Potter»)، «بازی‌های گرسنگی» (با عنوان اصلی «The Hunger Games»)، «گرگ و میش» (با عنوان اصلی «Twilight»). یونیورسال پیکچرز این برنامه را تایید کرده و جاستین لین کارگردانی هر دو قسمت پایانی این فرانچایز چند میلیارد دلاری را برعهده دارد.

طبق اخبار، فیلم «سریع و خشن ۹» در روز ۲۸ می ۲۰۲۱ (۷ خرداد ۱۴۰۰) اکران خواهد شد و پس از آن مراحل تولید فیلم دو قسمتی «سریع و خشن ۱۰» آغاز می‌شود. آیا این دو قسمت به‌صورت دو قسمت مجزا اکران خواهند شد؟ («سریع و خشن ۱۰- قسمت اول» «سریع و خشن ۱۰- قسمت دوم») و یا هر دو قسمت در یک فیلم گنجانده می‌شوند؟ مثل فیلم «انتقام‌جویان: جنگ ابدیت» و «انتقام‌جویان: پایان بازی». باید منتظر ماند و نتیجه را دید. وین دیزل جایگاه خود را به‌عنوان کارگردان حفظ کرده و با همکاری یونیورسال پیکچرز فیلم موفق دیگری را تولید خواهد کرد.


نقد فیلم بلک کلنزمن


بازیگرانی چون میشل رودریگز، تایریس گیبسون، کریس بریجز (معروف به لوداکریسجوردانا بروستر، ناتالی امانوئل و سانگ کانگ با وین دیزل همراه خواهند بود. اگر طرفدار این مجموعه دنباله‌دار هستید و قسمت‌های قبلی را دیده‌‌اید شاید فکر کنید نقش هان، که سانگ کانگ او را به تصویر می‌کشید، مرده ‌است اما در قسمت نهم شاهد بازگشت او هستیم. پس از اتفاقاتی که در قسمت نهم افتاد، احتمال همکاری دوباره‌ شارلیز ترون، جان سینا، هلن میرن و کاردی بی درقسمت‌های جدید مشخص نیست. البته هنوز بازیگران دو قسمت پایانی اعلام نشده‌اند و ممکن است بعضی از شخصیت‌ها در قسمت نهم جان خود را از دست بدهند.

اما آیا دواین جانسون و جیسون استاتهام هم در پایان مجموعه «سریع و خشمگین» همکاری خواهند کرد؟آن‌ها نقش مهمی در این فیلم دنباله‌دار داشته‌اند. در حقیقت جانسون کسی بود که این فرانچایز را دوباره زنده‌ کرد و پس از بحثی که با وین دیزل در پشت‌صحنه داشت به نظر می‌رسید همه‌چیز نابود شده‌ است اما اختلاف آن‌ها در روند تولید فیلم «سربع و خشن: هابز و شاو» (با عنوان اصلی «Fast and Furious presents: Hobbs & Shaw») هیچ خللی وارد نکرد. البته هنوز حضور آن‌ها در قسمت آخر مشخص نیست. یونیورسال این دو بازیگر بنام را حذف نخواهد کرد چراکه می‌داند همکاری آن‌دو در کنار گل گدوت منجر به ساخت یک فیلم پرفروش و موفق خواهد شد.
چندی پیش، دیزل از احتمال ساخت قسمت پایانی در دو بخش خبر داد و گفت: «این جهان برای نسل‌های بعدی ادامه‌دار خواهد بود.» پس وقتی صحبت از پایان دو قسمتی به میان می‌آید منظور پایان همیشگی این فیلم نیست، ممکن است اسپین‌آف و داستان‌های دیگری از شخصیت‌های اصلی ساخته شود؛ اما زمان زیادی تا ساخت این فیلم دو قسمتی باقی ‌مانده است و نمی‌توان قاطعانه نظر داد. شاید همه چیز عوض شود.

شما کدام قسمت از فیلم‌های «سریع و خشمگین» را بیشتر پسندیده‌اید؟ رده‌بندی فیلم‌های این مجموعه را در فیلیمو شات بخوانید.


منبع: Slash Film

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم