آخرین اخبار از تاریخ اکران فیلم‌ها؛ «ماتریکس ۴» زودتر از «بتمن» اکران خواهد شد

اکران فیلم «بتمن» تا سال ۲۰۲۲ به تاخیر افتاده‌است اما «ماتریکس ۴» زودتر از تاریخ اعلام شده اکران خواهد شد. برای اطلاع از آخرین اخبار اکران فیلم ها با فیلیمو شات همراه باشید.

اکران فیلم «بتمن» تا سال ۲۰۲۲ به تاخیر افتاده‌است اما «ماتریکس ۴» زودتر از تاریخ اعلام شده اکران خواهد شد. برای اطلاع از آخرین اخبار اکران فیلم ها با فیلیمو شات همراه باشید.


قرار برآن بود که فیلم «بتمن» (با عنوان اصلی«The Batman») در سال ۲۰۲۱ اکران شود اما تاریخ اکران آن بنا به تصمیم شرکت برادران وارنر دست‌خوش تغییر شد. این کمپانی نه‌تنها تاریخ اکران این فیلم را به تاخیر انداخت بلکه فیلم‌های «فلش» (با عنوان اصلی «The Flash») و فیلم «شزم ۲» (با عنوان اصلی «Shazam 2») را هم در موعد مقرر منتشر نخواهند کرد.

قرار بر آن بود که فیلم «بتمن» با بازی رابرت پتینسون در تاریخ اول اکتبر ۲۰۲۱ اکران شود ولی تاریخ جدید اکران عمومی آن، ۴ مارس ۲۰۲۲ خواهد بود. خبرها حاکی از آن هستند که اکران حماسه‌ علمی-تخیلی دنیس ویلنوو به نام «تل‌ماسه» (با عنوان اصلی «Dune») از تاریخ ۱۸ دسامبر به ۱ اکتبر ۲۰۲۱ تعییر یافته است؛ این تاریخ، قبلا تاریخ اکران فیلم «بتمن» بود.

و اما فیلم «ماتریکس ۴» (با عنوان اصلی «Matrix 4») زودتر از آنچه انتظار داشتیم بر روی پرده‌های سینماها خواهد رفت. اکران این فیلم هیجان‌انگیز و علمی-تخیلی به کارگردانی لانا واچوفسکی و بازی کیانو ریوز و کری-ان ماس از تاریخ اول آوریل ۲۰۲۲ به ۲۲ دسامبر ۲۰۲۱ تغییر یافته ‌است.

اما این استودیو تنها به تغییر تاریخ اکران این فیلم راضی نشد؛ تاریخ اکران فیلم «فلش» با بازی اِزرا میلر از ۳ جون ۲۰۲۲ به تاریخ ۴ نوامبر ۲۰۲۲ تغییر یافت و همچنین تاریخ اکران فیلم «شزَم» از ۴ نوامبر ۲۰۲۲ به ۲ جون ۲۰۲۳ منتقل شد.

از طرف دیگر، فیلم ماجراجویانه‌ «بلک آدام» (با عنوان اصلی «Black Adam») که با اقتباس از بازی ویدیویی «ماینکرفت» (با عنوان اصلی «Minecraft») ساخته شده هم تغییراتی ناخوشایند در تاریخ اکرانش داشته است؛ تاریخ برنامه‌ریزی شده برای این فیلم را ۲۲ دسامبر ۲۰۲۱ در نظرگرفته‌بودند و پس از آن به ۳ مارس ۲۰۲۲ موکول شد اما حالا این فیلم به‌کل از لیست تقویم اکران‌ها خارج شده‌ است.

برادران وارنر ادعا می‌کند، به غیر از فیلم «تل‌ماسه»، تغییرات پیش آمده در تاریخ اکران سایر فیلم‌ها به دلیل تاخیر در مراحل تولید است. به دلیل شیوع ویروس کرونا در ماه مارس و تعطیل شدن اجباری پروژه‌ها، بعضی از فیلم‌ها که مجوز فیلم‌برداری هم داشتند در روند پیشرفت کار دچار مشکل شدند؛ برای مثال در فیلم «بتمن»، رابرت پتینسون به ویروس کرونا مبتلا شد و پروژه تا اواخر ماه سپتامبر در انگلستان متوقف شد. از طرف دیگر، مراحل تولید فیلم «ماتریکس ۴» زودتر از موعد تکمیل شد.

خوشبختانه، تاریخ فیلم «زن شگفت‌انگیز ۱۹۸۴» (با عنوان اصلی«Wonder Woman 1984») با بازی گل گدوت و همچنین انیمیشن روح (با عنوان اصلی «Soul») محصول شرکت پیکسار، هیچ تغییری نکرده‌اند و تسلیم چالش‌های سال ۲۰۲۰ نشده‌اند. انیمیشن «روح» در تاریخ ۲۰ نوامبر ۲۰۲۰ و فیلم «زن شگفت‌انگیز ۱۹۸۴» در تاریخ ۲۵ دسامبر ۲۰۲۰ اکران خواهند شد.

متاسفانه، تولید نشدن فیلم‌های جدید برای گیشه‌های سینما خبر خوبی نیست. حدود ۷۰ درصد از سینماهای ایالت‌متحده از ماه مارس دوباره مشغول به کار شده‌اند و سینماهای لس‌آنجلس و نیویورک باز شده‌اند. اما بلیت‌ها فروش چشم‌گیری ندارند و بعضی‌ از سالن‌های سینما با ورشکستگی فاصله‌ای ندارند. Cineworld شرکتی که چند سالن سینما دارد، به‌تازگی از بسته‌شدن سالن‌هایش در انگلستان و ایالت‌متحده خبر داده است.


تماشاگران در سال ۲۰۲۰ منتظر اکران چه فیلم‌هایی بودند؟


تاریخ جدید اعلام‌شده توسط استودیو‌ها برای اکران فیلم ها

  • استودیو یونیورسال

تاریخ جدید اکران فیلم «زن جوان نویددهنده»: ۱۷ آوریل سال آینده
تاریخ جدید اکران فیلم «کندی‌من»: ۱۶ اکتبر
تاریخ جدید اکران فیلم «مرداب»: ۶ نوامبر

  • استودیو سونی

تاریخ جدید اکران فیلم«برخاستن»: ۱۰ آوریل سال آینده
تاریخ جدید اکران فیلم «آخرین فرمیر»:۲۲ می سال آینده
تاریخ جدید اکران فیلم «متصل»: ۲۳ اکتبر

  • دیزنی/ قرن بیستم

تاریخ جدید اکران فیلم «بانویی پشت پنجره»: ۱۵ می سال آینده
تاریخ جدید اکران فیلم «گزارش فرانسوی»:۱۶ اکتبر

  • ای۲۴

تاریخ جدید اکران فیلم «شوالیه‌ی سبز»: ۲۹ می سال آینده
تاریخ جدید اکران فیلم «ماد مقدس»:۱۷ جولای سال آینده

  • برادران وارنر

تاریخ جدید اکران «بدخیم»: ۱۴ آگوست سال آینده


شما منتظر اکران کدام اثر سینمایی هستید؟


منبع: Variety

ممکن است به این مطلب‌ها نیز علاقه‌مند باشید

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم