یارا شهیدی و بازی در فیلم لایواکشن «پیتر پن و وندی»

یارا شهیدی در «پیتر پن و وندی»، لایو اکشن جدید دیزنی با جود لا، الکساندر مولونی و اور اندرسون همبازی خواهد شد.

یارا شهیدی در آسمان سینما اوج می‌گیرد. این بازیگر ایرانی-آمریکایی به بازیگران فیلم «پیتر پن و وندی» (با عنوان اصلی «Peter Pan and Wendy»)، جدیدترین ساخته‌ دیزنی پیوست. هم‌بازی‌های او در این فیلم جود لا (در نقش کاپیتان هوکالکساندر مولونی (در نقش پیتر پن) و همچنین بازیگر تازه‌وارد، اور اندرسون (در نقش وندی) هستند. برای اطلاعات بیشتر با فیلیمو شات همراه باشید.


درباره حضور جود لا در لایو اکشن جدید دیزنی با عنوان «پیتر پن و وندی» در فیلیمو شات بخوانید


کارگردانی فیلم برعهده‌ دیوید لاوری، کارگردان فیلم «اژدهای پیت» (با عنوان اصلی «Pete’s Dragon») خواهد بود و همچنین فیلم‌نامه‌ «پیتر پن و وندی» به‌صورت مشترک توسط دیوید لاوری و توبی هالبروکس نوشته شده ‌است. تهیه‌کنندگی این کار توسط جیم ویتکر انجام می‌شود.
یارا شهیدی که به‌زودی در «پیتر پن و وندی» حضور خواهد داشت، با سریال «بلک-ایش» (با عنوان اصلی «Black-ish») به شهرت رسید. او همچنین تهیه‌کننده و بازیگر سریال «گرون-ایش» (با عنوان اصلی «Grown-ish») نیز هست و به‌تازگی با استودیو ای‌بی‌سی قرارداد بسته‌ است. آخرین فیلم او «خورشید هم یک ستاره‌است» (با عنوان اصلی «The Sun Is Also a Star») نام دارد که در آن که نقش یک نوجوان را بازی کرده است.

با وجود این‌که از کتاب «پیتر پن» فیلم‌های زیادی ساخته شده‌است اما می‌توان گفت این اولین بار است که یک بازیگر سیاه‌پوست در آن به ایفای نقش می‌پردازد. دیزنی اخیرا تصمیم گرفته است در انتخاب بازیگران تنوع ایجاد کند و انتخاب یارا شهیدی نتیجه‌ همین تصمیم است. ناگفته نماند بازیگران سیاه‌پوست دیگری هم بنابر همین تصمیم برای نقش‌آفرینی در فیلم‌های مختلف انتخاب شده‌اند؛ مانند هیل بیلی، همبازی شهیدی در سریال «گرون-ایش»، که برای بازی در نقش پرنسس آریل در فیلم «پری دریایی کوچولو» (با عنوان اصلی «The Little Mermaid») انتخاب شده و نیلز فیچ که به‌عنوان اولین شاهزاده‌ سیاه‌پوست در فیلم لایواکشن «انجمن سری راز دوم متولد رویال» (با عنوان اصلی «Secret Society of Second-Born Royals») نقش‌آفرینی کرد؛ این فیلم لایواکشن در دیزنی پلاس پخش شد.

آخرین فیلم اقتباسی این استودیو، فیلم «مولان» ساخته‌ نیکی کارو بود که مدتی پیش، به دلیل شیوع ویروس کرونا از چرخه اکران خارج و در دیزنی‌پلاس پخش شد. حال نوبت به فیلم «پیتر پن و وندی» رسیده است؛ اقتباسی از انیمیشینی که در سال ۱۹۵۳ ساخته شد. حاصل کار چطور خواهد شد؟ باید منتظر ماند و دید.

شاید برایتان جالب باشد: ۹ تفاوت اساسی بین انیمیشن و لایو اکشن «مولان» محصول ۲۰۲۰


منبع: Variety

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم