banner header desktop fajr

اکران نسخه جدید فیلم «پدرخوانده ۳» با تدوینی جدید از فرانسیس فورد کوپولا

فرانسیس فورد کوپولا قصد دارد نسخه جدید فیلم «پدرخوانده ۳» را با تدوینی جدید، تحت‌عنوان «قطعه پایانی پدرخواندۀ ماریو پوزو: مرگ مایکل کورلئونه» منتشر کند.

اگرچه فیلم «پدرخوانده: قسمت سوم» (با عنوان اصلی «The Godfather: Part III») در میان عموم مردم پایانی ناامیدکننده بر یکی از سه‌گانه‌های مهم تاریخ سینما محسوب می‌شود، اما با این حال هنوز هم طرفداران خاص خودش را دارد. این فیلم سال ۱۹۹۰ اکران شد و توانست در هفت شاخه نامزد جایزه اسکار شود اما هرگز نتوانست موفقیت‌های دو فیلم پیشینش را تکرار کند. حالا پس از ۳۰ سال، فرانسیس فورد کوپولا (کارگردان این سه‌گانه) قصد دارد نسخه جدید فیلم «پدرخوانده ۳» را با تدوینی جدید، تحت عنوان «قطعه پایانی پدرخواندۀ ماریو پوزو: مرگ مایکل کورلئونه» (با عنوان اصلی «Mario Puzo’s The Godfather Coda: The Death Of Michael Corleone») منتشر کند.  با فیلیمو شات همراه باشید تا این موضوع را بیشتر بررسی کنیم.


«پدرخوانده: قسمت سوم» بر تلاش‌های مایکل کورلئونه (با بازی آل پاچینو) برای نجات خانواده‌اش از شر کسب و کارهای مجرمانه متمرکز بود. دایان کیتن و تالیا شایر که در قسمت دوم فیلم «پدرخوانده» حضور داشتند، دوباره در نقش کی کورلئونه و کانی کورلئونه بازی کردند اما رابرت دووال از بازی مجدد در نقش تام هاگن خودداری کرد. بازی سوفیا کوپولا در نقش ماری کورلئونه یکی از نقاظ ضعف قسمت سوم بود و منتقدان عملکرد دختر کوپولا را به باد انتقاد گرفتند.

فرانسیس فورد کوپولا در مصاحبه‌ای راجع‌به این موضوع گفته است:

«قطعه پایانی پدرخواندۀ ماریو پوزو: مرگ مایکل کورلئونه» نوعی سپاس‌گزاری از ماریو است.

««قطعه پایانی پدرخواندۀ ماریو پوزو: مرگ مایکل کورلئونه» نوعی سپاس‌گزاری از ماریو است. ما در ابتدا قصد داشتیم از همین عنوان برای قسمت آخر «پدرخوانده» استفاده کنیم اما درنهایت، فیلم با عنوان «پدرخوانده: قسمت سوم» اکران شد. برای نسخه جدید فیلم «پدرخوانده ۳»، من ابتدا و پایانی جدید خلق خواهم کرد و ترتیب برخی صحنه‌ها، نما‌ها و موسیقی‌ها را تغییر خواهم داد. با این تغییرات و بازیابی آرشیو سکانس‌های فیلمبرداری شده، پایان‌بندی مناسب‌تری بر تریلوژی «پدرخوانده» خواهیم داشت. از جیم جیانوپولوس و استودیو پارامونت که اجازه دادند این فیلم را دوباره با تدوینی جدید منتشر کنم، سپاس‌گزارم.»

شرکت پارامونت نسخه جدید فیلم «پدرخوانده ۳» را در ماه سپتامبر ۲۰۲۰ در سینماها اکران خواهد کرد. این اکران سینمایی در آمریکا صورت خواهد گرفت اما شاید سینماهای بریتانیا نیز پذیرای عاشقان «پدرخوانده» برای تماشای این فیلم جدید باشند. پس از اکران‌های سینمایی، نسخه جدید در اختیار توزیع‌کنندگان تلویزیونی قرار خواهد گرفت. آیا کوپولا سرانجام خواهد توانست پایانی شایسته و هم‌تراز با دو فیلم قبلی «پدرخوانده» ارائه دهد؟ باید صبر کرد و دید.


منبع: Empire Online

این‌ها را هم بخوانید

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم