حضور الیزابت دبیکی در مینی سریال جاسوسی «اسم رمز ایلن»

مینی سریال جاسوسی «اسم رمز ایلن»، اثری بین‌المللی در ژانر تریلر خواهد بود و داستان واقعی نانسی گریس آگوستا وِیک را روایت می‌کند که از روزنامه‌نگار به جاسوسی شجاع و بی‌رحم تبدیل می‌شود.


چندی پیش اعلام شد که الیزابت دبیکی، ستاره فیلم‌‎های «گتسبی بزرگ» (با عنوان اصلی «The Great Gatsby») و «انگاشته» (با عنوان اصلی «Tenet») قرار است نقش شاهدخت دایانا را دو فصل پایانی سریال «تاج» (با عنوان اصلی «The Crown») ایفا کند. حالا خبر رسیده که او برای بازی در یک مینی سریال جاسوسی مربوط به جنگ جهانی دوم انتخاب شده و این یعنی دبیکی دوباره به اعماق تاریخ بازخواهد گشت. مینی سریال جاسوسی «اسم رمز ایلن» (با عنوان اصلی «Code Name Hélène») اثری بین‌المللی در ژانر تریلر خواهد بود. این سریال محدود، داستان واقعی نانسی گریس آگوستا وِیک، یک روزنامه‌نگار نیوزیلندی را روایت می‌کند که به جاسوسی شجاع و بی‌رحم و یکی از قدرتمند‎‌ترین رهبران مقاومت فرانسه تبدیل می‌شود. برای بررسی جزئیات این سریال با فیلیمو شات همراه باشید.


بنا به گزارش وب‌سایت ورایتی، مینی سریال جاسوسی «اسم رمز ایلن» توسط شرکت فرانسوی «گروه وندوم» و شرکت آمریکایی انانیمس کانتنت ساخته خواهد شد. این مجموعه از کتابی به همین نام، نوشته آریل لاوون اقتباس شده است. آمازون در خلاصه داستان آورده است:

سال ۱۹۳۶ نانسی ویک، یک مهاجر استرالیایی شجاع که در پاریس زندگی می‌کرد، پس از ملاقات با صنعتگری ثروتمند به نام آنری فیوکا مسیر موفقیتش به عنوان خبرنگار شرکت هرست کورپوریشن را پی گرفت. فیوکا خیلی زود نانسی را متقاعد کرد تا به همسری او درآید. آنها در سال ۱۹۳۹ ازدواج کردند اما این ازدواج مقارن شد با تجاوز آلمان به فرانسه. نانسی که آن زمان در مارسی زندگی می‌کرد به جنبش مقاومت فرانسه پیوست و اسم دیگری برای خود انتخاب کرد؛ یک اسم رمز.

او به عنوان لوسین کارلیر نانسی مردم را نجات می‌داد و اسناد را ثبت می‌کرد. موفقیت نانسی و توانایی خارق‌العاده‌اش برای فرار از اسارت باعث شد گشتاپو (پلیس مخفی آلمان) لقب موش سفید را به او بدهد. نیروهای نازی برای سر نانسی ویک ۵ میلیون فرانک جایزه تعیین کرده بودند و این موضوع باعث شد تا او مجبور به ترک فرانسه و همسرش آنری شود. زمانی که نانسی به عملیات‌های ویژه بریتانیا پیوست، هم‌قطاران جدیدش او را به نام ایلن خطاب کردند. در نهایت، نانسی مأموریت یافت تا تحت عنوان مادام آندره با چتر دوباره به فرانسه برگردد. او در این زمان یکی از قدرتمند‌ترین رهبران جنبش مقاومت فرانسه بود. شوخ‌طبعی وحشیانه، رژ لب قرمزی که امضای او بر پایان هر عملیات بود و توانایی متقاعد کردن نیروهای متفقین برای دریافت اسلحه از نقاط قوت نانسی ویک بودند.

اما اگر دشمن متوجه می‌شد که این چهار نفر در واقع یک شخص هستند، هیچ‌کس نمی‌توانست از نانسی محافظت کند. هرچه فرانسه به آزادی نزدیک‌تر میشد، نانسی بیشتر در معرض خطر قرار می‌گرفت؛ حتی عزیزان او هم از این خطر در امان نبودند.

الیزابت دبیکی، ستاره فیلم‌‎های «گتسبی بزرگ» و «انگاشته»

همانند کتاب، مینی سریال جاسوسی «اسم رمز ایلن» با خطوط زمانی درهم‌آمیخته روایت خواهد شد و ما در اعماق تاریخ، با این چهار اسم رمز که نانسی در طول جنگ جهانی دوم از آنها استفاده کرده بود بیشتر آشنا خواهیم شد. الیزابت دبیکی که علاوه بر بازیگری، تهیه‌کنندگی اجرایی سریال را هم بر عهده خواهد داشت گفت:

«نانسی ویک زنی حیرت‌انگیز از نژاد استرالیایی بود که در نیوزیلند متولد شده بود. شجاعت، زیرکی و نبوغ او باورنکردنی بود. از نظر من، اقدامات قهرمانانه نانسی در طول جنگ جهانی دوم چنان که باید برای مردم روایت نشده است. به عنوان یک زن استرالیایی، خوش‌حالم که هم به عنوان بازیگر و هم به عنوان تهیه‌کننده اجرایی به این پروژه پیوسته‌ام تا داستان بی‌نظیر او را روایت کنم.»

الیزابت دبیکی در سال‌های اخیر به بازیگری پرتقاضا تبدیل شده است. قدرت هنرپیشگی او پس از اکران عمومی فیلم «انگاشته»، اثر کریستوفر نولان، بیش از پیش نمایان خواهد شد. دبیکی نه‌تنها بازیگری خارق‌العاده است، بلکه قد بلند او باعث شده نسبت به دیگر بازیگران فعلی هالیوود برجسته‌تر شود.

فیلیپ خوسله از سوی شرکت گروه وندوم به عنوان تهیه‌کننده انتخاب شده است. او در کنار فابریس جیانفرمی، مدیر اجرایی ارشد و سارا بورک-جیکوبسن، مسئول توسعه و تهیه‌کنندگی این شرکت در این پروژه حضور خواهد داشت. شرکت انانیمس کانتنت هم رزلی سوئدلن و کیت ردمون را در کنار کاترین تل به‌عنوان تهیه‌‎کنندگان اجرایی معرفی کرده است.

از آنجایی که مینی سریال جاسوسی «اسم رمز ایلن» یک مجموعه بین‌المللی خواهد بود، هیچ ضمانتی وجود ندارد که فیلمبرداری این پروژه در ایالات متحده انجام گیرد یا انتشار اصلی آن در آمریکا باشد. البته هنوز توزیع‌کننده سریال مشخص نشده، پس باید صبر کرد و منتظر خبرهای بعدی بود.


منبع:‌ Slash Film

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم