توضیحات مت ریوز در مورد لباس بتمن و ویژگی‌های منحصر به فرد آن

لباس بتمن همیشه یکی از موضوعات داغ فیلم‌های ابرقهرمانی بوده و حالا با انتشار تریلر فیلم جدید «بتمن»، بحث در این مورد بالا گرفته است.

با برگزاری مراسم «دی‌سی فن‌دوم»، طی چند روز اخیر حجم زیادی از اطلاعات جدید در مورد فیلم «بتمن» (با عنوان اصلی «The Batman») به کارگردانی مت ریوز منتشر شده است. یکی از اطلاعات جذابی که ریوز در اختیار هواداران فیلم‌های ابرقهرمانی قرار داده، توضیحی مختصر در مورد فرایند ساخت لباس بتمن جدید است؛ لباسی که رابرت پتینسون در نقش بروس وین آن را خواهد پوشید. ما تا به حال لباس‌های زیادی به تن این ابرقهرمان شهر گاتهام دیده‌ایم، اما چه ویژگی‌های باعث شده‌اند تا این لباس جدید منحصر به فرد باشد؟ با فیلیمو شات همراه باشید تا این موضوع را بررسی کنیم.


همانطور که ریوز گفت، تغییرات زیادی در لباس بتمن رابرت پتینسون داده شده است. این کارگردان در جریان رویداد مجازی دی‌سی فن‌دوم مصاحبه‌ای با آیشا تایلر داشت و از روند طراحی و فرایند ساخت لباس بتمن صحبت کرد. بر اساس صحبت‌های مت ریوز، لباس جدید بتمن نسبت به لباسی که بروس وین در سال‌های آتی خواهد پوشید بسیار ساده و بدوی است. این لباس قرار است زخم‌های مبارزات شبانه بتمن را بیشتر نمایان کند. در ادامه توضیح کامل ریوز در این مورد را می‌خوانیم:

«البته که ما یک طراح لباس فوق‌العاده به نام جکلین دورن را در کنار خود داشتیم. او با همکاری گلین دیلون لباس بتمن را طراحی کردند. این دو واقعاً نابغه هستند و همکاری با آنها فوق‌العاده بود. یکی از مسائلی که اهمیت زیادی در طراحی لباس دارد مناسب بودن برای بازیگران است. رابرت پتینسون نقش بسیار مهمی در طراحی لباس داشت چرا که او باید می‌توانست آن را بپوشد و حین به تن داشتنش مبارزه کند.»


جذابیت بتمن یا نیمه روشن شوالیه تاریکی


ریوز ادامه داد: «یکی از چیزهایی که لباس جدید بتمن را منحصر به فرد می‌کند کارایی آن است. ایده ما این بود که بروس وین جوان، خود این لباس را طراحی کرده، پس باید کاملاً مناسب تن او باشد. این لباس نباید مانع از حرکت و مبارزه بتمن می‌شد اما در عین حال باید نشان می‌دادیم که بروس در حال تکامل‌بخشیدن به لباس است. داستان فیلم جدید «بتمن» در سال دوم تبدیل شدن بروس وین به بتمن روایت می‌شود؛ پس او در این مدت هر شب لباسش را پوشیده و برای حل مشکلات مبارزه کرده است. اگر خوب به لباس نگاه کنید بریدگی‌های به جا مانده از این مبارزات را خواهید دید. تمام این جزئیات طی صحبت‌های من با طراحان لباس مطرح شده بود و سپس راب نیز در جریان کار قرار گرفت.»

آیشا تایلر در ادامه گفت که امیدوار بود تمام لباس‌های کاراکتر بتمن جیب هم داشته باشند. ریوز با شنیدن این جمله خاطره‌ای تعریف کرد: «در جریان کار، رابرت سراغ کریستین بیل رفته بود تا از او مشاوره‌هایی بگیرد. بیل به راب گفته بود: «فقط مطمئن شو که تو لباس راحت باشی تا بتونی خودتو آزاد کنی.».»
فیلم جدید «بتمن» ۱ اکتبر ۲۰۲۱ اکران خواهد شد. ما در ادامه تصاویری از لباس جدید بتمن از تمام زوایا آماده کرده‌ایم که تماشای آن‌ها خالی از لطف نیست.

فیلم جدید بتمن
فیلم جدید بتمن

منبع: Collider

ممکن است به این مطلب‌ها نیز علاقه‌مند باشید

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم