اولین تریلر فیلم «بتمن» منتشر شد؛ رابرت پتینسون در نقش شوالیه تاریکی

اولین تریلر فیلم «بتمن» به کارگردانی مت ریوز در جریان برگزاری مراسم «دی‌سی فن‌دوم» منتشر شد؛ باید اعتراف کرد که این تیزر فوق‌العاده است. اگرچه تردیدهای زیادی پیرامون فیلم «بتمن» با بازی رابرت پتینسون وجود دارد، اما تماشای این ویدئو کمی اطمینان به قلب‌هایمان می‌دهد. انتشار این تریلر، هواداران فیلم‌های ابرقهرمانی را بیش از پیش مشتاق تماشای نسخه مت ریوز و رابرت پتینسون از بتمن کرده است.
اولین تریلر فیلم «بتمن» را در فیلیمو شات تماشا کنید:

نمی‌خواهم با کلمات اغراق‌آمیز، فیلمی که هنوز اکران نشده را تحسین کنم اما این تریلر نشان می‌دهد که ریوز و پتینسون، کاراکتر بتمن را از آن خود کرده‌اند. پیش از این تصور می‌کردم که چرا باید یک فیلم «بتمن» دیگر ساخته شود اما حالا این تریلر خودش را به من اثبات کرد. اگرچه به نظر می‌رسد ریوز فضایی مشابه با مجموعه فیلم‌های «بتمن» اثر کریستوفر نولان خلق کرده، اما همه‌چیز حسی متفاوت القا می‌کنند؛ دنیایی پلیدتر و زشت‌تر.

در فیلیمو تماشا کنید: فیلم شوالیه سبز

«بتمن» مت ریوز شبیه فیلم‌هایی است که به قاتلان سریالی می‌پردازند، اما این بار بتمن هم در ماجرا نقش دارد؛ چیزی شبیه فیلم «هفت» به کارگردانی دیوید فینچر.

از بسیاری جهات، «بتمن» مت ریوز شبیه فیلم‌هایی است که به قاتلان سریالی می‌پردازند، اما این بار بتمن هم در ماجرا نقش دارد؛ چیزی شبیه فیلم «هفت» (با عنوان اصلی «Seven») به کارگردانی دیوید فینچر، فقط بتمن را جای برد پیت تصور کنید. استفاده از ترانه «مانعی بین راه» (با عنوان اصلی «Something in the Way») از گروه راک نیروانا نیز این تریلر را به نقطه کمال رسانده است. از ویدئو منتشر شده می‌توان فهمید که بتمن با آرامش سر صحنه جرم می‌رود تا با کمیسر گوردون صحبت کند. او مرتب به صورت یک نفر مشت می‌زند و دوربین هیچ کاتی نمی‌خورد. زن گربه‌ای با گوش‌های کوچک برجسته روی ماسکش بسیار بامزه شده است. سایه سیاهی که وقتی بتمن ماسکش را درمی‌آورد دور چشمان پتنیسون نقش بسته، جذابیت زیادی به او داده است.

رابرت پتینسون در نقش بتمن

این‌روزها همۀ نگاه‌ها به شرکت دی‌سی است. دنیای توسعه‌یافته آنها (DCEU) روزهای سختی را پشت سر گذاشته و حالا به نظر می‌رسد موانع از سر راه برداشته شده‌اند. اگر می‌خواهید بدانید راه‌حل آنها چه بود باید بگویم که امتحان کردن تمام راهکارها. دنیای توسعه‌یافته دی‌سی هنوز هم وجود دارد، اما آنها تصمیم گرفته‌اند تا دنیاهایی متناوب و غیرمتصل داشته باشند. یکی از این دنیاها جایی است که واکین فینیکس و جوکر در آن حضور دارند. و حالا ما دنیای «بتمن» را داریم؛ نگاهی دوباره به شوالیه تاریکی که هیچ کاری با DCEU یا دیگر فیلم‌های قبلی «بتمن» ندارد.

«بتمن» مت ریوز در عوض آن‌که ماجرای شخصیت اصلی را از ابتدا تعریف کند، به سال دوم تبدیل شدن بروس وین به بتمن می‌پردازد. این موضوع نکته مثبتی است چرا که ما واقعاً در این زمان نیازی به یک داستان دیگر در مورد ریشه‌های بتمن نداشتیم. همانطور که گفتیم رابرت پتینسون نقش بروس وین و بتمن را بازی می‌کند. دیگر بازیگران اصلی فیلم عبارتند از: زوئی کراویتز در نقش زن گربه‌ای، پل دینو در نقش ریدلر، جفری رایت در نقش کمیسر گوردون، پیتر سارسگارد در نقش گیل کلسن (وکیل مدافع شهر گاتهام)، کالین فارل در نقش پنگوئن، جان تورتورو در نقش کارماین فالکون، جیمی لاوسون در نقش بلا ریل (کاندیدای انتخابات شهرداری گاتهام) و اندی سرکیس در نقش آلفرد پنی‌ورث.


نقد و بررسی سریال «پنی‌ورث»؛ سرگذشت خدمتکار وفادار بتمن


مت ریوز به همراه متسون تاملین فیلمنامه فیلم «بتمن» را نوشته‌اند. ریوز وعده داده داستانی تقریباً نوآر و کارآگاهی از بتمن ارائه خواهد داد؛ چیزی که کاملاً تازه به نظر می‌رسد. بتمن معمولاً به عنوان بزرگ‌ترین کارآگاه جهان در کتاب‌های کمیک شناخته می‌شود، اما او هیچ‌گاه در فیلم‌های اقتباس‌شده از داستان‌های مصور کارآگاهی نکرده است. این همان فضایی است که مت ریوز قصد دارد به تصویر بکشد. ساخت فیلم جدید «بتمن» به دلیل شیوع ویروس کرونا متوقف شده اما سازندگان آن امیدوارند ماه آینده تولید فیلم را از سر بگیرند.


منبع: Slash Film

این‌ها را هم بخوانید

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم