آخرین تریلر فیلم «انگاشته»؛ زمان مسئله نیست، مسئله زنده بیرون‌آمدن است

کمتر از دو هفته دیگر شاهد اکران فیلم «انگاشته» (با عنوان اصلی «Tenet») در سینماهای آمریکا خواهیم بود. با وجود این، استودیو برادران وارنر آخرین تریلر فیلم «انگاشته» با بیشترین صحنه‌های اکشن مربوط به مفهوم زمان معکوس را منتشر کرده است. این تریلر نه‌تنها نمایی کوتاه و فوق‌العاده از جدیدترین اثر کریستوفر نولان را به تصویر کشیده، بلکه آخرین تکه از پازل فیلم را برایمان فاش می‌کند. ترانه هیپ‌هاپ تراویس اسکات با نام «طرح» (با عنوان اصلی «The Plan»)، که به صورت اختصاصی برای این فیلم ساخته شده، حس و حال خوبی به این ویدیو بخشیده است. با فیلیمو شات همراه باشید تا ضمن تماشای آخرین تریلر فیلم «انگاشته»، جزئیات جدیدی را هم بررسی کنیم.

در فیلیمو شات بخوانید: تحلیل و نقد فیلم انگاشته


آخرین تریلر فیلم «انگاشته» را می‌توانید در فیلیمو شات تماشا کنید؛ سعی کنید به‌ جای ترس از ویروس کرونا، ذهنتان را تمام و کمال به ایده فیلم معطوف کنید:

فیلم «انگاشته» سرشار از همان صحنه‌های اکشنی است که سال ۱۹۹۹ در فیلم «ماتریکس» (با عنوان اصلی «The Matrix») شاهدش بودیم؛ به همان اندازه نفس‌گیر و نوآورانه. وقتی برای اولین بار به آخرین تریلر فیلم «انگاشته» نگاه می‌کنید، برخی از سکانس‌های زمان معکوس در ظاهر وارونه نیستند، اما اگر روی المان‌های خاصی تمرکز کنید، معکوس بودن آنها برایتان آشکار می‌شود. به نظر می‌رسد نولان باز هم می‌خواهد ذهن ما را تا مدت‌ها پس از تماشای فیلم درگیر کند.


نگاهی به کارنامه‌ سینمایی کریستوفر نولان؛ رؤیاهایت را بزرگ‌تر کن


اولین واکنش منتقدانی که موفق شده‌بودند فیلم را پیش از اکران عمومی تماشا کنند ترکیبی از نظرات مثبت و متوسط بود. «انگاشته» در چند کشور به غیر از آمریکا اکران شده است و هفته آینده در بسیاری از بازارهای بین‌المللی منتشر خواهد شد. در حالی که برخی از صاحب‌نظران رضایتشان را از فیلم مهیج نولان اعلام کردند، برخی دیگر احساس می‌کردند فیلم آنها را ناامید کرده است. جیسون گوربر، منتقد وب‌سایت اسلش‌فیلم در نقد خود این‌چنین نوشته است:
«در مجموع، «انگاشته» حس دیگر آثار نولان را القا می‌کند. جلوه‌های بصری و صوتی فوق‌العاده هستند و مفهوم زمان معکوس چیزی فراتر از تصور است. فیلم، به‌شدت سرگرم‌کننده است. نولان و همکارانش اثری خلق کرده‌اند که به طور همزمان و به شکلی مهیج، از واقعیات فرار می‌کند اما از سوی دیگر، ما را به تفکری عمیق در مورد تصمیمات و فداکاری‌هایمان دعوت می‌کند؛ این که چطور کوچک‌ترین چیزها می‌توانند اتفاقاتی خارج از کنترل ما رقم بزنند. نولان می‌خواهد مخاطب را سرگرم کند، اما این کار را از طریق قوانین قدیمی بلاک‌باستر‌ها انجام نمی‌دهد. او عنصری از اصالت را به تصویر کشیده که از آثار قبلی‌اش نشئت گرفته، اما این اصالت سبکی جدید و منحصر به فرد خلق کرده است. «انگاشته» اثری قابل ستایش است، حتی اگر نتیجه نهایی بسیار جاه‌طلبانه و بیش‌ازحد تأمل‌برانگیز باشد.»

جان دیوید واشنگتن و کریستوفر نولان در پشت‌صحنه فیلم انگاشته

فیلم «انگاشته» به نویسندگی و کارگردانی کریستوفر نولان ساخته شده است. جان دیوید واشنگتن، رابرت پتینسون، الیزابت دبیکی، دیمپل کاپادیا، مایکل کین، کلیمانس پوزی، آرون تایلر-جانسون و کنت برانا بازیگران اصلی فیلم هستند.
جان دیوید واشنگتن شخصیت اصلی فیلم اکشن، علمی-تخیلی و چشم‌نواز کریستوفر نولان است. او تنها یک اسلحه دارد، «تنت» و حالا باید با کمک آن دنیا را نجات دهد. ماجراجویی او در دنیای تاریک جاسوسان بین‌المللی صورت می‌گیرد و این مأموریت پرده از چیزی برمی‌‎دارد که فراتر از زمان حال است. سفر در زمان نه، وارونگی زمان.

فیلم «انگاشته» در حال حاضر قرار است ۳ سپتامبر ۲۰۲۰ در سینماهای آمریکا به صورت عمومی اکران شود اما در برخی ایالات، از ۳۱ آگوست اکران محدود آغاز خواهد شد.


منبع: Slash Film

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم