banner header desktop fajr

جزئیات جدید از روند ساخت فصل چهارم سریال «اوزارک»

جیسون بیتمن در مصاحبه‌ای با خبرگزاری «ایندی‌وایر» از جزئیات فصل چهارم سریال اوزارک ، پروتکل‌های ایمنی محل فیلمبرداری و … گفت.

طبق گفته جیسون بیتمن، بازیگر و مدیر تولید سریال «اوزارک» (با عنوان اصلی Ozark)، ساخت فصل آخر این مجموعه پربینندۀ شبکه نتفلیکس، پاییز امسال آغاز می‌شود. فصل چهارم سریال «اوزارک» ۱۴ قسمت خواهد داشت و به دو بخش هفت‌قسمتی تقسیم خواهد شد. هرکدام از این بخش‌ها به‌صورت جداگانه در سرویس‌های پخش آنلاین منتشر خواهند شد. بیتمن در مصاحبه‌ای با خبرگزاری «ایندی‌وایر» گفت: «ما ۹ نوامبر کار را شروع می‌کنیم. همه‌چیز به خوبی پیش می‌رود و به دستورالعمل‌ها و پروتکل‌هایی که قرار است دنبال کنیم، بسیار اطمینان داریم. ما مشاوران زیادی داریم و از دیگر پروژه‌های فیلم‌سازی چیزهای زیادی یاد می‌گیریم.». در ادامه با فیلیمو شات همراه باشید.


حتی با وجود پروتکل‌های ایمنی در محل، احتمال گسترش ویروس در شرکت‌هایی که در ایالت جورجیا مستقر هستند بسیار بالاست چراکه در ماه جولای، موارد ابتلا به کرونا در این ایالت افزایش زیادی داشته است.

بیتمن گفت: «من مطمئن هستم که در آنجا، هر هفته نتیجه آزمایش یک نفر مثبت می‌شود. به همین خاطر هم کار مخاطره‌آمیزی در پیش داریم. مدارس را به‌صورت جدی باز کرده‌اند، اما به بیماری‌هایی که از مدارس آنجا شروع می‌شود نگاه کنید؛ آن‌ها باید هرچه سریع‌تر بسیاری از مدارس را تعطیل کنند. بعضی‌اوقات ۶۰ یا ۷۰ نفر سر صحنه فیلم‌برداری مشغول کار هستند و معمولاً در محل بسیار کوچکی تجمع کرده‌اند. باید دریچه‌ها و لوله‌های تهویه مطبوع اضافه شود و هوا جریان داشته باشد. تمامی عوامل سریال هر شب به خانه‌هایشان می‌روند و خانواده‌هایشان مجبور به رعایت سفت‌وسخت قرنطینه نیستند؛ به همین خاطر هم غالب اوقات احتمال اینکه ویروسی به محل فیلم‌برداری وارد شود بسیار بالاست.»

«من می‌خواستم مثل همیشه دو قسمت اول فصل را کارگردانی کنم، اما شخصیت تهیه‌کننده درونم باعث شد به این نتیجه برسم که کارگردانی دو قسمت اول به دست یکی از بازیگرها کار عاقلانه‌ای نیست.»

تابه‌حال بیتمن دو قسمت اول هر فصل را کارگردانی کرده است (به اضافه دو قسمت آخر فصل اول)، اما او خاطرنشان کرد که احتمال قرار گرفتن در معرض بیماری کووید-۱۹ باعث می‌شود که در تمامی مراحل فصل چهارم احتمال رفتن او پشت دوربین بسیار پایین بیاید. او گفت:

«من می‌خواستم مثل همیشه دو قسمت اول فصل را کارگردانی کنم، اما همان‌طور که پروتکل‌ها را مرور می‌کردیم، با توجه به تمام مشکلاتی که کووید-۱۹ به وجود آورده و این‌که ما هنوز قصد داریم محیط پیرامون خود را ایمن نگه داریم، شخصیت تهیه‌کننده درون من باعث شد به این نتیجه برسم که کارگردانی دو قسمت اول به دست یکی از بازیگرها کار عاقلانه‌ای نیست. چراکه اگر یکی از بازیگرها بیمار شود، همه ما باید به مدت چند هفته کار را متوقف کنیم. در حالی که اگر یکی از عوامل سریال بیمار شود، مادامی‌که من از احقاق حقوق آن‌ها در زمانی که در قرنطینه هستند اطمینان خاطر پیدا می‌کنم، امکان جایگزینی کس دیگری وجود دارد. به همین خاطر هم کارگردانی دو قسمت اول توسط من چندان هوشمندانه به نظر نمی‌رسد.»


صحبت‌های جیسون بیتمن در مورد پایان قریب‌الوقوع سریال «اوزارک» را در فیلیمو شات بخوانید


اگر بخواهیم منصف باشیم، این احتمال کاملاً وجود دارد که از الآن تا ماه نوامبر که تولید آغاز می‌شود، آمار مبتلایان جدید به طرز چشمگیری کاهش پیدا کند؛ پس شاید بیتمن بتواند یک یا دو قسمت آخر را قبل از اینکه پرونده سریال «اوزارک» برای همیشه بسته شود کارگردانی کند. در حال حاضر حرفی از روز انتشار فصل چهارم زده نشده اما می‌توان حدس زد که بتوانیم آن را اواخر سال ۲۰۲۱ تماشا کنیم.


منبع: Collider

این‌ها را هم بخوانید

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم