حواشی فیلمبرداری فیلم ماتریکس ۴ | جینا تورس از بازی در این فیلم ناکام ماند!

مصاحبه جینا تورس درباره حضور نداشتنش در فیلم تازه واچوفسکی‌ها، جدیدترین حاشیه فیلمبرداری فیلم ماتریکس ۴ است. با فیلیمو شات همراه باشید.

چرا تقریباً تمام شخصیت‌هایی که در جریان مجموعه فیلم های ماتریکس (Matrix) مرده بودند در تیم بازیگران ماتریکس ۴ حضور دارند اما جینا تورس از این رویداد ناکام مانده است؟ برای اطلاع از جزییات فیلمبرداری فیلم ماتریکس ۴ با فیلیمو شات همراه باشید.


ساخت ماتریکس ۴ با بازی کیانو ریوز و کری-ان ماس به‌طور رسمی تایید شد


شخصیتی که جینا تورس بازی می‌کرد، کاس، در پایان قسمت سوم با عنوان انقلاب‌های ماتریکس (The Matrix Revolutions) هنوز زنده بود، اما طبق اخبار منتشرشده این بازیگر قرار نیست در فیلمبرداری فیلم ماتریکس ۴ حضور یابد.


جاناتان گروف به بازیگران فیلم ماتریکس ۴ پیوست


جینا تورس از فیلم دوم، ماتریکس: بارگذاری مجدد (The Matrix Revolutions) با شخصیت کاس همراه این مجموعه شد. کاس، جادوگرِ خلبانِ سفینه بخت‌النصر، یعنی دوزر بود؛ نقشی هرچند کوچک اما تأثیرگذار. شخصیت کاس و دو فرزندش چهره‌ دیگری به شهر زایون (آخرین شهر انسانی روی زمین) دادند.
اگرچه دو شخصیت مهم این مجموعه، ترینیتی (با بازی کری آن ماس) و نئو (با بازی کیانو ریوز) در پایان قسمت سوم به نظر مرده می‌رسیدند و شخصیت کاس جان سالم به در برد، اما طبق اخباری که چند ماه پیش منتشر شد، ترینیتی و نئو به نحوی از مرگ برخواهند گشت و قرار است در داستان فیلم چهارم در گروه بازیگران ماتریکس ۴ حضور داشته باشند. این در حالی است که هنوز با تورس مذاکره و گفت‌وگویی برای حضور در فیلم نشده است.


نقش اصلی ماتریکس ۴ مشخص شد؛ یحیی عبدالمتین دوم ستاره این فیلم است


جینا تورس در آخرین مصاحبه‌اش با خبرگزاری روایتی گفت: 

نمی‌خواهم زخم زبان بزنم یا کسی را آزار بدهم اما حقیقت این است که کسانی که در حال حاضر مشغول فیلمبرداری قسمت چهارم ماتریکس هستند، بازیگران شخصیت‌های مرده‌اند و کسانی که هنوز وارد مذاکره و پروسه فیلمبرداری نشده‌اند، شخصیت‌های واقعی و زنده مجموعه ماتریکس‌اند. من کنجکاوم بدانم با توجه به این اتفاق روند فیلمنامه به کجا می‌رود و اینکه اصلاً تا کجا می‌خواهد با این روش ادامه دهد. صادقانه بگویم، این شیوه داستان‌نویسی به چشم من حداقل، تکراری است.»

او در یادآوری خاطراتش از بازی در سه گانه Matrix به لارنس فیشبرن اشاره کرد و اینکه این مرد چقدر از ایفای نقش و سبک بازیگری تورس برای شخصیت کاس راضی بوده است. او در ادامه گفت که پس از پیشنهاد کار، برای بازدید از تیم فیلمبرداری قسمت اول ماتریکس به سیدنی رفته بود و با تماشای اولین پلان‌های برداشت شده که هنوز خام و تازه بودند، شک و دو دلی‌اش را فراموش کرده و سریعاً پای میز مذاکره نشسته بود.
او توضیح می‌دهد :

«خواهران واچوفسکی آن شب، مهمانی شامی راه انداختند تا به عوامل و بازیگران بخشی از آنچه که فیلمبرداری شده بود را نشان دهند و اولین صحنه‌ای که گرفته شده بود درواقع همان سکانس نجات معروف بود. صحنه اینطور آغاز می‌شد که هوگو ویوینگ به افرادش خبر می‌داد که کری ان ماس نیز در کنار اوست و آن‌‌ها رو به موت شده‌اند. پس از آن، سکانس‌ بانک و نجات مورفئوس و سپس صحنه‌های اکشن تیربار و‌ رگبار برای اولین بار به نمایش گذاشته می‌شود.»

او ادامه می‌دهد:

«خوب به یاد دارم که با دیدن این سکانس خارق‌العاده که هنوز کامل نشده بود، نه تدوین داشت و نه اصلاح رنگ، دهانم باز مانده بود و شوکه شده بودم. حس می‌کردم کل زمانی که مشغول تماشایی آن صحنه‌ها بودم نفسم حبس شده بود. پس مطمئنم شدم که نباید وقت را تلف کنم چون بازی در این مجموعه دقیقاً همان کاری است که باید انجام بدهم.»


لارنس فیشبرن از حضور خود در فیلم سینمایی ماتریکس ۴ می‌گوید


کمپانی برادران وارنر، ۲۲ دسامبر سال جاری (۱ دی ۱۴۰۰) را برای تاریخ انتشار فیلم ماتریکس ۴ انتخاب کرده است. این فیلم قرار است به طور همزمان روی پرده سینما و هم به مدت ۳۱ روز مستقیماً و انحصاراً از شبکه پخش آنلاین اچ‌بی‌او مکس پخش شود.

پیش از اکران ماتریکس ۴، بد نیست سری به آرشیو بزنیم و به فیلم‌های این مجموعه نگاهی دوباره داشته باشیم:

فیلم های ماتریکس در فیلیمو

منبع: IndieWire


کیانو ریوز از پروتکل‌های ایمنی حین فیلمبرداری فیلم ماتریکس ۴ می‌گوید

خبر منتشرشده در تاریخ ۳۰ مرداد ۹۹
پس از آن‌که فیلمبرداری فیلم «ماتریکس ۴» (با عنوان اصلی The Matrix 4) به کارگردانی لانا واچوفسکی در برلین از سر گرفته شد، کیانو ریوز جزئیات تازه‌ای از پروتکل‌های ایمنی محیط کار و پیشرفت پروژه ارائه داد. او در مصاحبه با خبرگزاری «آسوشیتد پرس» گفت: «پروتکل‌های اندیشمندانه و مؤثری در محل فیلم‌برداری اعمال شده‌اند و روند ساخت فیلم در زمان فیلم‌برداری، آن‌چنان تحت تأثیر کرونا قرار نگرفته است. این به خاطر تلاش زیاد، سازمان‌دهی و دوراندیشی اعمال‌شده برای دستورالعمل‌های بهداشتی است.» در ادامه، با فیلیمو شات همراه باشید.


کیانو ریوز در ادامه گفت: «من فکر می‌کنم همه عاشق این پروژه هستند. اگر شما دچار مشکل شوید، افرادی حرفه‌ای حاضر هستند تا پاسخ سؤالاتی مثل «چطور این کار را انجام بدهم؟» را پیدا کنند. آنها واقعاً می‌دانند که چطور کارها را پیش ببرند. تیم حاضر در محل فیلمبرداری فیلم «ماتریکس ۴» کارها را با بیشترین سرعت و به بهترین شکل انجام می‌دهند. نوعی روحیه اتحاد میان ما شکل گرفته و همه می‌خواهیم فیلمی خوب بسازیم. این روحیه در تک‌تک اعضای پروژه جریان دارد.»

ساخت دنباله فیلم «ماتریکس» از ماه فوریه در سان فرانسیسکو آغاز شده است. محل فیلم‌برداری از ماه مارس به برلین منتقل شده، اما به خاطر شیوع ویروس کرونا در دنیا، فیلم‌برداری متوقف شده بود.

سه فیلم اول این مجموعه، «ماتریکس» (با عنوان اصلی The Matrix)، «ماتریکس: بارگذاری مجدد» (با عنوان اصلی The Matrix Reloaded) و «انقلاب‌های ماتریکس» (با عنوان اصلی The Matrix Revolutions)، بیش از ۱.۶ میلیارد دلار در گیشه‌های جهانی فروش داشتند. لانا و خواهرش لی لی واچوفسکی، کارگردان و نویسنده این سه فیلم بودند.

فیلم «ماتریکس ۴» توسط لانا واچوفسکی کارگردانی می‌شود و بازیگرهای فیلم اصلی مانند کیانو ریوز، کری-ان ماس و جیدا پینکت اسمیت، یک بار دیگر در نقش خود ظاهر می‌شوند. پریانکا چوپرا، یحیی عبدالمتین دوم، نیل پاتریک هریس، برایان جی اسمیت، توبی آنوومر و جاناتان گروف از دیگر بازیگران فیلم سینمایی «ماتریکس ۴» هستند.

کیانو ریوز و لارنس فیشبرن در نمایی از «ماتریکس»

دراین‌بین، لارنس فیشبرن نقش خود را دوباره بازی نخواهد کرد. او در مصاحبه‌ای که با مجله نیویورک داشت، گفت: «از من برای حضور در فیلم دعوت نشده است. شاید این وادارم کند که نمایشنامه دیگری بنویسم. برایشان آرزوی موفقیت می‌کنم. امیدوارم که نتیجه کار، عالی باشد.»

لانا واچوفسکی در کنار گرنت هیل تهیه‌کنندگان فیلم هستند. آنها به همراه الکساندر همن و دیوید میچل نگارش فیلمنامه را نیز بر عهده دارند. شرکت‌های برادران وارنر و ویلیج رودشو تهیه‌کننده و توزیع‌کننده فیلم در سطح جهانی هستند. انتظار می‌رود که فیلم «ماتریکس ۴» در سال ۲۰۲۲ اکران شود.


منبع: Variety

این‌ها را هم بخوانید

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم