لارنس فیشبرن از حضور خود در فیلم سینمایی «ماتریکس ۴» می‌گوید

اعضای کلیدی مجموعه فیلم‌های «ماتریکس» بار دیگر برای حضور در فیلم سینمایی ماتریکس ۴ دور هم جمع شده‌اند اما خبری از لارنس فیشبرن نیست.

بعد از دو فیلم نه‌چندان موفق «ماتریکس: بارگذاری مجدد» (با عنوان اصلی The Matrix Reloaded) و «انقلاب‌های ماتریکس» (با عنوان اصلی ‫The Matrix Revolutions‬)، بسیاری از اعضای کلیدی و تأثیرگذار مجموعه فیلم‌های «ماتریکس» بار دیگر برای حضور در فیلمی جدید با عنوان «ماتریکس ۴» (با نام اصلی The Matrix 4) دور هم جمع شده‌اند. کیانو ریوز، کری-ان ماس، جیدا پینکت اسمیت و لمبرت ویلسون همگی برای ایفای مجدد نقش‌های به‌یادماندنی خود تحت سرپرستی لانا واچوفسکی بازگشته‌اند. اما مورفئوس اسطوره‌ای ما، کسی که قرص تعارف می‌کند، عینک‌های منحصربه‌فرد به صورت می‌زند و معلم واقعی مسیح موعود است چه؟ آیا لارنس فیشبرن برای ایفای مجدد نقش ماندگار مورفئوس به فیلم سینمایی «ماتریکس ۴» بازمی‌گردد؟ فیشبرن در مصاحبه‌ای که با مجله نیویورک انجام داده به این سؤال جوابی داده که من اسم آن را «یک نه مؤکد» می‌گذارم. با فیلیمو شات همراه باشید.


فیشبرن در جواب سؤال صریحی که در مورد حضور (و یا عدم حضور) او در دنباله بعدی فیلم شد گفت:

«از من دعوت نشده است. شاید این وادارم کند که نمایشنامه دیگری بنویسم. برایشان آرزوی موفقیت می‌کنم. امیدوارم که عالی باشد.»

عجب! واضح است که ما از نیت واقعی فیشبرن خبر نداریم، اما او بیانیه‌ای مختصرتر از گفتن «برایشان آرزوی موفقیت می‌کنم» نمی‌توانست داشته باشد. جمله شدیداً فروتنانه و متظاهرانه «شاید این وادارم کند که نمایشنامه دیگری بنویسم» این بیانیه را به اوج خود می‌رساند.

محض اطلاع باید بگویم که نمایشنامه «توده پست» که فیشبرن در سال ۱۹۹۷ نوشت، مایه اقتباس فیلم «یک بار در زندگی» (با عنوان اصلی Once in the Life) به کارگردانی خودش در سال ۲۰۰۰ شد. این‌که فیشبرن در واکنش به انتخاب نشدن برای یک فیلم، یک نمایشنامه تئاتر بنویسد به‌قدری متظاهرانه است که در پاسخ به آن، گریبان تمام پیراهن‌های دنیا می‌توانند به یکباره خودبه‌خود پاره شوند.

چرا در فیلم سینمایی «ماتریکس ۴» مورفئوس را نداریم؟ از لحاظ فنی، در «ماتریکس آنلاین» که یک بازی ویدئویی در سبک بازی نقش‌آفرینی برخط چندنفره گسترده (یا همان MMORPG) تولید سال ۲۰۰۵ است و داستان آن مورد تائید واچوفسکی‌ها بوده، وقایعی رخ می‌دهد که مورفئوس بر اثر شلیک گلوله کشته می‌شود. شاید لانا واچوفسکی دوست دارد به آن داستان وفادار باشد. شاید پیشینه داستان او به هیچ‌کدام از ماتریکس‌های قبلی مرتبط نیست و نیازمند این است که مورفئوس در آن حضور نداشته باشد. شاید هم تمام این‌ها یک دغل‌بازی است. شاید وسط فیلم، سروکله فیشبرن به‌عنوان مورفئوس پیدا شود، حالا چه در یک نقش افتخاری و چه با نقشی پررنگ؛ در هر حال، آن‌ها می‌خواهند که این موضوع را فعلا مخفی نگه‌دارند. فکر کنم وقتی اول آوریل سال ۲۰۲۲ قرص قرمز چهارم را بخوریم، این را خواهیم فهمید.


حواشی فیلمبرداری فیلم ماتریکس ۴ | جینا تورس از بازی در این فیلم ناکام ماند!


پیش از اکران «ماتریکس ۴»، بد نیست سری به آرشیو بزنیم و به فیلم‌های این مجموعه نگاهی دوباره داشته باشیم:

فیلم ماتریکس 1

منبع: Collider

ممکن است به این مطلب‌ها نیز علاقه‌مند باشید

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم