الیزابت دبیکی نقش شاهدخت دایانا را در دو فصل آخر سریال «تاج» بازی می‌کند

الیزابت دبیکی برای بازی در نقش شاهدخت دایانا در دو فصل آخر سریال «تاج» (با عنوان اصلی The Crown)، محصول شبکه نتفلیکس، انتخاب شده است.

طبق اخبار منتشر شده، الیزابت دبیکی برای بازی در نقش شاهدخت دایانا در دو فصل آخر سریال «تاج» (با عنوان اصلی The Crown)، محصول شبکه نتفلیکس، انتخاب شده است. این خبر از طریق حساب رسمی سریال «تاج» منتشر شد. دبیکی در بیانیه‌ای عمومی گفت: «روح شاهدخت دایانا، کلمه‌هایش و کارهایش در قلب آدم‌های بسیاری زنده است. پیوستن به این سریال استادانه که من را از همان قسمت اول شیفته خود کرده، باعث خوشحالی و افتخار من است.» برای جزئیات بیشتر، با فیلیمو شات همراه باشید.


دبیکی با به‌دست آوردن نقش اول زن در فیلم بسیار بزرگ «انگاشته» (با عنوان اصلی Tenet) به کارگردانی کریستوفر نولان روزهای خوبی را می‌گذراند. او اخیراً در فیلم‌های مستقلی مانند «ارتداد نارنجی سوخته» (با عنوان اصلی The Burnt Orange Heresy) و «ویتا و ویرجینیا» (با عنوان اصلی Vita and Virginia) ظاهر شده است، اما با نقش‌هایی که در فیلم‌های «گتسبی بزرگ» (با عنوان اصلی The Great Gatsby)، «مردی از یو.ان.سی.ال.ای.» (با عنوان اصلی “The Man from U.N.C.L.E)، «نگهبانان کهکشان بخش دو» (با عنوان اصلی Guardians of the Galaxy Vol. 2) و فیلم «بیوه‌ها» (با عنوان اصلی Widows) ایفا کرد توانست راه خود را برای تبدیل‌شدن به یک ستاره سینما باز کند. دبیکی همچنین برای بازی در سریال «مدیر شب» (با عنوان اصلی The Night Manager) در شبکه «اِی‌اِم‌سی» که نامزد دریافت جایزه امی شد، به همراه تام هیدلستون تحسین بسیاری را برانگیخت.


هر آنچه باید در مورد فیلم «انگاشته» با بازی الیزابت دبیکی بدانید را در فیلیمو شات بخوانید


نکته جالب دیگر این است که در اصل الیزابت دبیکی قرار بود در سریال خشونت‌بار «کشور لاوکرفت» (با عنوان اصلی Lovecraft Country)، محصول شبکه اِچ‌بی‌او بازی کند، اما در نهایت ابی لی این نقش را از آن خود کرد. طبق بیانیه‌ای که در خبرها آمده، جاناتان پرایس، بازیگر نامزد جایزه اسکار برای بازی در نقش شاهزاده فیلیپ، دوک ادینبرو به تیم بازیگران سریال «تاج» ملحق شده است. ایملدا استنتون هم به همراه پرایس و دبیکی، در دو فصل آخر سریال در نقش ملکه الیزابت ظاهر خواهد شد. این نقش در دو فصل اول توسط کلر فوی و بعد از آن در فصل سوم توسط الیویا کلمن بازی شده بود. نقش شاهدخت مارگارت هم در فصل پنجم و ششم توسط لسلی منویل بازی خواهد شد؛ پیش از این ونسا کربی و هلنا بونهایم کارتر این نقش او بر عهده داشتند.


جزئیات پیوستن جاناتان پرایس به سریال «تاج» برای بازی در نقش شاهزاده فیلیپ


سریال «تاج» محصول شبکه نتفلیکس است و توسط پیتر مورگان (نویسنده فیلم «ملکه» با عنوان اصلی The Queen) خلق شده است. «تاج» داستان زندگی خانواده سلطنتی بریتانیا را در دوره‌های متفاوتی دنبال می‌کند که با ملکه الیزابت و ازدواج شاهزاده فیلیپ و اوایل دوران کاری او از اواخر دهه چهل و اوایل دهه پنجاه آغاز می‌شود. همان‌طور که واضح است با اضافه شدن شاهدخت دایانا، این مجموعه راه خود را تا دهه هشتاد و حتی شاید دهه نود هم پیش ببرد. هنوز مشخص نشده که آیا مرگ دایانا در سال ۱۹۹۷ در سریال خواهد آمد یا خیر. سریال «تاج» وقفه‌ای خواهد داشت و فصل پنجم آن تا سال ۲۰۲۲ پخش نخواهد شد.


نگاهی به فصل سوم سریال تلویزیونی «تاج»؛ ملکه الیزابت دوم وماهیت سلطنت بر بریتانیا

سریال تاج

منبع: The Playlist

ممکن است به این مطلب‌ها نیز علاقه‌مند باشید

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم