جرج میلر و صحبت از آینده کاراکتر فیوریوسا در فیلم «مکس دیوانه: جاده خشم»

«مکس دیوانه: جاده خشم» توانست موفقیت‌های زیادی کسب کند و حالا پس از ۵ سال، مردم هنوز در مورد کاراکترهای آن، به‌خصوص فیوریوسا صحبت می‌کنند.

جرج میلر، کارگردان فیلم «مکس دیوانه: جاده خشم» (با عنوان اصلی «Mad Max: Fury Road»)، طی مصاحبه‌ای یک‌ساعته در مورد این فیلم و دنباله آن توضیحاتی ارائه داد. میلر در این گفت‌وگو در مورد قهرمان اصلی داستان، فیوریوسا با بازی شارلیز ترون و سرنوشت او پس از آزمایش نهایی در مقابله با کاراکتر ایمورتان جو (با بازی هیو کیز-برن) صحبت کرد. شاید عجیب به نظر برسد اما سرنوشتی که میلر برای فیوریوسا در نظر گرفته، بسیار متفاوت از چیزی است که در ما در ذهن داریم. با فیلیمو شات همراه باشید.


جرج میلر به‌تازگی مصاحبه‌ای با شبکه ام‌تی‌وی و خبرنگار خوشحال، ناراحت و سردرگم آن، جاش هوروویتز، انجام داده است. پس از گفت‌وگو در مورد فرایند ساخت فیلم «مکس دیوانه: جاده خشم» و انتخاب تیم بازیگران، هوروویتز از میلر در مورد تفکراتش راجع به سرنوشت کاراکتر فیوریوسا بعد از پایان فیلم پرسید. میلر در پاسخ به این سؤال دو گزینه جالب ارائه داد:

«دو راه وجود دارد: یکی از آنها آرمان‌شهری است؛ اولین کار او در ادامه داستان، بالا رفتن و باز کردن آب خواهد بود. البته راه دوم محتمل‌تر است. من می‌خواهم جمله‌ای از جوزف کمبل، نویسنده و پروفسور آمریکایی نقل کنم: «قهرمانان امروز، ستمگران فردا خواهند بود.» قهرمانان عاملان تغییر هستند. آنها اساساً برای به‌دست آوردن منافع مشترک، از علاقه شخصی خود دست می‌‎کشند. کمبل می‌گفت: «شما چیزی که خلق کرده‌اید، یا نجات داده‌اید را بسیار زیاد دوست دارید.» این نشان می‌دهد قهرمان‌ها گرفتار دستاوردهایشان می‌شوند. آنها پیرو سنت‌هایی می‌شوند که خلق کرده‌اند و این یعنی آنها برای محافظت از آن سنت‌ها همه‌کار می‌کنند. این روندی است که معمولاً رخ می‌دهد.»

هاردی و ترون در فیلم مکس دیوانه

خوشبختانه، به نظر می‌رسد جرج میلر هنوز کاملاً متقاعد نشده که فیوریوسا واقعاً باید به یک ستمگر تبدیل شود. او به هوروویتز گفت:


بهترین فیلم های جاده ای


«من فکر می‌کنم فیوریوسا آن‌قدر باهوش است که در چنین دامی نمی‌افتد. او حال‌وروز ایمورتان جو را دیده و من معتقدم به یک ایمورتان جو دیگر تبدیل نخواهد شد. به نظر من ایمورتان جو هم شاید روزی قهرمان عصر خود بوده و حالا به یک ستمگر تبدیل شده است.»

این ایده که فیوریوسا پس از اثبات خود به‌عنوان یک قهرمان در فیلم «مکس دیوانه: جاده خشم» به‌طور کامل به یک ستمگر تبدیل شود، ایده جذابی است و با اضافه شدن چند لایه داستانی، ما شاهد قهرمانی پیچیده و متقاعدکننده خواهیم بود. البته با توجه به صحبت‌های جرج میلر شانس تماشای این ایده در قالب داستان آینده مجموعه فیلم‌های «مد مکس» بسیار کم است. ما احتمالاً پیش‌درآمدی بر این مجموعه خواهیم دید که به داستان‌های قبلی کاراکترها می‌پردازد. این پروژه هنوز در حال توسعه است و تنها کار ما امیدوار بودن به ساخت چندین فیلم از آن است.


جزئیات دنباله فیلم «مکس دیوانه: جاده خشم» را در فیلیمو شات بخوانید


منبع: Collider

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم