حضور بلا لاگوسی در کتاب مصور «دراکولا» تأیید شد

کتاب مصور «دراکولا» ۶ اکتبر عرضه خواهد شد. این اقتباس جدید به رمان استوکر وفادار مانده و فقط دراکولا در آن شبیه بلا لاگوسی است.

بر اساس خبرهای منتشرشده، بلا لاگوسی از قبر برخاسته و یک بار دیگر در قالب کتابی مصور در نقش دراکولا ظاهر خواهد شد. انتشارات «لجندری کامیکس» با اقتباس از رمان «دراکولا»، کتاب مصور جدیدی منتشر خواهد کرد. با توجه به کمک‌هایی که از جانب خانواده لاگوسی شده، کنت دراکولا دقیقاً شبیه لاگوسی تصویرسازی شده است. روبرت نپتون، داستان کتاب مصور «دراکولا» را با اقتباس از رمان برام استوکر خواهد نوشت. ال گرینگ، تصویرگر و کری گمیل، کارگردان هنری این کمیک بوک هستند. با فیلیمو شات همراه باشید.


اگرچه خبر انتشار کتاب کمیک «دراکولا» سال ۲۰۱۹ اعلام شد، اما حالا می‌دانیم که این کتاب ششم ماه اکتبر در قفسه کتاب‌فروشی‌ها خواهد بود. طبق وعده‌هایی که داده شده، این اقتباس جدید قرار است به رمان استوکر وفادار بماند و فقط دراکولا در آن شبیه بلا لاگوسی باشد. سال ۱۹۳۱ لاگوسی با بازی در فیلم «دراکولا» (با عنوان اصلی «Dracula»)، محصول شرکت یونیورسال، به شهرت و موفقیت زیادی دست یافت. با وجود این که فیلم «دراکولا» هنوز یکی از نمادین‌ترین برداشت‌هایی است که از این خون‌آشام افسانه‌ای شده، کتاب مصور «دراکولا» اقتباس بسیار آزادانه‌تری از رمان استوکر خواهد بود.


نقد و بررسی سریال «دراکولا» را در فیلیمو شات بخوانید


نپتون در خبری که توسط «سی‌بی‌آر» منتشر شده گفته است:

«کتاب‌های مصور بسیار خوبی از دراکولا نوشته شده‌اند، اما اقتباس متعهدانه و پیوند رمان برام استوکر با دراکولایی که کاملاً شکل بلا لاگوسی افسانه‌ای است رؤیایی بود که به واقعیت تبدیل خواهد شد. من از خانواده لاگوسی، ال گرینگ و کری گمیل به خاطر انرژی و شوقی که در این پروژه از خودشان نشان دادند بسیار قدردان هستم.»

بلا جی. لاگوسی، پسر بلا لاگوسی و عضو مدیریتی شرکت «لاگوسی ال‌ال‌سی» اضافه کرد: «از طرف خانواده لاگوسی از انتشارات «لجندری کامیکس» تشکر می‌کنم. من همچنین از رابرت نپتون، ال گرینگ و کری گمیل قدردانی می‌کنم که در کتاب مصور بسیار جذابشان، پدرم را دوباره در نقش دراکولای برام استوکر به تصویر کشیدند.»

رمان استوکر به شیوه نامه‌نگارانه روایت شده و پر از یادداشت‌ها، خاطرات ثبت شده، نامه‌ها، بریده‌های روزنامه و چیزهای بسیار دیگری است که داستان همگی آنها حول یک گروه بریتانیائی بداقبال است؛ گروهی که در مقابل یک خون‌آشام باستانی قرار گرفته‌اند. این رمان، الهام‌بخش فیلم‌ها و اقتباس‌های بی‌شماری شده و برای همیشه یکی از رمان‌های بزرگ ژانر وحشت باقی خواهد ماند.


معرفی ۴۰ فیلم برتر ژانر وحشت در قرن ۲۱


لاگوسی در ابتدا روی صحنه تئاتری در برادوی در نقش کنت دراکولا ظاهر شد و در حالی که شرکت یونیورسال علاقه‌ای به حضور این بازیگر مجارستانی در نقش دراکولا نداشت، لاگوسی برای به‌دست آوردن این نقش به‌سختی مبارزه کرد و درنهایت موفق به گرفتن آن شد؛ نقشی که برای لاگوسی هم سبب خیر بود و هم مایه بلا. این نقش باعث به شهرت رسیدن لاگوسی شد، اما تا پایان زندگی حرفه‌ای‌اش، او را با این تیپ شخصیت پیوند داد.

جلد کتاب مصور «دراکولا» را در فیلیمو شات ببینید:


منبع: SlashFilm

ممکن است به این مطلب‌ها نیز علاقه‌مند باشید

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم