فصل دوم سریال «برنامه صبحگاهی» دوباره نوشته می‌شود

مارک دوپلاس در مصاحبه‌ای گفته است که فصل دوم سریال «برنامه صبحگاهی» بازنویسی می‌شود تا نویسندگان موضوع شیوع ویروس کرونا را در آن بگنجانند.

وقتی که اپل تی‌وی پلاس از بازیگرهایی مانند جنیفر آنیستون، ریس ویترسپون و استیو کرل در سریال غیراقتباسی «برنامه صبحگاهی» (با عنوان اصلی The Morning Show) استفاده کرد، تیترهای خبری زیادی را به خود اختصاص داد. سریال در تمام طول فصل اول هم توجه بسیاری را به خود معطوف کرد؛ حالا یا به دلیل آوردن موضوع «جنبش من هم» در کنار داستان سریال بود یا به دلیل اینکه به نظر می‌رسید همانطور که فصل اول سریال به سمت پایان پیش می‌رود منتقدها به آرامی در کنار آن صف‌آرائی می‌کنند.
فیلمبرداری فصل دوم سریال «برنامه صبحگاهی» به دلیل شیوع ویروس کرونا قطع شد و نامزد جایزه امی، مارک دوپلاس، در مصاحبه جدیدی گفته است که فصل دوم برای لحاظ کردن شیوع جهانی ویروس کرونا در داستان سریال در حال بازنویسی است.


نامزدهای امی ۲۰۲۰ مشخص شدند


مارک دوپلاس بعد از اینکه نامزد دریافت جایزه امی شد در مصاحبه‌ای که با خبرگزاری ددلاین داشت توضیح داد که تغییراتی در سریال لحاظ می‌شود. او گفت: «قبل از اینکه به خاطر شیوع کرونا کار تعطیل شود، دو قسمت فصل دوم را فیلمبرداری کرده بودیم، اما می‌دانم که آن‌ها هم دوباره نوشته می‌شوند؛ این موضوع خیلی دیوانه‌وار است، چون دقیقاً همان اتفاقی است که در فصل اول سریال رخ داد. تمامی فیلمنامه‌ها آماده بودند، اما تمام آن‌ها را بازنویسی کردند تا شامل «جنبش من هم» بشود و حالا ما با پدیده دیگری که بزرگ‌تر و جهانی‌تر است سر و کار داریم. من نمی‌دانم آن‌ها چه کار می‌کنند، اما می‌دانم که مشغول بازنویسی هستند.»

آنچه در ادامه می‌خوانید، داستان فصل اول سریال «برنامه صبحگاهی» را افشا می‌کند.
با توجه به اینکه سریال در فصل اول به وقایع زندگی واقعی ما بسیار نزدیک بود (با روایتی که از «جنبش من هم» داشت و مخصوصاً با گنجاندن تیراندازی باشگاه شبانه پالس در داستان) با عقل جور در می‌آید که نویسنده‌ها نخواهند اخباری را که باعث تغییرهای زیادی در دنیا شده اند، در سریالی که به ظاهر درباره گزارش اخبار است، نادیده بگیرند.

سوال اصلی این است که: در چه مقطعی موضوع شیوع کرونا وارد داستان فصل دوم می‌شود و شخصیت‌های داستان در مواجهه با آن چه واکنشی از خود نشان می‌دهند؟ آیا سریال مجبور می‌شود با مجری‌های اخباری که از خانه‌هایشان و با برنامه زوم اخبار می‌گفتند وفق داده شود؟ این موضوع چه تأثیری در رقابت و روابط اتاق خبر خواهد گذاشت؟ همانطور که شیوع کرونا در زندگی واقعی رویداد بسیار قابل توجهی است و در عمل بر تمامی جنبه‌های وجودی انسان تأثیر غیر مستقیم گذاشته است، من کنجکاو هستم تا بدانم که قبل از همه‌گیری کرونا قرار بوده چه نوع داستانی گفته شود و موضوعات طی روند بازنویسی داستان چه تغییری کرده‌اند. آیا داستان‌های فرعی اتفاق افتاده‌اند تا در فصل‌های آینده‌ای که (امیدوارم) کرونا تمام می‌شود، دور یا عقب انداخته می‌شوند؟ آوردن ویروس کرونا به یک سریال درام و یک جورهایی شبیه باز کردن یک جعبه پاندورای* سخنگو است و من کنجکاو هستم تا ببینم آیا نویسنده‌های سریال در نهایت از این تصمیم خود پشیمان می‌شوند، یا اینکه این کاری است که آن‌ها را به مقصد خلاقانه‌ای می‌برد که در غیر این صورت به آن دست پیدا نمی‌کردند.
*جعبه پاندورا، به روایت افسانه‌های یونانی جعبه‌ای بود با محتوای تمامی بلاها و شوربختی‌های ناشناخته بشریت از جمله کار، بیماری، مرگ و غیره.

هنوز در مورد اینکه تولید فصل دوم سریال «برنامه صبحگاهی» چه زمانی از سر گرفته می‌شود حرفی زده نشده است؛ اما می‌توانید همین الان به فیلیمو بروید و فصل اول سریال را ببینید.


منبع: Slash Film

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم