ماشین لئوناردو دی‌کاپریو و برد پیت به حراج گذاشته می‌شود

طبق اخبار منتشرشده، قرار است ماشین لئوناردو دی‌کاپریو و برد پیت در فیلم «روزی روزگاری در هالیوود»، ساخته تارانتینو، به مزایده گذاشته شود.

طبق اخبار منتشرشده، قرار است ماشین لئوناردو دیکاپریو و برد پیت در فیلم «روزی روزگاری در هالیوود» (با عنوان اصلی «Once Upon a Time in Hollywood») به مزایده گذاشته شود. حالا عاشقان سینه‌چاک سینما که پول زیادی برای ریخت‌وپاش دارند می‌توانند با دادن قیمت پیشنهادی خود ماشین‌های ریک دالتون (با بازی لئوناردو دی‌کاپریو) و کلیف بوث (با بازی برد پیت) را از آن خود کنند. این ماشین‌ها در آخرین فیلم برنده جایزه اسکار کوئنتین تارانتینو استفاده شده بودند و با خرید آنها می‌توانید صاحب تکه‌ای از تاریخ سینما باشید. این مزایده به‌عنوان بخشی از بزرگداشتی که به میزبانی پراپ استور برگزار می‌شود، روزهای بیست و ششم و بیست و هفتم ماه آگوست انجام خواهد شد. محل این حراج در لندن و لس‌آنجلس است و اگر علاقه‌مند هستید می‌توانید برای شرکت در این حراج به‌صورت مجازی ثبت‌نام کنید. با فیلیمو شات همراه باشید.


ماشین دی‌کاپریو که یک کادیلاک کوپه دویل زرد بود حدود ۴۵ تا ۵۵ هزار دلار قیمت‌گذاری شده است. قیمت فولکس‌واگن کارمان برد پیت هم که زرق‌وبرق کمتری نسبت به کادیلاک داشت چیزی حدود ۲۰ تا ۳۰ هزار دلار تخمین زده شده است. در فیلم «روزی روزگاری در هالیوود»، ریک دالتون که گواهینامه خود را به خاطر رانندگی در هنگام مستی از دست داده روی صندلی کنار راننده نشسته و بوث با خضوع راننده این ستاره سینما شده است.

کادیلاک مجلل دی‌کاپریو و پیت زمان زیادی از فیلم را در مقابل دوربین بوده است. فولکس کارمان نقلی و بامزه بوث هم در سکانس رانندگی در شب او با دور محشری که می‌زند به خوبی به چشم می‌آید. داستان فیلم «روزی روزگاری در هالیوود» در لس‌آنجلس دهه شصت رخ می‌دهد و به همین خاطر ماشین‌های قدیمی دیگری هم در آن به کار گرفته شده‌اند؛ ام‌جی تیپ دی بدون سقف و رودستر بریتانیایی که شارون تیت (با بازی مارگو رابی) با آن رانندگی می‌کرد.


نقد و بررسی فیلم «روزی روزگاری در هالیوود» را در فیلیمو شات بخوانید


علاوه بر ماشین لئوناردو دیکاپریو و برد پیت، در این حراج وسایل بسیار زیادی از چندین فیلم مختلف وجود دارد: لباس نقش بارف با بازی جون کندی در فیلم «توپ‌های فضائی» (با عنوان اصلی Spaceballs)، دستکش بوکس راکی بلبائو از فیلم «راکی» (با عنوان اصلی Rocky)، کت‌وشلوار میامی مایکل کورلئونه در فیلم «پدرخوانده» (با عنوان اصلی The Godfather) و دسته شمشیر لیزری دوئل اوبی‌وان کنوبی در فیلم‌های «جنگ ستارگان» (با عنوان اصلی Star Wars).

از دیگر چیزهای ارائه شده در این حراج می‌توان به کلاه‌ خلبانی تام کروز در فیلم «تاپ گان» (با عنوان اصلی Top Gun)، دوربینی که فیلم «سرگیجه» آلفرد هیچکاک (با عنوان اصلی Vertigo) با آن فیلمبرداری شد، یکی از لباس‌های جنیفر لارنس در فیلم «بازی‌های گرسنگی» (با عنوان اصلی The Hunger Games)، مدل کوچک سفینه نوسترومو در فیلم «بیگانه» (با عنوان اصلی Alien) و چیزهای بسیار دیگر اشاره کرد. طبق گزارش خبرگزاری ورایتی، مدل سفینه فضائی فیلم «بیگانه» با ارزشی حدود ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار دلار گران‌قیمت‌ترین جنس به حراج گذاشته شده است.

ماشین برد پیت
ماشین برد پیت در فیلم «روزی روزگاری در هالیوود»

در مجموع بیش از ۸۵۰ مورد برای فروش در این حراج وجود دارد که قیمت آن‌ها از ۱۰۰ دلار شروع می‌شود و تا ۵۰۰ هزار دلار هم می‌رود. پراپ استور در سال ۱۹۹۸ توسط یک مجموعه‌دار به نام استیون لین تأسیس شد. براندون الینگر، مدیر اجرائی دفتر لس‌آنجلس پراپ استور، کارشناس و متخصص هر دو مجموعه فیلم «جنگ ستارگان» و «ایندیانا جونز» (با عنوان اصلی Indiana Jones) است. او حتی برای دیدن محل فیلمبرداری و پیدا کردن وسایلی که در هنگام ساخت فیلم جاگذاشته شده‌اند به تونس سفر کرده است.


منبع: IndieWire

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم