فیلم تاریخی «زن پادشاه»؛ اثر جدید کارگردان فیلم «نگهبانانی از دیرباز»

علیرغم احتمال ساخته‌شدن دنباله فیلم «نگهبانانی از دیرباز»، حالا جینا پرینس-بایدوود قرار است فیلم تاریخی «زن پادشاه» را نیز کارگردانی کند.

جینا پرینس-بایدوود، کارگردان فیلم «نگهبانانی از دیرباز» (با عنوان اصلی The Old Guard)، پروژه هیجان‌انگیز دیگری را در برنامه کاری خود دارد. طبق اخبار منتشرشده، او قرار است فیلم تاریخی «زن پادشاه» (با عنوان اصلی The Woman King) را با بازی وایولا دیویس کارگردانی کند. داستان این فیلم، در قرن‌های هجدهم و نوزدهم میلادی در آفریقا روایت می‌شود؛ جایی که زنی در مقام یک ژنرال باید واحدی از ارتش را هدایت کند که تمامی مبارزان آن زن هستند. فیلم «زن پادشاه» در ژانر حماسی تاریخی و بر اساس رویدادهای واقعی ساخته خواهد شد. اگرچه لوپیتا نیونگو در برهه‌ای از زمان برای بازی در نقش دختر دیویس به پروژه ملحق شد، اما آن‌طور که پیدا است دیگر در این فیلم نقشی نخواهد داشت. برای بررسی جزئیات بیشتر با فیلیمو شات همراه باشید.


طبق گزارش خبرگزاری ورایتی، جینا پرینس-بایدوود فیلم «زن پادشاه» را با بازی وایولا دیویس کارگردانی خواهد کرد. نام نویسنده این پروژه هنوز مشخص نشده است، اما پرینس-بایدوود قبلاً تجربه نگارش چندین فیلمنامه را داشته، پس شاید وظیفه نویسندگی این فیلم هم بر عهده او گذاشته شود. «زن پادشاه» یک فیلم حماسی تاریخی است که از رویدادهای واقعی در قلمرو داهومی الهام گرفته شده است. داهومی یکی از قدرتمندترین کشورهای قرن هجدهم و نوزدهم میلادی در آفریقا بوده است. داستان این فیلم درباره نانیسکا (با بازی دیویس)، ژنرال واحد زن‌های ارتش است. او و دخترش ناوی تصمیم دارند با فرانسه و قبیله‌های همسایه مبارزه ‌کنند؛ زیرا آنها مردم بی‌گناه را به بردگی گرفته‌اند، شرافتشان را لکه‌دار کرده‌اند و تهدیدی برای نابودی تمام چیزهایی هستند که زندگی نانسیکا و ناوی وقف آن شده است.

در اصل قرار بود لوپیتا نیونگو در نقش ناوی، دختر دیویس بازی کند؛ اما متأسفانه به نظر می‌رسد که نیونگو از خیر این نقش گذشته است. باید اعتراف کرد که هر فیلمی با بازی وایولا دیویس و لوپیتا نیونگو شگفت‌انگیز می‌شود (البته نمی‌خواهم بگویم که بدون او این فیلم دیگر خوب نخواهد شد). دیویس یکی از بهترین بازیگرهایی است که در حال حاضر در این حرفه فعالیت می‌کند و من از اینکه می‌بینم نقش اصلی فیلم تاریخی «زن پادشاه» به او سپرده شده هیجان‌زده هستم.


آخرین اخبار از احتمال ساخت دنباله فیلم «نگهبانانی از دیرباز» به کارگردانی جینا پرینس-بایدوود را در فیلیمو شات بخوانید


در واقعیت، این واحد ارتش که تماماً از زن‌ها تشکیل شده بود به نام «مینو» شناخته می‌شد. طبق اطلاعات ویکی‌پدیا، مینو یعنی «مادران ما» و نویسنده‌های اروپایی با عنوان داهومی‌های آمازون از آن‌ها یاد می‌کردند. داهومی‌های آمازون یک هنگ ارتشی متشکل از زن‌های نژاد فون بودند که در زمان جمهوری بنین که تا اواخر قرن نوزدهم میلادی پابرجا بود در قلمرو داهومی مبارزه می‌کردند. آن‌ها به دلیل شباهت‌هایی که با اسطوره‌های آمازون در آناتولی باستان و دریای سیاه داشتند توسط مردم و تاریخ‌نویس‌های غربی به این نام خوانده می‌شدند.

شرکت سرگرمی «وله» متعلق به کتی شولمن، جولیوس تنون از شرکت «جووی»، ماریا بلو از شرکت «جک بلو» و وایولا دیویس از تهیه‌کننده‌های فیلم «زن پادشاه» هستند. دیویس و تنون در بیانیه‌ای گفتند:

«ما در شرکت جووی از اینکه داستان شگفت‌انگیز این زن‌های مبارز قبیله داهومی آهوسی را به دنیا معرفی می‌کنیم واقعاً هیجان‌زده هستیم. زمان آن فرا رسیده تا آن‌ها به جایگاهی که در تاریخ داشته‌اند دست پیدا کنند و این کار با توانایی‌های جینا پرینس-بایدوود بسیار تأثیرگذار خواهد بود. این پروژه نمونه بسیار کاملی از میراث ما خواهد شد.»

با توجه به موفقیت فیلم «نگهبانانی از دیرباز» و پروژه‌هایی جدیدی که به کارگردان آن سپرده می‌شود، فکر کنم من تنها آدمی در سرتاسر دنیا هستم که از این فیلم خوشش نیامده است. البته باید بگویم دلیل آن به خاطر داستان فیلم بود، نه کارگردانی‌اش؛ به همین خاطر من هم بی‌صبرانه منتظر دیدن آثار بعدی پرینس-بایدوود با داستان‌های بهتری هستم.


منبع: SlashFilm

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم