جزئیات جدید فیلم ترسناک «موج طبل»؛ اثر بعدی کارگردان فیلم «یادگار»

ناتالی اریکا جیمز پس از کارگردانی فیلم «یادگار» قصد دارد در فیلم جدیدش با عنوان «موج طبل»، داستانی ترسناک راجع به مادربودن را روایت کند.

فیلم «یادگار» (با عنوان اصلی Relic) که نظر بسیاری از منتقدین را به خود جلب کرد، نشانه ظهور یک کارگردان جدید خوب در ژانر وحشت به نام ناتالی اریکا جیمز بود؛ کسی که با اولین فیلم سینمایی خود به خاطر به تصویر کشیدن اختلال زوال عقل، تحسین‌های بسیاری را برانگیخت. او برای فیلم‌های بعدی خود چندین پروژه جذاب دیگر زیر سر دارد که تمام آن‌ها در زیرژانر وحشت شخصی هستند و ته‌مایه‌هایی از ژانر وحشت کلاسیک، مانند فیلم‌های «بچه رزماری» (با عنوان اصلی Rosemary’s Baby) و «مرد حصیری» (با عنوان اصلی The Wicker Man) دارند. فیلم بعدی او «موج طبل» (با عنوان اصلی «Drum Wave») نام دارد؛ اثری که شاید شباهت زیادی به فیلم «میدسامر» (با عنوان اصلی Midsommar) داشته باشد. در بررسی فیلم ترسناک «موج طبل» از زبان ناتالی اریکا جیمز با فیلیمو شات همراه باشید.


ناتالی اریکا جیمز، کارگردان فیلم «یادگار»، در مصاحبه‌ای که با برنامه «ساعت افسونگری» خبرگزاری کلایدر داشت با شوخی درباره سه پروژه بعدی خود که همگی در زیرژانر وحشت شخصی ساخته خواهند شد صحبت کرد. او گفت:

«نمی‌دانم چطور می‌توانم جور دیگری فیلم‌هایم را روایت کنم. احساس می‌کنم وقتی حداقل دو سال از زندگی‌ام را صرف کارکردن روی پروژه‌ای می‌کنم، مطمئناً باید به همان اندازه هم به آن علاقه داشته باشم. این چیزها بیشتر به پرسش‌ها یا ترس‌های شخصی برمی‌گردند و برای من، فیلمسازی راه فوق‌العاده‌ای برای پرسیدن این سؤال‌های بزرگ فلسفی زندگی است.»

این روزها مبانی ژانر وحشت شخصی بین کارگردان‌های هنری از محبوبیت بیشتری برخوردار است. برای مثال می‌توان به آری استر اشاره کرد؛ کسی که در فیلم‌های تحسین‌شده و محبوب «موروثی» (با عنوان اصلی Hereditary) و «میدسامر» به ترتیب روی مسائل شخصی خانوادگی و رابطه‌ها کار کرده است. ناتالی اریکا جیمز پیش‌ازاین هم با استر مقایسه شده است. این مقایسه‌ها باعث شده بود تا او حتی جنبه‌هایی از فیلم «یادگار» را به خاطر شباهت‌هایی که با واکاوی‌هایی استر درباره اندوه در فیلم «موروثی» داشت تغییر دهد. فیلم ترسناک «موج طبل» (با عنوان اصلی Drum Wave) اثر بعدی جیمز خواهد بود؛ فیلمی در ژانر وحشت فولکلور که با مفهوم ایثار و شاید یکی دو تا قرص توهم‌زا سروکار دارد و شاید با فیلم «میدسامر» مقایسه شود.

او در مصاحبه‌ای گفته است: «واضح است که در تمام آثار ژانر فولکلور شباهت‌هایی وجود دارد، برای همین نمی‌شود از دست آن‌ها فرار کرد. در فیلمنامه فیلم «موج طبل» عناصر مهمی وجود داشت که به قرص‌های توهم‌زا وابسته بود و وقتی که متوجه شباهت آن با فیلم «میدسامر» شدیم با خودمان گفتیم اه گندش بزنن! اما خب شاید هم بیننده‌ها به خاطر این مسئله تکراری ما را درک کنند.»


نقد و بررسی فیلم «میدسامر» را در فیلیمو شات بخوانید


جیمز در مصاحبه‌ای که با اسلش‌فیلم داشت هم با شوخی از عناصر وحشت فولکلور که در فیلم ترسناک «موج طبل» وجود خواهند داشت صحبت کرد و آن را دنباله‌روی راه «بچه رزماری» و «مرد حصیری» توصیف کرد. او گفت که فیلم تمرکز خود را روی مسئله مادر شدن، باروری و کنترل داشتن روی بدن یک فرد دیگر معطوف کرده است.

همه این خبرها بسیار هیجان‌انگیز هستند. مخصوصاً اینکه بالاخره می‌توانیم از دریچه چشم یک زن، فیلم ژانر وحشتی در مورد ترس از حاملگی و مادر شدن ببینیم. با تمام نقدهای مثبتی که برای فیلم «یادگار» نوشته شده، واضح است که بازهم فیلم‌های خوب دیگری از جیمز خواهیم دید.


منبع: Slashfilm

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم