پیت، استریپ و پورتمن بازیگران اولیه فیلم «تقریباً مشهور» بودند

کامرون کرو در مصاحبه‌ای اعلام کرد برد پیت، مریل استریپ و ناتالی پورتمن را به عنوان بازیگران اولیه فیلم «تقریباً مشهور» انتخاب کرده بود.

فیلم کمدی درام «تقریباً مشهور» (با عنوان اصلی Almost Famous) به کارگردانی کامرون کرو درباره یک سرپرست گروه راک خیالی به نام «آب راکد» در اوایل دهه هفتاد است. این فیلم، تأثیر زیادی برای بر سر زبان افتادن کیت هادسن داشت؛ کسی که ستاره این فیلم بود و نقش مهمی را ایفا کرد. هادسن در نقش پنی لین اسرار‌آمیز حضور داشت و توانست برنده جایزه گلدن گلوب و نامزد جایزه اسکار شود. اما طبق گفته‌های کرو، در اصل قرار بود ناتالی پورتمن که در آن زمان بازیگر بسیار شناخته‌شده‌تری نسبت به هادسن بود در این فیلم بازی کند. در حقیقت بازیگران اولیه فیلم «تقریبا مشهور» تفاوت زیادی با بازیگران نهایی آن داشتند. با فیلیمو شات همراه باشید تا این موضوع را بررسی کنیم.


کرو در مصاحبه‌ای با جیمز اندرو میلر در قسمت «ریشه‌ها: تقریباً مشهور بیست‌ساله شد» در پادکست «مدولاسیون ۱۳» توضیح داد که چگونه برد پیت انتخاب اول او برای نقش راسل هموند، گیتاریست اصلی گروه آب راکد بوده است. این کارگردان گفت:

«به این خاطر برد پیت در ذهنم بود که در زمان ساخت فیلم «هرچی خواستی بگو» (با عنوان اصلی Say Anything) ملاقات بسیار خوبی با او داشتم. او تازه مشغول به کار شده بود و واقعاً چیزهایی در چنته داشت. این شد که به او زنگ زدم و پیشنهاد بازی در نقش راسل هموند را به او دادم و حدود چهار ماه باهم روی آن کار کردیم. برد حتی دیالوگ‌هایش با ناتالی پورتمن را هم تمرین کرده بود.»

همچنین مریل استریپ، بازیگر افسانه‌ای دنیای سینما هم برای نقش الین میلر در نظر گرفته شده بود. الین میلر مادر ویلیام میلیر (نقش اصلی فیلم با بازی پاتریک فوگیت) است که برای مستند کردن تجربه خود برای مجله «رولینگ استون» با تور گروه آب راکد همراه می‌شود. البته که درنهایت، این نقش به فرانسیس مک‌دورمند بی‌نظیر رسید، اما تصور این‌که مریل استریپ، راسل گوشه‌گیر را بترساند تا بالاخره راضی به مصاحبه با ویلیام شود جالب است.


۱۰ نکته جالب در مورد فیلم «روزی روزگاری در هالیوود» با بازی برد پیت که شاید نمی‌دانستید


بازیگران اولیه فیلم «تقریبا مشهور» یک‌به‌یک انصراف می‌دادند و زمانی که نوبت به برد پیت رسید، کرو بسیار آزرده‌خاطر شد. نقش برد پیت درنهایت به بیلی کروداپ رسید. اما این کار او حسابی کرو را ناراحت کرد. کرو در ادامه گفت:

«این کار من را به گریه انداخت. می‌دانستم که پیت هیچ‌وقت کاملاً عاشق این نقش نشده بود. اوتنها عاشق ایده این شخصیت بود، اما شاید فیلمنامه به‌اندازه کافی برایش راضی‌کننده نبود. برد پیت به من گفت که این کارش به خاطر پول نیست. من فکر می‌کنم که شاید نصف تصمیمش به خاطر پول بود. او همچنین با اختلاف سنی بین راسل و پنی لین هم مشکل داشت.»


منبع: Collider

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم