صدور مجوز آغاز ساخت سریال «ارباب حلقه ها» و «کابوی بیباپ» در نیوزیلند

علیرغم شیوع ویروس کرونا، مقامات نیوزیلند اجازه آغاز ساخت سریال «ارباب حلقه ها» و «کابوی بیباپ» در نیوزیلند را صادر کردند.

اعضای گروه‌ آمازون پرایم ویدئو و نتفلیکس به ترتیب برای از سرگیری یا آغاز ساخت سریال «ارباب حلقه ها» (با عنوان اصلی The Lord of the Rings) و پروژه اقتباس از سریال انیمه ژاپنی «کابوی بیباپ» (با عنوان انگلیسی Cowboy Bepop)، به همراه پنج پروژه دیگر اجازه ورود به نیوزیلند را دریافت کرده‌اند. با فیلیمو شات همراه باشید.


طبق گزارش وب‌سایت نیوزیلندی استاف، وزارت تجارت، نوآوری و اشتغال نیوزیلند گفته است که عوامل بین‌المللی هفت پروژه علیرغم شیوع ویروس کرونا اجازه ورود به کشور را پیدا کرده‌اند. علاوه بر اعضای تیم فیلم «آواتار ۲» (با عنوان اصلی Avatar 2) و فیلم «قدرت سگ» (با عنوان اصلی «The Power of the Dog» به کارگردانی جین کمپیون) که عوامل آن پیش‌ازاین هم اجازه حضور در کشور را داشتند؛ عوامل سریال‌های تلویزیونی «ارباب حلقه‌ها»، «کابوی بیباپ» و «مافرهای هیولا، تکاورهای قدرت» (با عنوان اصلی Power Rangers Beast Morphers) و همچنین فیلم‌های «بهترین قرار آبجویی دنیا» (با عنوان اصلی The Greatest Beer Run Ever) و «ذائقه شیرین» (با عنوان اصلی Sweet Tooth) هم ازاین‌پس اجازه کار در نیوزیلند را دریافت کرده‌اند.

درمجموع ۲۰۶ نفر از بازیگران و عوامل فیلم به همراه ۳۵ نفر از اعضای خانواده آن‌ها برای مدت شش ماه اجازه ورود به نیوزیلند را خواهند داشت. وزارتخانه تجارت، نوآوری و اشتغال در زمان گرفتن این تصمیم خاطرنشان کرد که اجازه ورود شرکت‌های تولیدی به کشور باعث به وجود آمدن سه هزار فرصت شغلی و تزریق چهارصد میلیون دلار به اقتصاد نیوزیلند خواهد شد.

فیلم آواتار 2
نمایی از کانسپت آرت فیلم سینمایی «آواتار ۲» که بخشی از آن در نیوزیلند فیلمبرداری خواهد شد

به نقل از خبرگزاری «استاف»، فیل تایفرد، وزیر توسعه و اقتصاد در بیانیه‌ای گفته: «موفقیت ما در مدیریت کووید-۱۹ این فرصت را به کشور ما می‌دهد که به یکی از معدود کشورهایی تبدیل شویم که هنوز می‌توانند به‌صورت ایمن به تولید محصولات سینمایی ادامه دهند. پرس‌وجوها و علاقه‌مندی‌هایی که از سمت شرکت‌های تولید بین‌المللی به‌دست ما می‌رسد حاکی از این است که جامعه بین‌المللی سینما به نیوزیلند به چشم بهشت سالم کره زمین نگاه می‌کند. دوستان من، این فرصتی است که نباید آن را از دست بدهیم. باوجود آشفتگی‌هایی که دنیا با آن روبرو است، این دوران هیجان‌انگیزی برای بخش سینمایی نیوزیلند است.»

زمانی که ویروس کرونا گسترش پیدا کرد، سریال تلویزیونی «ارباب حلقه‌ها» در آکلند در حال ساخت بود، و این امر موجب آن شد که برخی از عوامل فیلم در کشور قرنطینه شوند، درحالی‌که دیگر اعضای تیم به خانه‌هایشان بازگشتند و حالا باید دوباره به نیوزیلند برگردند. کمیسیون فیلم نیوزیلند گفت که اگرچه فیلمبرداری سریال «ارباب حلقه‌ها» از سر گرفته نشده است، اما آن‌ها مراحل پیش‌تولید را آغاز کرده‌اند. این سریال، خود به‌تنهایی ۹۳ نفر از اعضای تیم تولید و ۲۰ نفر از خانواده‌های آن‌ها را به نیوزیلند آورده است. ازجمله بازیگرانی که در این جمع حضور دارند می‌توان به رابرت آرمایو، اوین آرتور و نازنین بنیادی اشاره کرد. بی‌شک خبر آغاز ساخت سریال «ارباب حلقه ها» خبری مسرت‌بخش برای آنها خواهد بود.


تیزر سریال «ارباب حلقه‌ها» را در اینجا ببینید


تولید سریال «کابوی بیباپ» هنوز آغاز نشده است، اما اقتباس نتفلیکس از این انیمه، ۱۹ نفر از عوامل فیلم به همراه ۹ نفر از اعضای خانواده آن‌ها را با خود به نیوزیلند خواهد آورد. روز انتشار «کابوی بیباپ» هنوز مشخص نشده است.


منبع: Variety

این‌ها را هم بخوانید

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم