۱۰ فیلم علمی تخیلی فوق‌العاده که احتمالاً ندیده‌اید

برای عاشقان تماشای فیلم، پیدا کردن آثار خوبی که ندیده باشند روزبه‌روز سخت‌تر می‌شود؛ به همین دلیل فهرستی از فیلم های علمی تخیلی فوق‌العاده فراهم کرده‌ایم.

برای افرادی که عاشق تماشای فیلم و سریال هستند، پیدا کردن آثار خوبی که ندیده باشند روزبه‌روز سخت‌تر می‌شود. البته اشتباه برداشت نکنید، فیلیمو گنجینه‌ای عظیم از فیلم و سریال در اختیار شما قرار داده است اما برخی ژانرها بیشتر موردتوجه هستند و ممکن است خیلی زود نسبت عرضه و تقاضا برای آنها از تعادل خارج شود. بنابراین، برخی اوقات شما باید آثار موردعلاقه خود را جستجو کنید یا به لیست‌های ارائه‌شده در فضای اینترنت اعتماد کنید و امید داشته باشید که فیلم‌های پیشنهادی، موردعلاقه شما باشند.
فیلم های علمی تخیلی از آن دسته آثاری هستند که توجه کافی و متناسب با تقاضا را دریافت نکرده‌اند. مسلماً نام آثار کلاسیک این ژانر، از جمله «بازگشت به آینده» (با عنوان اصلی «Back to the Future») و «ماتریکس» (Matrix)، و آثار جدیدتری همچون «اکس ماکینا» (Ex Machina)، «او» (Her) و «تلقین» (Inception) را شنیده‌اید و به‌احتمال زیاد تابه‌حال آنها را دیده‌اید، اما اگر هوادار این ژانر باشید، پیدا کردن آثار خوب دیگر برایتان دشوار خواهد بود. به همین دلیل ما ۱۰ نمونه از فیلم های علمی تخیلی فوق‌العاده را معرفی کرده‌ایم که احتمالاً آنها را ندیده‌اید. با فیلیمو شات همراه باشید.


بررسی سریال نروژی و تماشایی بیفورینرز | مهاجرت در زمان


۱- «تعادل» محصول سال ۲۰۰۲

داستان فیلم منحصر به فرد و پادآرمان‌شهری «تعادل» پس از وقوع جنگ جهانی سوم در سال ۲۰۷۲ روایت می‌شود؛ جایی که ظلم و فساد جهان را فرا گرفته و دولتی تمامیت‌خواه (توتالیتاریسم) بر سر کار آمده است. نظام حاکم برای جلوگیری از وقوع جنگ جهانی چهارم تصمیم گرفته تمام احساسات و عواطف مردم را با خوراندن دارو به آنها سرکوب کند زیرا بر این عقده است که تمام حس جنگ‌جویی بشر از احساساتش نشئت می‌گیرند. نقش اصلی این فیلم را کریستین بیل ایفا می‎کند. او یک مجری قانون به نام جان پرستون است که برای دولت کار می‌کند. ماجرا زمانی آغاز می‌شود که جان مقداری از داروی کاهنده احساساتش را گم می‌کند و این مسئله باعث می‌شود خاطرات و عواطفش بازگردند. همین موضوع باعث می‌شود او تصمیم بگیرد سیستم و دولت را سرنگون کند.
حضور کریستین بیل به عنوان نقش اصلی یکی از فیلم های علمی تخیلی کمتردیده‌شده با داستانی مبتکرانه راه را برای موفقیت فیلم «Equilibrium» هموار کرده بود اما پس از موفقیت در خارج از آمریکا، کمپانی برادران واینستین تصمیم گرفت تمرکز تبلیغاتی خود را روی خارج از کشور معطوف کند؛ به همین دلیل این فیلم آنچنان که باید در آمریکا دیده نشد.
با دیدن فیلم «تعادل» ناخودآگاه به یاد فیلم «ماتریکس» خواهید افتاد. اگرچه داستان کاملاً منحصر به فرد است اما سبک بصری فیلم تشابهات زیادی به سه‌گانه مشهور برادران واچوفسکی دارد. این موضوع را نمی‌توان یک نقطه ضعف دانست و به احتمال زیاد هواداران مجموعه فیلم‌های «ماتریکس» از «تعادل» لذت خواهند برد. صحنه‌های اکشن این آثار نیز به یکدیگر شبیه است اما هنرهای رزمی به تصویر کشیده شده در فیلم «تعادل»، به خصوص مبارزه با تفنگ، بی‌نظیر است.

۲- «نئون جنسیس: اونگلیون: پایان اونگلیون» محصول سال ۱۹۹۷

پویانمایی قالبی ایده‌ال برای به تصویر کشیدن ژانر علمی تخیلی است. این ژانر اغلب با معماری، تکنولوژی و محیطی سر و کار دارد که در دنیای واقعی وجود ندارند و انیمیشن به طراحان و فیلمسازان آزادی هنری کاملی اعطا می‌کند تا بدون محدودیت‌های دنیای واقعی آثارشان را بسازند.
هنوز هم افراد زیادی تصور می‌کنند انیمیشن‌ها فقط مخصوص کودکان هستند، اما خلاف این موضوع بارها به اثبات رسیده است. بزرگسالان زیادی به تماشای انیمشین علاقه دارند و همین موضوع، تهیه‌کنندگان را نسبت به ساخت آثار متناسب با سلیقه آنها ترغیب می‌کند. کشور ژاپن با ساخت تعداد زیادی فیلم انیمه با جامعه هدف افراد بزرگسال در این زمینه پیشرو است. ترکیب تمام چیز‌هایی که گفتیم باعث شده تا انیمه‌ها و فیلم های علمی تخیلی در جذب مخاطبان بزرگسال در ژاپن و به طور کلی در سرتاسر جهان، موفق عمل کنند. آثاری همچون «انیماتریکس» (The Animatrix)، «آکیرا» (Akira)، «شبح درون پوسته» (Ghost in the Shell)، «کابوی بیباپ: فیلم سینمایی» (Cowboy Bebob: The Movie) و «پاپریکا» (Paprika)، همگی نمونه‌های خوبی از انیمه‌‎های علمی تخیلی محبوب هستند که عملکرد خوبی در جامعه بین‌المللی داشته‌اند.
«Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion» آخرین قسمت از انیمه سریالی «نئون جنسیس اونگلیون» است که توسط هیدئاکی آنو کارگردانی شده است. او که کارگردانی دیگر قسمت‌های این انیمه سریالی تحسین‌شده را نیز بر عهده داشته، در قسمت پایانی سطح بالاتری از پیچیدگی و جلوه‌های بصری شگفت‌انگیز را ارائه داده است. داستان این مجموعه انیمه از جایی آغاز می‌شود که در سال ۲۰۰۰، موجودی عجیب و ناشناخته به نام فرشته (Angel) باعث از بین رفتن نیمی از جمعیت زمین می‌شود. پس از این فاجعه، داستان در سال ۲۰۱۵ روایت می‌شود؛ جایی که پدر یک پسر ۱۴ ساله به نام شینجی ایکاری در ژاپن از او می‌خواهد تا با کنترل سلاح‌های نیمه‌مکانیکی به جنگ فرشته‌ها برود.

انیمه علمی تخیلی نئون جنسیس: اونگلیون: پایان اونگلیون

۳- «آرکیو» محصول سال ۲۰۱۶

سازندگان فیلم های علمی تخیلی علاقه زیادی دارند تا با زمان بازی کنند. سفر در زمان رایج‌ترین انتخاب در این ژانر محسوب می‌شود و جایگاه دوم به حلقه‌های زمانی تعلق دارد. پس از اکران فیلم «روز گراندهاگ» (با عنوان اصلی «Groundhog Day») در سال ۱۹۹۳، فیلم‌های زیادی سعی کردند موفقیت آن را با استفاده از ایده گرفتار شدن در یک حلقه زمانی تکرار کنند. اگرچه هیچکدام نتوانستند همچون «روز گراندهاگ» به کارگردانی هارولد رامیس بدرخشند، اما در هر صورت تماشای فیلم‌های «لبه فردا» (Edge of Tomorrow)، «روز مرگت مبارک» (Happy Death Day) و «ARQ» که از این ایده استفاده کرده‌اند سرگرم‌کننده است.
متأسفانه، «آرکیو» یکی از فیلم های کمتر دیده‌شده در ژانر علمی تخیلی است. داستان فیلم در آینده‌ای پادآرمان‌شهری روایت می‌شود؛ جایی که یک زوج در حلقه تکرار زمان گرفتار شده‌اند و هر روز باید با مهاجمانی نقاب‌پوش مقابله کنند. این حلقه به واسطه یک دستگاه که از روشی نوآورانه برای تجدید انرژی استفاده می‌کند ایجاد می‌شود. تونی الیوت در مقام کارگردان و نویسنده، تنها به ایده تکرار زمان بسنده نکرده و طرحی فراتر از زندگی را در فیلمش به تصویر کشیده است.
در حالی که حلقه‌های زمانی اغلب ممکن است گیج‌کننده باشند و شما را درگیر پیچ و تاب‌های قصه کنند، «آرکیو» سعی ندارد شما را با پارادوکس‌های بی‌معنی رها کند. الیوت به شکلی جذاب و تأثیرگذار تمام معمای مطرح شده در داستان را برایتان حل خواهد کرد. از بازیگران این فیلم می‌توان به رابی امل، ریچل تیلور، شاون بنسون، گری پاول و آدام بوچر اشاره کرد.

۴- «پلتفرم» محصول سال ۲۰۱۹

نتفلیکس در سال‌های اخیر تلاش زیادی برای ساخت سریال‌های اورجینال خود کرده است و باید گفت با توجه به محبوبیت سریال‌های علمی تخیلی «چیزهای عجیب» (با عنوان اصلی «Stranger Things») و «تاریک» (Dark) در این راه موفق بوده است. اما به نظر می‌رسد آنها برای پیدا کردن داستان مناسب جهت ساخت فیلم‌های علمی تخیلی اورجینال مشکلاتی بر سر راه دارند. یکی از تلاش‌های موفقیت‌آمیز آنها در این راه مربوط به فیلم «پلتفرم» می‌شود. این اثر که اولین فیلم بلند گالدر گازتلو-اوروتیا اسپانیایی‌تبار است، در ابتدا مورد توجه قرار نگرفت، اما پس از شیوع ویروس کرونا مردم زیادی خانه‌نشین شدند و توجهات زیادی به این فیلم جلب شد. بااین‌حال، «پلتفرم» هنوز آنچنان که باید دیده نشده و یکی از دلایل آن نیز زبان اسپانیایی فیلم است.
داستان فیلم «The Platform» در یک زندان عجیب و غریب روایت می‌شود؛ جایی که در هر سلول دو زندانی محبوس هستند و سلول‌ها به صورت عمودی روی همدیگر قرار گرفته‌اند. غذای این زندانیان از طریق یک سکوی متحرک به آنها داده می‌شود اما نکته اینجاست که سکو ابتدا در اختیار زندانیان بالاترین طبقه قرار داده می‌شود و تنها چند دقیقه برای خوردن غذا فرصت وجود دارد. سپس سکو به سمت طبقات پایینی حرکت می‌کند. این روند تا جایی ادامه پیدا می‌کند که سکو به آخرین سلول در پایینی‌ترین طبقه برسد. در واقع زندانیان طبقات پایین‌تر باقیمانده‌های غذای سلول‌های بالاتر را می‌خورند و هرچقدر که سلول پایین‌تر باشد احتمال باقی‌ماندن غذا نیز کمتر خواهد بود. نکته جالب‌تر این است که اجازه انبار کردن غذا داده نمی‌شود و در پایان هر ماه، جای زندانیان به صورت تصادفی عوض می‌شود.
هدف از به تصویر کشیده این ایده، آگاهی‌بخشی به مردم در مورد مضامینی همچون خودخواهی، بخشش، بی‌عدالتی و طبقات اجتماعی است. فیلم «پلتفرم» به شکلی استعاری و نمادین نشان می‌دهد که چطور خودخواهی طبقات بالای اجتماع می‌تواند به گرسنگی طبقات پایین جامعه منجر شود.

۵- «دلقک‌های قاتل از فضای خارج از جو» محصول سال ۱۹۸۸

فیلم های علمی تخیلی از آن دسته آثاری هستند که استعداد زیادی برای جذب هواداران خاص و تبدیل شدن به یک فرهنگ منحصر به فرد دارند، به خصوص اگر در ترکیب با ژانر‌های تریلر و ترسناک ساخته شده باشند. فیلم «Killer Klowns from Outer Space» نه تنها بینش‌هایی نسبت به آینده جهان ارائه می‌دهد، بلکه ایده‌ای دیوانه‌وار دارد: حمله موجودات فضایی که شباهت زیادی به دلقک‌ها دارند. دیالوگ‌های جذاب و به‌یادماندنی، قصه‌های علمی تخیلی عجیب و صحنه‌های ترسناک خنده‌دار ویژگی‌هایی هستند که این فیلم را به یک اثر کلاسیک و کالت تبدیل کرده‌اند.
داستان فیلم «دلقک‌های قاتل از فضای خارج از جو» در دهه ۸۰ و در یک شهرک سینمایی روایت می‌شود. دانشجویان عاشق، پلیس‌های فاسد و موجوداتی شبیه به دلقک که از فضا آمده‌اند تا زمین را نابود کنند. اگرچه اسلحه‌های این دلقک‌ها شبیه به اسباب‌بازی هستند و آنها مردم را در پیله‌هایی شبیه پشمک زندانی کرده‌اند اما خطر آنها جدی است و نجات کره زمین از این فاجعه، به تلاش چند دانشجوی سر به هوا بستگی دارد.

فیلم علمی تخیلی دلقک‌های قاتل از فضای خارج از جو

۶- «گورا» محصول سال ۲۰۰۴

یکبار دیگر با فیلمی روبرو هستیم که پس از اکران طرفداران خاص خود را پیدا کرد. صنعت فیلمسازی کشور ترکیه نسبتاً کوچک است و همه ما آن را با سریال‌های عاشقانه‌اش می‌شناسیم. اگرچه طی سال‌های اخیر چندین فیلم سینمایی باکیفیت در ترکیه ساخته شده‌اند، اما به ندرت اتفاق می‌افتد که یک فیلم ترکیه‌ای در جامعه بین‌المللی محبوبیت کسب کند. با رشد این صنعت و سرمایه‌گذاری روی فیلمسازی، ترکیه در مسیر پیشرفت قرار گرفته و با فیلم‌هایی همچون «کیدی» (با عنوان اصلی «Kedi»)، «اسب وحشی» (Mustang) و «روزی روزگاری در آناتولی» (Once Upon a Time in Anatolia) فراتر از مرزهای خود درخشیده است.
«گورا» یک فیلم علمی تخیلی فوق‌العاده با مضامین طنزآمیز است که متأسفانه هنوز خارج از ترکیه مورد توجه قرار نگرفته است. جم ییلماز، کمدین مشهور ترکیه‌ای، علاوه بر نویسندگی فیلمنامه، نقش دو کاراکتر را نیز در فیلم ایفا می‌کند: یک قهرمان و یک شرور. قهرمان فیلم که عارف نام دارد یک فروشنده فرش‌های دست‌دوم است که توسط موجودات بیگانه ربوده می‌شود و برای کار به عنوان یک برده به سیاره آنها «G.O.R.A.» برده می‌شود. او در این سیاره بیگانه درگیر نقشه‌های شیطانی یکی از فرماندهان امنیتی برای سلطنت بر گورا می‌شود. حالا نجات سیاره‌ای که او را به اسارت گرفته بودند به عارف بستگی دارد.
حضور کاراکتری شبیه به باب مارلی با دیالوگ‌های خنده‌دار، جنبه کمدی فیلم را تشکیل داده است. داستان‌های طنزآمیز فیلم «گورا» که سعی دارند فیلم‌های علمی تخیلی غربی همچون «جنگ ستارگان» و «ماتریکس» را مسخره کننده بسیار خوب از آب درآمده‌اند. صرف نظر از مضامین کمدی سرگرم‌کننده، جنبه‌های اکشن فیلم با توجه به بودجه آن شگفت‌آور هستند. فیلم «G.A.R.A.» یکی از آثاری است که افراد علاقمند به تماشای فیلم‌های علمی تخیلی خارج از هالیوود باید ببینند.

۷- «چه بر سر دوشنبه آمده است» محصول ۲۰۱۷

در سال ۲۰۴۳، دولت برای مبارزه با ازدیاد جمعیت، سیاست تک‌فرزندی را درپیش گرفته است. مواد غذایی اصلاح‌شده از نظر ژنتیکی میزان تولد کودکان چندقلو را افزایش داده و همین موضوع باعث شده پیروی از این قانون دشوار شود. نومی راپاس (بازیگر سه‌گانه «میلنیوم» یا «هزاره»، یک مجموعه رمان جنایی پرفروش به نویسندگی استیگ لارسن که به سه فیلم سوئدی «دختری با خالکوبی اژدها»، «دختری که با آتش بازی کرد» و «دختری که به لانه زنبور لگد زد» تبدیل شد) در این فیلم نقش تمام ۷ قُل یکسان دخترانی هفت‌قلو را ایفا می‌کند که هر یک با الهام از روز‌های هفته نام‌گذاری شده‌اند. پدربزرگ آنها (با بازی ویلم دفو) سرپرستی این هفت دختر را برعهده دارد. هر یک از دخترها تنها حق دارد در روز همنام خود از خانه خارج شود و زندگی عادی داشته باشد. اما ماجرا زمانی بحرانی می‌شود هویت این ۷ خواهر لو می‌رود.
نومی راپاس یکی از بازیگران بااستعداد این روز‌های دنیای سینما است که اغلب نقش یک زن بزن‌بهادر را ایفا می‌کند. او فیلم «چه بر سر دوشنبه آمده؟» عملکردی استثنائی داشته و به خوبی، بازی در نقش هر هفت خواهر را مدیریت کرده است. اگرچه بازی او در نقش تمام کاراکتر‌ها به یک اندازه یکسان عالی نیست، اما نومی راپاس و ویلم دفو همچون گذشته بازی بی‌نظیری ارائه داده‌اند. در حالی که طرح کلی قصه را در اغلب فیلم های علمی تخیلی دیده‌ایم، اما سرگرم‌کنندگی و شگفت‌انگیز بودن تصمیماتی که برای این فیلم گرفته شده واقعاً جالب توجه است. از همه مهم‌تر، صحنه‌های اکشن فیلم به شدت تأثیرگذار هستند و شما را راضی خواهند کرد.

۸- «پسر و دنیا» محصول سال ۲۰۱۳

«Boy & The World» دومین انیمیشن این لیست است که اگرچه از المان‌های ژانر علمی تخیلی کمتر بهره برده است، اما این موضوع چیزی از ارزش آن برای تماشا کم نمی‌کند. این فیلم برزیلی، داستان یک پسر جوان را روایت می‌کند که باید با مصائب دوری از پدرش که برای کار به یک شهر بزرگ رفته است کنار بیاید. زمانی که طاقت او سر می‌آید، پسرک تصمیم می‌گیرد به دنبال پدرش برود. این تصمیم، او را به یک ماجراجویی بزرگ در دنیای رمزآلود آینده هدایت می‌کند. انیمیشن «پسر و دنیا» نمای زیبای یک دنیای جادویی را از دیدگاه یک کودک به تصویر می‌کشد.
«پسر و دنیا» تقریباً هیچ دیالوگی ندارد و قصه از طریق جلوه‌های سمعی و بصری متنوع جلو می‌رود. تصاویری که در این فیلم می‌بینید ترکیبی زیبا و منحصر به فرد از تکنیک‌های پویانمایی مختلف است که نه تنها شامل نقاشی دستی، بلکه شامل نقاشی و پویانمایی دیجیتال نیز می‌شود. این ترکیب کمتردیده‌شده از تصاویر و اصوات باعث شده تماشای فیلم به یک تجربه ویژه برای هر کسی تبدیل شود. این فیلم در هشتاد و هشتمین دوره جوایز اسکار توانست نامزد دریافت جایزه بهترین پویانمایی شود اما در رقابت با انیمیشن «داستان خرس» (با عنوان اصلی «Bear Story») شکست خورد. با این حال، منتقدان زیادی عاشق این فیلم و نمایش کندوکاو دنیا، با تمام زیبایی‌ها و زشتی‌هایش، توسط یک پسربچه شدند.

۹- «زیر پوست» محصول سال ۲۰۱۳

شاید تا به حال نام جاناتان گلیزر را نشنیده باشید اما این فیلمساز بریتانیایی یکی از کارگردانانی است که آثار ارزشمندی در کارنامه دارد. او پس از ساخت دو فیلم «هیولای جذاب» (با عنوان اصلی «Sexy Beast» و بازی بی‌نظیر و تحسین‌شده بن کینگزلی) و «تولد» (با عنوان اصلی «Birth» و بازی نیکول کیدمنِ همیشه جذاب)، در سومین تجربه کارگردانی خود سراغ اقتباس از رمانی با همین نام به نویسندگی مایکل فابر رفت. هر سه فیلم بلند جاناتان گلیزر به طور کلی دنیای متفاوتی از یکدیگر دارند، اما همه‌ی آنها در ترکیب ژانر‌های مختلف عملکرد موفقی داشته‌اند. گلیزر هم‌اکنون مشغول ساخت یک فیلم بلند دیگر است و با توجه به رویکرد منحصر به فرد او در فیلمسازی، کنجکاوی اهالی سینما در مورد آینده او به شدت برانگیخته شده است.
در فیلم «Under the Skin»، اسکارلت جوهانسون نقش یک زن مرموز را ایفا می‌کند که در خیابان‌های اسکاتلند به دنبال مردان تنهایی است تا آنها را اغوا کند. این قصه شاید مخاطبان زیادی، به خصوص خیل هواداران جوهانسون را به دیدن فیلم ترغیب کند اما باید هشدار دهیم که داستان فیلم چیزی نیست که انتظارش را می‌کشید و شاید شاهد یکی از توهم‌برانگیزترین فیلم‌های عمرتان باشید. زمانی که این زن نسبت به کاری که انجام می‌دهد و ماهیت وجودی خود آگاه‌تر می‌شود، به تدریج شاهد داستان خودارزیابی او هستیم.
«زیر پوست» مملو از جلوه‌های بصری حیرت‌انگیزی است که شما را در حس و حال رمزآلود فیلم غوطه‌ور می‌کند. فیلم از نمادگرایی برای بیان مضامین خود استفاده می‌کند و تفسیر این نمادها چیزی است که شما را سردرگم خواهد کرد. اگرچه فیلم از سوی منتقدان تحسین شده اما گُنگ‌بودن مسائل برای مردم عامه منجر به عدم موفقیت فیلم در گیشه شد. پس با چشمان باز و ذهن آرام تماشای فیلم «زیر پوست»، که یکی از رازآلودترین آثار علمی تخیلی سال‌های اخیر است را آغاز کنید.

۱۰- «بی پایان» محصول سال ۲۰۱۷

پس از ساخت فیلم های مستقل و تحسین‌‎شده «بهار» (با عنوان اصلی «Spring») و «قطعیت» («Resolution»)، جاستین بنسون و آرون مورهد مسیر موفق خود را ادامه داده‌اند. در کنار کارگردانی، آنها به عنوان تهیه‌کننده، تدوین‌گر و بازیگر نقش‌های اصلی نیز در فیلم حضور دارند. علاوه بر این‌ها، بنسون نویسندگی فیلم‌نامه و مورهد هم فیلمبرداری اثر را برعهده داشته است. آنها به شکلی خلاقانه تمام کارهای اساسی ساخت این فیلم را خود انجام داده‌اند و با توجه به این موضوع می‌توان گفت دیدگاهشان به خوبی منتقل شده است.
فیلم «The Endless» اثری است که برای کسب بهترین تجربه، باید بدون هیچ‌ پیش‌زمینه‌ای سراغ دیدنش بروید. اما اگر حس کنجکاویتان فروکش نمی‌کند توضیح مختصری می‌دهیم. بنسون و مورهد نقش دو برادر را ایفا می‌کنند که سال‌ها قبل عضو یک فرقه با اعتقادات عجیب بوده‌اند اما از دست آنها فرار کرده‌اند. زمانی که دوباره این دو برادر با اعضای گروه ملاقات می‌کنند، برخوردی گرم و صمیمانه دریافت می‌کنند اما باورهای عجیب آنها هنوز مرموز است. به تدریج برادران متوجه می‌شوند که این اعتقادات چندان هم عجیب نیستند.
«بی پایان» یکی دیگر از آثار این فهرست است که جلوه‌های ویژه درخشانی دارد؛ به حدی که شاید در اغلب فیلم‌های علمی تخیلی ندیده باشید. المان‌های این ژانر به خوبی به تصویر کشیده شده‌اند و نقطه قوت فیلم نیز در همین بخش برجسته می‌شود. فیلم «بی پایان» شما را وادار به تفکر می‌کند، اما نگران نباشید زیرا در پرده نهایی، پاداش این کار را به شما خواهد داد.


منبع: Taste Of Cinema

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم