کارگردان «عشق مو»، فیلم ژانر کمدی و سرقت «ترقی» را می‌سازد

متیو ای. چری که برای فیلم کوتاه «عشق مو» برنده جایزه اسکار شد، فیلم ژانر کمدی و سرقت «ترقی» را با بازی لیل رل هاوری، برادران لوکاس و جرمین فاولر کارگردانی خواهد کرد.

متیو ای. چری برای فیلم کوتاه «عشق مو» (با عنوان اصلی Hair Love) محصول سال ۲۰۱۹ که خود نویسنده، تهیه‌کننده و کارگردان آن بود، برنده جایزه اسکار شد و حالا در حال تدارک اولین فیلم بلندش بعد از زمانی است که جایزه اسکار را با خود به خانه برده است. او فیلم ژانر کمدی و سرقت «ترقی» را با بازی لیل رل هاوری (بازیگر فیلم «برو بیرون» با عنوان اصلی Get Out)، برادران لوکاس (بازیگران فیلم «خیابان جامپ شماره ۲۲» با عنوان اصلی ۲۲ Jump Street) و جرمین فاولر (بازیگر فیلم «ببخشید مزاحم شما شدم» با عنوان اصلی Sorry to Bother You) کارگردانی خواهد کرد.


در جستجوی معنای عشق؛ نگاهی به انیمیشن‌های کوتاه در اسکار ۲۰۲۰


طبق گزارش خبرگزاری کولایدر، چری برای فیلم «ترقی» که ترکیبی از فیلم‌های «جمعه» (با عنوان اصلی Friday) به کارگردانی اف. گری گری در سال ۱۹۹۵ و بازسازی «۱۱ یار اوشن» (با عنوان اصلی Ocean’s 11) به کارگردانی استیون سودربرگ در سال ۲۰۰۱ توصیف شده است، روی صندلی کارگردانی خواهد نشست.
جزئیات داستان فیلم در گاوصندوقی در اعماق زمین و پشت نورهای لیزری متحرک پنهان نگه داشته شده است، اما می‌دانیم که ایده فیلم توسط جرمین فاولر مطرح شده که در فیلم «ببخشید مزاحم شما شدم» و سریال‌های «تصادم کردن» (با عنوان اصلی Crashing)، «بوجک هورسمن» (با عنوان اصلی BoJack Horseman) و فیلم در انتظار اکران «سفر به آمریکا ۲» (با عنوان اصلی Coming 2 America) بازی کرده است. او تجربه تهیه‌کنندگی و نویسندگی را هم دارد و نویسنده سریال‌هایی مانند «دونات‌های برتر» (با عنوان اصلی Superior Donuts) و «دوست‌های مردم» (با عنوان اصلی Friends of the People) بوده است. فاولر مدیر تولید فیلم هم خواهد بود و در نقش مقابل لیل رل هاوری و برادران لوکاس بازی خواهد کرد. مایکل استرابری که خالق سریال انیمیشنی «افسانه‌های ارتفاعات چمبرلین» (با عنوان اصلی Legends of Chamberlain Heights) و نویسنده مینی سریال «وقتی آنها ما را می‌بینند» (با عنوان اصلی When They See Us) به کارگردانی ایوا دوورنی و فیلم مستقل «شکست اجتناب‌ناپذیر میستر و پیت» (با عنوان اصلی The Inevitable Defeat of Mister and Pete) بوده است فیلمنامه این فیلم را خواهد نوشت.


همکاری سازنده انیمیشن کوتاه «عشق مو» با گروه تلویزیونی برادران وارنر


فاولر در بیانیه‌ای گفت: «من خیلی خوش‌شانس هستم که متیو چری را برای کارگردانی این فیلم دارم. او فیلمساز بااستعدادی است و شخصیت او دقیقاً یادآور آدم‌هایی است که ایده اصلی این پروژه از آن‌ها الهام گرفته شده. من مطمئن هستم که او همه اشخاصی را که درگیر این پروژه هستند برای به ثمر رسیدن یک کمدی خنده‌دار با پیامی عمیق شکوفا می‌کند. علاوه بر این، او قول داده که یک روزی می‌توانم جایزه اسکارش را توی دست‌هایم بگیرم.»
من عاشق فیلم‌های ژانر سرقت هستم و عاشق این هستم که ببینم آیا فیلمسازهای مدرن برای ساختن فیلم‌هایشان به سمت الگوهایی که از پیش ساخته و جواب گرفته‌اند می‌روند و یا اینکه تصورات مخاطب را نقش بر آب می‌کنند و وقتی ما فکر می‌کنیم قرار است به چپ بروند، به راست می‌پیچند. (برای دیدن فیلمی که هردوی این روش‌ها را به خوبی در یک فیلم با هم تلاقی می‌دهد فیلم مستقل «حیوانات آمریکائی» ساخت سال ۲۰۱۸ را با عنوان اصلی «American Animals» تماشا کنید.) اما برای من جذاب‌ترین چیزی که با اختلاف زیادی از چیزهای دیگر در مورد فیلم ژانر کمدی و سرقت «ترقی» وجود دارد این است که نقش اصلی آن یک بازیگر سیاه‌پوست است. این آزمایش ساده را در انجام بدهید: فهرستی از فیلم‌های ژانر سرقت درست کنید و بشمارید که نقش اول چند تا از آن‌ها سیاه‌پوست هستند. خودم به شما می‌گویم: به جاهای خوبی نمی‌رسید. من خوشحالم که چری این فرصت را پیدا کرده که اوضاع را (کمی هم که شده) تغییر دهد و خوشبختانه موفقیتی که در فیلم «عشق مو» به‌دست آورده باعث بهتر به چشم آمدن این پروژه خواهد شد.

حالا که صحبت از «عشق مو» شد، اگر تا به حال این انیمیشن کوتاه برنده جایزه اسکار را ندیده‌اید، می‌توانید آن را در فیلیمو تماشا کنید:


منبع: Slash Film

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم