مارگو رابی در فیلم جدید «دزدان دریایی کارائیب»

مارگو رابی در فیلم جدید «دزدان دریایی کارائیب» (با عنوان اصلی Pirates of the Caribbean) شرکت دیزنی بازی می‌کند. او کریستینا هادسون، نویسنده فیلم‌های «پرندگان شکاری» و «بامبلبی» را هم سوار این کشتی کرده است.

مارگو رابی هم به جرگه دزدان دریایی پیوست. بازیگر فیلم‌های «پرندگان شکاری» (با عنوان اصلی Birds of Prey) و «روزی روزگاری در هالیوود» (با عنوان اصلی Once Upon a Time in Hollywood) می‌رود که بادبان‌ها را بالا بکشد و عرشه را جارو بزند و کارهای دریانوردی دیگری بکند که در فیلم‌ها به گوشتان خورده است اما معنایشان را نمی‌دانید؛ چرا که او قرار است در فیلم جدید «دزدان دریایی کارائیب» (با عنوان اصلی Pirates of the Caribbean) شرکت دیزنی بازی کند. او کریستینا هادسون، نویسنده فیلم‌های «پرندگان شکاری» و «بامبلبی» (با عنوان اصلی Bumblebee) را هم همراه خود سوار این کشتی کرده است.

خبرگزاری گزارشگران هالیوود، این خبر را منتشر کرده و جزئیات داستان را به خوبی ترسیم کرده است: به نظر می‌آید که شرکت دیزنی آماده است تا برای دوباره زنده کردن سری فیلم‌های «دزدان دریایی کارائیب» هر کاری بکند. ساخت این فیلم، جدا از بازسازی مجموعه عنوان‌هایی است که سال گذشته اعلام شد و نویسنده‌های آن‌ها، تد الیوت و کریگ مازن هنوز مشغول کار بر روی آن پروژه هستند. اما این فیلم هم مانند آن پروژه، با اینکه نام پرآوازه دزدان دریایی کارائیب را با خود به دوش می‌کشد، بیشتر جزییات مربوط به آن را کنار می‌گذارد. به‌عبارت‌دیگر، جانی دپ یا کاپیتان جک اسپارو، شخصیتی که در فیلم‌های بعدی این مجموعه فیلم به‌شدت خسته‌کننده شد، در فیلم‌های جدید جایی ندارد. (هرچند به نظر من هنوز هم در فیلم اول عالی است.)

خبرگزاری گزارشگران هالیوود روی این خبر کار کرده است و جزئیات داستان را به خوبی ترسیم کرده است: به نظر می‌آید که شرکت دیزنی آماده است تا برای دوباره زنده کردن سری فیلم‌های «دزدان دریایی کارائیب» هر کاری بکند. این فیلم جدا از بازسازی سری فیلم‌هایی است که سال گذشته اعلام شد و نویسنده‌های آن، تد الیوت و کریگ مازن هنوز مشغول کار بر روی آن پروژه هستند. اما این فیلم هم مانند آن پروژه با اینکه نام پرآوازه دزدان دریایی کارائیب را با خود به دوش می‌کشد بیشتر چیزهای آن را دور می‌اندازد. به‌عبارت‌دیگر، جانی دپ یا کاپیتان جک اسپارو، شخصیتی که در فیلم‌های بعدی این مجموعه فیلم به‌شدت خسته‌کننده شد در این فیلم‌های جدید جایی ندارد. (هرچند به نظر من هنوز هم در فیلم اول عالی است.)

خبرگزاری گزارشگران هالیوود اشاره کرده است که پیوستن مارگو رابی و کریستینا هادسون به تیم و حضور در فیلم جدید «دزدان دریایی کارائیب»، در داستانی کاملا مستقل و با شخصیت‌های جدید تحت‌عنوان دزدان دریائی کارائیب شکل می‌گیرد و قرار نیست که منجر به اسپین‌آف* شود. این موضوع می‌تواند نشانگر این باشد که دیزنی هم به دنبال دنیایی مانند دنیای سینمایی مارول است؛ دنیایی که مجموعه فیلم‌ها در آن فقط حول محور یک شخصیت اصلی نیست. و با توجه به اینکه دنیای فیلم‌های «دزدان دریایی کارائیب» بسیار خارق العاده و متهورانه بود، من از این ایده استقبال می‌کنم.
درحالی که جزئیات داستان فعلاً اعلام نشده است، می‌توان گفت که اخیراً در پارک تفریحی دزدان دریایی کارائیب (که فیلم‌ها کم و بیش بر اساس آن ساخته شده‌اند) تغییرات قابل توجهی رخ داده است: مجسمه یک دزد دریایی زن مو سرخ و خشن جایگزین یکی از مجسمه‌های دیگر شده است. از آن زمان، شایعاتی درباره اینکه این می‌تواند آغاز یک فیلم سینمائی جدید باشد دهان به دهان می‌چرخد؛ و حالا، یک نقش اصلی زن در این مجموعه فیلم ظاهر شده است. اتفاقی است؟ شاید! اما با خودم فکر می‌کنم که آیا مارگو رابی شروع به امتحان کردن کلاه‌گیس‌های قرمز کرده است یا نه؟

درحالی که فروش فیلم «پرندگان شکاری» بسیار ناامیدکننده بود، نظرات متفق‌القولی پیرامون بسیار خوب بودن این فیلم وجود دارد. این موضوع در مورد فیلم «بامبلبی» که از فیلمنامه خوب هادسون، بسیار سود برده است هم صدق می‌کند. تمامی این‌ها بسیار امیدوارکننده به نظر می‌آید و اگر دیزنی به مجموعه «دزدان دریایی کارائیب» به چشم دستاویزی برای تعریف کردن ماجراجویی‌های شبح‌واری که بدون حضور جانی دپ روی دریاهای آزاد رخ می‌دهد نگاه کند؛ این پروژه می‌تواند یک بازسازی شگفت‌انگیز از مجموعه فیلمی باشد که زمانی بسیار امیدوارکننده به نظر می‌آمد.


منبع: Slash Film

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم

1 دیدگاه
  1. پوریا می‌نویسد

    دزدان دریایی کارائیب بدون جانی دپ هیچی نیست
    همه دنیا به عشق کاپیتان جک اسپارو فیلم رو نگاه میکنن
    بالاتر از ۸۰۰ هزار تا امضا برای برگردوندن جانی دپ به فیلم جدید جمع آوری شده. اگه جانی نباشه فیلم مذخرف میشه و تو گیشه هم شکست فاجعه بار میشه