اکران «انگاشته» کریستوفر نولان یک بار دیگر به تعویق افتاد

اکران فیلم «انگاشته» کریستوفر نولان (با عنوان اصلی Tenet) یک‌بار دیگر به تعویق افتاد و به‌جای سی و یکم جولای، حالا دوازدهم ماه آگوست روی پرده سینماها خواهد رفت.

اکران فیلم «انگاشته» کریستوفر نولان (با عنوان اصلی Tenet) یک‌بار دیگر به تعویق افتاد و به‌جای سی و یکم جولای، حالا دوازدهم ماه آگوست روی پرده سینماها خواهد رفت.
در ابتدا قرار بود فیلم در هفدهم جولای منتشر شود، اما اوایل ماه جاری به خاطر شیوع ویروس کرونا تا سی و یکم جولای به‌عقب انداخته شد. شرکت برادران وارنر در آن زمان اعلام کرد که به مناسبت دهمین سالگرد اکران فیلم «تلقین» (با عنوان اصلی Inception)، نسخه تدوین‌شده ویژه‌ای از آن که شامل صحنه‌های مختصری از فیلم «انگاشته» هم می‌شود را دوباره در سینماها اکران خواهد کرد؛ و حالا اکران مخصوص سالگرد فیلم «تلقین» هم تا سی و یکم جولای به تعویق افتاده است.

یکی از سخنگوهای شرکت برادران وارنر گفت: «شرکت ما مصر است که با موافقت ارگان‌های رسمی بهداشتی و در زمانی که سالن‌های سینما آماده‌به‌کار شدند فیلم «انگاشته» را برای مخاطبان روی پرده بزرگ سینماها به نمایش بگذارد. چیزی که در زمان حاضر به آن نیاز داریم این است که منعطف باشیم. ما این فیلم را به سبک و سیاق همیشگی توزیع نخواهیم کرد. ما تصمیم گرفته‌ایم که فیلم را در وسط هفته اکران کنیم و به مخاطب‌ها این امکان را بدهیم که فیلم را در زمان موردنظر خودشان کشف کنند و برای ارتقای سیاست‌های بسیار متفاوت اما موفقیت‌آمیز توزیع فیلم برنامه‌ریزی کرده‌ایم و فیلم را مدت‌زمان بیشتری از حد معمول به نمایش خواهیم گذاشت.»
در حالی که شروع شیوع ویروس کرونا استودیوها را مجبور کرد تا برنامه‌های پخششان را تغییر دهند و روزهای اکران را ماه‌به‌ماه به تعویق انداخت و پخش بعضی از فیلم‌ها را منحصر به سرویس‌های دیجیتال و آنلاین کرد، «انگاشته» یکی از فیلم‌هایی بود که از همان ابتدای کار بیش‌تر از فیلم‌های دیگر روی روز اکران خود در هفدهم جولای مصرانه باقی ماند. حتی ماه گذشته تریلر تبلیغاتی جدیدی از «Tenet» در محیط بازی فورتنایت منتشر شد که روز اکران فیلم در آن هفدهم جولای مشخص شده بود.


اکران تابستانی ۲۰۱۹: باز هم تابستون اومد!


سینماهای زنجیره‌ای هم از روز اکران «انگاشته» کریستوفر نولان به‌عنوان گزینه‌ای برای بازگشایی سالن‌های خود در زمان مقرر استفاده کردند تا بتوانند روی بازگشت مخاطب‌ها به سینما برای دیدن این فیلم بسیار پرهزینه حساب کنند.
جای تعجب نیست که با افزایش موارد ابتلا به کرونا، اکران فیلم با تأخیر مواجه شود. به‌تازگی آندرو کومو، فرماندار ایالت نیویورک اعلام کرده است که بازگشایی سالن‌های سینما بخشی از مرحله چهارم بازگشایی مؤسسات نخواهد بود و با افزایش موارد کرونا در لس‌آنجلس، این فیلم دویست میلیون دلاری دو بازار بسیار بزرگ خود را برای اهالی سینما از دست خواهد داد. در حالی که سالن‌های سینما لیست پخش فیلم‌های خود را برای بازگشایی منتشر کرده‌اند، بسیاری از طرفدارهای سینما برای بازگشت به سینماها ابراز نگرانی کرده‌اند.

«انگاشته»، آخرین فیلم غیراقتباسی اکشن و علمی-تخیلی کریستوفر نولان با بازی جان دیوید واشنگتن است که واشنگتن در آن توانایی تجربه زمان از طریق پدیده‌ای به نام «وارونگی» را دارد که با تجربه سفر در زمان متفاوت است. او برای نجات دنیا درگیر یک مأموریت جاسوسی بین‌المللی می‌شود که نتایج آن در جایی فراتر از زمان واقعی آشکار می‌شود. رابرت پتینسون، الیزابت دبیکی، دیمپل کاپادیا، مایکل کین و کنت برانا از دیگر بازیگرهای فیلم «انگاشته» هستند.
فیلم‌های «مجنون» (با عنوان اصلی Unhinged) با بازی راسل کرو و فیلم شرکت سونی با نام «گالری قلب‌های شکسته» (با عنوان اصلی The Broken Hearts Gallery) هم هنوز به ترتیب در روزهای دهم و هفدهم جولای در سینماها به نمایش گذاشته خواهند شد.


منبع: The Wrap

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم