آماندا سایفرد : دیوید فینچر یکی از صحنه‌های فیلم «منک» را ۲۰۰ بار فیلمبرداری کرده است!

دیوید فینچر به ایده‌آل‌گرا بودن معروف است اما آماندا سایفرد می‌گوید یکی از صحنه‌های فیلم «منک» را ۲۰۰ بار فیلمبرداری کرده‌اند تا کارگردان راضی شود.

دیوید فینچر به‌عنوان یک ایده‌آل‌گرا شناخته می‌شود و معمولاً برداشت‌های بسیار بسیار بسیار زیادی از فقط یک سکانس گرفته می‌شود تا او را راضی کند. از قرار معلوم، این کارگردان برنده دو جایزه اسکار، یک‌ذره هم تغییر نکرده است. به گفته آماندا سایفرد ، فینچر در آخرین فیلم خود «منک» (با عنوان اصلی Mank) که قرار است اواخر سال جاری از شبکه نت‌فلیکس پخش شود، فقط برای فیلمبرداری یک صحنه ۲۰۰ برداشت گرفته که یک هفته کامل زمان برده است.
آماندا سایفرد در گفت‌وگویی که با خبرگزاری کولایدر داشته است از نقش خود در فیلم «منک» به‌عنوان یک پیشخدمت به نام ماریون دیویس صحبت کرد. فیلمنامه فیلم «منک» توسط جک، پدر فقید فینچر نوشته شده است و درباره داستان زندگی هرمن جی. منکیویچ، فیلمنامه‌نویس هالیوودی است در زمانی که با وجود چالش‌های حرفه‌ای و شخصی، برای نوشتن فیلمنامه فیلم «همشهری کین» (با عنوان اصلی Citizen Kane) آماده می‌شود.

آماندا سایفرد درباره نقش خود در فیلم «منک» می‌گوید: «من بخشی از سکانسی بودم که آدم‌های زیادی در آن بودند و ما برای یک هفته کامل مشغول فیلمبرداری بودیم. نمی‌توانم بگویم که چند تا برداشت انجام دادیم، اما حدس می‌زنم چیزی حدود ۲۰۰ بار؛ شاید اشتباه می‌کنم و شاید هم حدسم خیلی دور از واقعیت است. شاید هم دارم با سکانس دیگری که پنج‌روز طول کشید و من حتی در حد یک جمله هم در آن دیالوگ نداشتم، قاطی می‌کنم… شاید با خودتان فکر می‌کنید که خب من می‌توانستم برای خودم استراحت کنم… نه، به این خاطر که شاید در آن لحظه حدود ۹ یا ۱۰ تا دوربین از زاویه‌های مختلف روی من بود.»

البته سایفرد می‌گوید که «شاید اشتباه می‌کند و شاید هم حدسش خیلی دور از واقعیت است»، پس الزاماً دقیقا ۲۰۰ برداشت گرفته نشده است، اما خب جای تعجب هم نیست اگر که فینچر او را مجبور کرده باشد برداشت‌های بسیار بسیار زیادی انجام دهد. جف کرونن‌وث، همکار فینچر در ماه آپریل گفت: «فینچر در مقام کارگردان، خیلی آموزشی عمل می‌کند و می‌خواهد در هر سکانس مشخصی از هر نقشی طیف گسترده‌ای از بازی‌ها را داشته باشد.» بنا بر گزارش‌ها، فینچر برای چندین صحنه فیلم «دختر گم‌شده» (با عنوان اصلی Gone Girl) حداقل ۵۰ برداشت گرفته بوده است و یک سکانس ۹ دقیقه‌ای از سریال «شکارچی ذهن» (با عنوان اصلی Mindhunter) را ۷۵ بار گرفته تا از آن راضی شود.


منبع: The Playlist

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم