آنجلینا جولی و «ایوان منحصر به فرد» در دیزنی پلاس

یک فیلم دیگر هم به فیلم‌هایی که به جای اکران سینمایی، مستقیماً در سرویس پخش آنلاین دیزنی پلاس به نمایش گذاشته می‌شوند، اضافه شد: «ایوان منحصر به فرد» با بازی و تهیه‌کنندگی آنجلینا جولی.

یک فیلم دیگر هم به لیست فیلم‌هایی که به جای اکران سینمایی، مستقیماً در سرویس پخش آنلاین دیزنی پلاس به نمایش گذاشته می‌شوند، اضافه شد: فیلم «ایوان منحصر به فرد» (با عنوان اصلی The One And Only Ivan) با بازی و تهیه‌کنندگی آنجلینا جولی.

تئا شاروک کارگردان این فیلم جدیدی است که با استفاده از ترکیبی از تکنیک لایو-اکشن* و جلوه‌های ویژه کامپیوتری ساخته شده و داستان زندگی یک گوریل پشت‌نقره‌ای به نام ایوان (با بازی سم راکول) را روایت می‌کند که داخل قفسی در یک مرکز بزرگ خرید و بازی‌های ویدئویی زندگی می‌کند. او که با نگاه آدم‌ها از پشت دیوارهای شیشه‌ای قفسش بزرگ شده است و به آن عادت دارد به‌ندرت دلش برای زندگی‌ در جنگل تنگ می‌شود. درواقع، او کلا به‌ندرت درباره آن فکر می‌کند. ایوان به جای آن به برنامه‌های تلویزیونی‌ای که دیده است و مراوده با دوستانش استلا (با بازی آنجلینا جولی) که یک فیل مسن است و باب (با بازی دنی دویتو) که یک سگ ولگرد است فکر می‌کند. اما ایوان بیشتر از همه به هنر فکر می‌کند و اینکه چطور می‌شود طعم یک انبه یا صدای برگ‌ها را با رنگ نقاشی کرد و جمله درخور زیبایی در کنارش نوشت. بعد با رابی (با بازی بروکلین پرینس) آشنا می‌شود، بچه فیلی که توسط آدم‌ها از خانواده‌اش جدا شده است و او باعث می‌شود که ایوان خانه‌شان و هنر خودش را از دریچه جدیدی را ببیند. با سر رسیدن رابی، تغییر هم به همراهش می‌آید و به ایوان بستگی دارد که این تغییر را به سمت بهتر شدن ببرد.
*لایو اکشن (انگلیسی: live-action) یا حرکتِ زنده نوعی فیلمسازی یا فیلم‌برداری است که به جای پویانمایی از تصویربرداری استفاده می‌کند. گاهی آثار هنری زنده را با پویانمایی ترکیب می‌کنند. لایو اکشن برای تعریف نوعی فیلم، بازی ویدئویی یا رسانه بصری مشابه استفاده می‌شود.


هتروتوپیای دیزنی ورلد


برایان کرانستون، هلن میرن و فیلیپا سو از دیگر بازیگران این فیلم هستند و مایک وایت با اقتباس از کتابی با همین عنوان در سال ۲۰۱۱ به نویسندگی کاترین اپلگیت و تصویرگری پاتریشیا کاستلو فیلمنامه فیلم را نوشته است. طبق برنامه، موعد اکران فیلم در سینماها چهاردهم آگوست بود، اما حالا بعد از فیلم‌های «آرتمیس فاول» (با عنوان اصلی Artemis Fowl) و «همیلتون» (با عنوان اصلی Hamilton) که سوم جولای اکران می‌شود، در تاریخ بیست و یکم آگوست در دیزنی پلاس به نمایش گذاشته خواهد شد.

از جمله خبرهای دیگر مرتبط با تاریخ اکران، می‌شود به مستند جدید «بیتل‌ها: بازگشت» (با عنوان اصلی The Beatles: Get Back) به کارگردانی پیتر جکسون اشاره کرد که از ماه سپتامبر امسال به بیست و هفتم آگوست سال ۲۰۲۱ عقب انداخته شد. همچنین فیلم «تاریخ شخصی دیوید کاپرفیلد» (با عنوان اصلی The Personal History Of David Copperfield) به کارگردانی آرماندو یانوچی که ماه ژانویه گذشته در بریتانیا اکران شد، برای زمان محدودی در چهاردهم آگوست که تاریخ اکران قدیمی فیلم «ایوان منحصر به فرد» است در آمریکا به نمایش درمی‌آید. و درنهایت، اکران فیلم اقتباسی و موزیکال «همه درباره جیمی صحبت می‌کنند» (با عنوان اصلی Everybody’s Talking About Jamie) در آمریکا برای ۲۲ ژانویه تعیین شده است و هنوز درباره اینکه آیا اکران ماه اکتبر آن در بریتانیا برقرار خواهد بود یا نه حرفی زده نشده است.


منبع: Empire Online

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم