پیرس برازنان در فیلم جدید درام و علمی – تخیلی «جوانی» به سرعت پیر می‌شود

پیرس برازنان در فیلم «جوانی» نقش مردی در آینده را بازی می‌کند که برای جوانتر شدن تحت عمل جراحی قرار می‌گیرد.

پیرس برازنان ، بازیگر سابق نقش جیمز باند، پا به سنی گذاشته است که در فیلم‌ها، بیشتر به‌عنوان بازیگر افتخاری ظاهر شود. او قرار است در فیلم هیجان‌انگیز و علمی – تخیلی «جوانی» (با عنوان اصلی ‫Youth‬) بازی کند. برازنان نقش مردی در آینده‌ای نه‌چندان دور را بازی می‌کند که برای جوان‌تر شدن تحت عمل قرار می‌گیرد. عمل، متأسفانه نتیجه عکس می‌دهد و شخصیت برازنان ناگهان متوجه می‌شود که با سرعت بالایی در حال پیرتر شدن است. این فیلم بلند اقتباسی است از نسخه فیلم کوتاه آن به کارگردانی برت مارتی، که فیلم بلند را هم کارگردانی می‌کند.

مارتی این فرصت را پیدا کرده است که با اقتباس از فیلم کوتاه خود، یک فیلم بلند بسازد و بنا بر گزارش The Wrap پیرس برازنان در آن بازی خواهد کرد. در فیلم «جوانی» که در آینده‌ای نزدیک رخ می‌دهد، عمل نوسازی، عملی مرسوم و بسیار پرطرفدار است که باعث می‌شود زمان‌بندی بدن انسان تغییر کند. جوئل (با بازی برازنان) مهندس تکنولوژی تبلیغاتی هفتادساله است که در شرف بازنشستگی است اما شرکتی که در آن کار می‌کند نمی‌خواهد او را از دست بدهد و به همین علت هزینه عمل نوسازی او و همسرش را تقبل می‌کند. همسرش به دوران بیست‌سالگی‌اش بازمی‌گردد، اما عمل جوئل با مشکل مواجه می‌شود و او با سرعت بالایی شروع به پیرتر شدن می‌کند.


نقد و بررسی فیلم بلیدرانر؛ یک شعرِ فوقِ مدرن


من هرروز صبح که از خواب بیدار می‌شوم احساس می‌کنم که به‌سرعت در حال پیر شدن هستم و به همین خاطر با فیلم ارتباط برقرار می‌کنم. فضای این فیلم شبیه به فیلم «دومی‌ها» (با عنوان اصلی Seconds) به کارگردانی جان فرانکن‌هایمر در سال ۱۹۶۶، و از آن بیشتر شبیه به فیلم فراموش شده علمی – تخیلی اکشن «روز ششم» (با عنوان اصلی The 6th Day) با بازی آرنولد شوارتزنگر است، هرچند این فیلم بیشتر درام به نظر می‌آید؛ بنابراین خیلی منتظر صحنه‌های انفجار و تیراندازی نباشید.
برازنان بعد از جیمز باند نقش‌های جالبی را بازی کرده است و من تصور می‌کنم که او منتظر فیلمساز مناسبی است که از راه برسد و از استعدادهایش به‌درستی استفاده کند. فکر می‌کنم بهترین کارگردانی که تابه‌حال بهترین نتیجه را از سروکله زدن با برازنان گرفته، ادگار رایت است با نقش کوتاه اما به یادماندنی که در فیلم «پایان دنیا» (با عنوان اصلی The World’s End) به او سپرد. مطمئن نیستم که فیلم «جوانی» هم همان ماجرا را تکرار کند، اما گمان می‌کنم برای دیدنش باید صبر کنیم.

نسخه بلند فیلم «جوانی» توسط مارتی، جاش ایزنبرگ و آملیا ویتکامب نوشته خواهد شد. جیب پولهموس، پاول شیف و مارتین برنان تهیه‌کننده‌های فیلم هستند و لورا بیکفورد و هانا لیدر مدیر تولید فیلم هستند. نام جاش ایزنبرگ در میان تهیه‌کننده‌ها هم دیده می‌شود.


منبع: Slash Film

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم