دلیل حضور کیانو ریوز در «ماتریکس ۴» مشخص شد

چه چیزی باعث شده است که کیانو ریوز در «ماتریکس ۴» هم حضور پیدا کند؟ او در مصاحبه‌ای به علت پذیرفتن این ریسک اشاره کرده است.

از سال‌ها پیش مشخص بود که کمپانی برادران وارنر مشتاق ساخت فیلم جدیدی برای مجموعه فیلم‌های «ماتریکس» است، هرچند تلاش بی‌ثمری به نظر می‌رسید. سپس مشخص شد که نه‌تنها فیلم جدیدی به مجموعه فیلم «ماتریکس» اضافه می‌شود، بلکه توسط یکی از واچوفسکی‌ها که سه‌گانه اصلی را ساخته‌اند هم کارگردانی می‌شود و با شگفتی بسیار، کیانو ریوز هم در «ماتریکس ۴» نقش‌آفرینی می‌کند. و حالا کیانو ریوز در مصاحبه جدید خود توضیح داده است که چرا یک‌بار دیگر برای بازی به این سری فیلم علمی- تخیلی اکشن محبوب بازمی‌گردد.
کیانو ریوز در گفت‌وگویی با Empire گفته است که تنها دلیلی که باعث شده او برای چهارمین بار به «ماتریکس» بازگردد داستانی است که لانا واچوفسکی برای او تعریف کرده.

ریوز گفت: «لانا واچوفسکی فیلمنامه جذابی نوشته است و داستان شگفت‌انگیز آن در من رخنه می‌کند. تنها دلیل انجام این کار همین است. کار کردن دوباره با او فوق‌العاده و خاص است؛ و داستان، به نظر من نکات پرمغزی برای گفتن دارد و می‌توانیم از آن بسیار لذت ببریم.»
کری آن ماس بازیگر دیگر فیلم هم از فیلمنامه تعریف کرده است. فیلمنامه «ماتریکس ۴» توسط لانا واچوفسکی، دیوید میچل و الکساندر همن نوشته شده است.
کری آن ماس گفت: «وقتی فیلمنامه را برایم تعریف کردند، با عمق باور نکردنی آن و تمام یکپارچگی و هنری که می‌توان برای ساختنش به‌کار بست، با خود فکر کردم که این یک موهبت است. خیلی هیجان‌انگیز بود.»

واضح است که این توصیف‌ها درباره اینکه در فیلم جدید مجموعه «ماتریکس» دقیقاً چه اتفاق‌هایی رخ می‌دهد، توضیح زیادی به ما نمی‌دهد اما به نظر می‌آید داستان فیلم در دنیایی بسیار شریرانه‌تر از فیلم «انقلاب‌های ماتریکس» (با عنوان اصلی The Matrix Revolutions) اتفاق می‌افتد. با حضور کیانو ریوز در «ماتریکس ۴»، این سوال برای طرفدارها به وجود آمده است که این سه‌گانه چگونه ادامه پیدا می‌کند. حتی با تمامی ترس‌ولرزی که دامن‌گیر هواداران سه‌گانه اصلی شده است، به نظر می‌آید بازیگرانی که مشغول کار بر روی فیلم هستند از بازگشت آن بسیار هیجان‌زده هستند و تصور می‌کنند که داستان فیلم، ارزشش را دارد.

طبق برنامه‌های فعلی «ماتریکس ۴» قرار است ۲۱ ماه می سال ۲۰۲۱ در سینماها به نمایش درآید. اگرچه با چند ماه تعویقی که به علت شیوع کووید ۱۹ برای ساخت فیلم‌ها به وجود آمده است، هنوز مشخص نیست که شرکت برادران وارنر برنامه ساخت فیلم را در موعد مقرر به انجام برساند و یا اینکه مانند بسیاری از فیلم‌های دیگر، آن را به تعویق بیندازد.


منبع: The Playlist

این‌ها را هم بخوانید

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم