کمپانی پارامونت، فیلم «سلما» را به صورت رایگان عرضه می‌کند

پارامونت پیکچرز اعلام کرد که نسخه دیجیتالی فیلم «سلما» (با عنوان اصلی ‪Selma‌ ‬) به کارگردانی ایوا دوورنی را تا آخر ماه به‌صورت رایگان عرضه خواهد کرد.

بعد از صحبت‌های دیوید اویلوو درباره نادیده گرفته شدن «سلما» توسط رأی‌دهندگان اسکار، کمپانی پارامونت این فیلم را به‌صورت رایگان عرضه می‌کند.

پارامونت پیکچرز اعلام کرد که نسخه دیجیتالی فیلم «سلما» (با عنوان اصلی ‪Selma‌ ‬) به کارگردانی ایوا دوورنی را تا آخر ماه به‌صورت رایگان عرضه خواهد کرد.
این خبر کمتر از ۲۴ ساعت بعد از صحبت‌های ستاره سینما دیوید اویلوو منتشر شد. اویلوو در مصاحبه‌ای گفت که رأی‌دهندگان اسکار بعد از اینکه عوامل فیلم برای اعتراض به کشته شدن اریک گارنر با تی‌شرت‌هایی که روی آن نوشته شده بود «نمی‌توانم نفس بکشم» در اکران لس‌آنجلس حضور پیدا کردند، به استودیو گفته بودند که از فیلم حمایت نخواهند کرد.

دیوید اویلوو در مصاحبه‌ای که با Screen Daily’s Screen Talk داشت گفت: «اعضای آکادمی اسکار با استودیو و تهیه‌کننده‌های فیلم تماس گرفتند و گفتند «به چه جرأتی این کار را کردند؟ چرا اوضاع را خراب‌تر می‌کنند؟ ما به این فیلم رأی نخواهیم داد، چون که فکر می‌کنیم که آن‌ها در جایگاهی نیستند که حق انجام چنین کارهایی را داشته باشند.»»
ایوا دوورنی با بازنشر این خبر در توئیتر خود نوشت: «این داستان واقعی است.»


نقد فیلم دزد صادق یا Honest Thief


آکادمی علوم و هنرهای سینما در توئیتی به دوورنی پاسخ داد: «ایوا و دیوید، حرف‌های شما را شنیدیم. این اتفاق غیرقابل‌قبول است؛ ما برای بهتر شدن تلاش می‌کنیم.»
پارامونت صبح جمعه در بیانیه‌ای گفت: «پنجاه‌وپنج سال بعد از راهپیمایی تاریخی شهر سلما، درحالی‌که شاهد ابراز دهه‌ها رنج‌های اجتماعی هستیم، باید روی سخنان دکتر کینگ تأمل کنیم که گفت: «بی‌عدالتی هرجایی که باشد تهدیدی برای عدالت در همه‌جا است.» ما امیدواریم که این حرکت کوچک باعث تشویق مردم سراسر کشور برای تفحص در تاریخ کشورمان و تأمل به روش‌هایی که بی‌عدالتی‌های نژادی جامعه‌مان را آلوده کرده است شود. پیام اصلی فیلم «سلما» اهمیت برابری، کرامت و عدالت برای همه مردم است. واضح است که این پیام امروز همان‌قدر حیاتی است که در سال ۱۹۶۵ بود.»

بیانیه کامل پارامونت پیکچرز به این شرح است:
«فیلم درام قدرتمند ایوا دوورنی داستان شگفت‌انگیز دکتر مارتین لوتر کینگ جونیور است که چگونه برای صیانت از حق رأی برابر راهپیمایی اسطوره‌ای خود را از شهر سلما تا مونتگمری در واقعه‌ای که تاریخ را برای همیشه تغییر داد رهبری کرد.
از امروز تا آخر ماه، پارامونت فیلم «سلما» را در سیستم‌های پخش دیجیتال به صورت رایگان در دسترس قرار می‌دهد.
پنجاه‌وپنج سال بعد از راهپیمایی تاریخی شهر سلما، درحالیکه شاهد ابراز دهه‌ها رنج‌های اجتماعی هستیم، باید روی سخنان دکتر کینگ تأمل کنیم که گفت: «بی‌عدالتی هرجایی که باشد تهدیدی برای عدالت در همه‌جا است.»
ما امیدواریم که این حرکت کوچک باعث تشویق مردم سراسر کشور برای تفحص در تاریخ کشورمان و تأمل به روش‌هایی که بی‌عدالتی‌های نژادی جامعه‌مان را آلوده کرده است شود. پیام اصلی فیلم «سلما» اهمیت برابری، کرامت و عدالت برای همه مردم است. واضح است که این پیام امروز همانقدر حیاتی است که در سال ۱۹۶۵ بود.»


منبع: Variety

این‌ها را هم بخوانید

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم