فیلم جدید کارگردان «میدسامر» در ژانر کمدی کابوس خواهد بود

هنوز مشخص نیست که فیلم جدید کارگردان «میدسامر» چه زمانی ساخته خواهد شد اما او طی مصاحبه‌ای به ژانر و مدت‌زمان ۴ساعته آن اشاره کرده است.

چه خبر از آری استر، کارگردان «موروثی» و «میدسامر»؟ خبر جدید، یک فیلم چهارساعته در ژانر کمدی کابوس* است! استر طی مصاحبه‌ای که به‌تازگی انجام داده است به شوخی در مورد پروژه بعدی خود صحبت کرد و با اینکه از جزئیات آن چیزی نگفت اظهار داشت که فیلم بعدی او چهار ساعت است و در ژانر کمدی کابوس خواهد بود؛ یک ژانر فرعی‌ که اگر بخواهیم صادقانه بگوییم فیلم «میدسامر» (با عنوان اصلی Midsommar) هم در آن ساخته شده بود.
با وجود اینکه فیلم «میدسامر» استر از لحاظ فنی در ژانر وحشت قرار می‌گیرد، بسیار خنده‌دار است. بله، مطمئناً اتفاقات تیره و خشونت‌آمیز زیادی در آن رخ می‌دهد، اما لحظه‌های قهقهه‌آور زیادی هم در فیلم وجود دارد. و با اینکه «موروثی» (با عنوان اصلی Hereditary)، اولین فیلم بلند استر، اثری بسیار سیاه‌تر است، در آن هم به‌عمد چند صحنه طنز قرار داده شده. با لحاظ کردن این‌ها، واضح است که استر در کنار ژانر وحشت، برای کمدی هم استعداد دارد؛ که بحث ما را به‌سمت فیلم جدید کارگردان «میدسامر» هدایت می‌کند.

استر طی مصاحبه‌ای که با هیئت برنامه‌ریزی دانشجویان در دانشگاه یوسی سنتا باربارا داشت، اطلاعات کمی درباره فیلم بعدی خود داد و گفت که در ژانر فرعی کمدی کابوس است و همچنین اضافه کرد: «تمام چیزی که می‌دانم این است که زمان فیلم قرار است چهار ساعت باشد…» و قبل از اینکه فیلم «میدسامر» منتشر شود، استر در یادداشت نسبتاً مرتبطی از آن به‌عنوان «فیلم جدایی آخرالزمانی» یاد کرد. او شیوه‌های بامزه‌ای برای توصیف پروژه‌های خود دارد.
استر ممکن است که درباره زمان فیلم شوخی یا اغراق کند، اما قابل‌ذکر است که نسخه اصلی فیلم «میدسامر» ۱۷۱ دقیقه بوده است؛ پس او با فیلم‌های طولانی بیگانه نیست.


فیلم سینمایی کمدی خارجی (لیست بهترین ها)


هنوز مشخص نیست که فیلم جدید کارگردان «میدسامر» حول‌وحوش چه زمانی ساخته خواهد شد و ما چه زمانی می‌توانیم آن را ببینیم. آیا شرکت A24 که دو فیلم قبلی استر را توزیع کرده است این فیلم را هم توزیع می‌کند؟ استر و لارس کنودنس (تهیه‌کننده) اخیرا شرکت تولید فیلم Square Peg را به‌صورت شراکتی راه‌اندازی کرده‌اند، پس بعید نیست که این شرکت هم در ساخت فیلم جدید سهیم باشد.
من می‌دانم که استر منتقدین خودش را دارد، اما بعد از دو فیلم موفق «موروثی» و «میدسامر» مشتاقانه منتظر فیلم بعدی او هستم؛ هرچه که می‌خواهد باشد. به نظر من «موروثی» یکی از بهترین فیلم‌های ژانر وحشت قرن بیست و یکم است و فکر می‌کنم که «میدسامر» از این لحاظ که فیلم بزرگ‌تر و جاه‌طلبانه‌تری بود حتی از آن هم بهتر است. با وجود اینکه معتقدم استر در حال پروردن فیلم خوبی است، امیدوارم هرچه زودتر درباره این فیلم کمدی کابوس بیشتر بفهمیم.
*کمدی کابوس یا nightmare comedy یکی از زیرشاخه‌های ژانر وحشت است که فیلم «دکتر استرنج‌لاو» (Dr. Strangelove) یکی از نمونه‌های آن است.


بیشتر بخوانید: ۴۰ فیلم برتر ژانر وحشت؛ ترسناک ترین فیلم های قرن ۲۱


منبع: Slash Film

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم