جیمز کامرون و جان لاندو برای شروع فیلمبرداری «آواتار» به نیوزلند بازگشته‌اند

جیمز کامرون و تیمش برای شروع فیلمبرداری «آواتار» به نیوزیلند بازگشته‌اند؛ طبق پروتکل‌های بهداشتی دولت نیوزلند، عوامل این فیلم در بدو ورود برای ‌مدت چهارده‌روز قرنطینه شده‌اند.

جیمز کامرون (کارگردان) و جان لاندو (تهیه‌کننده) به ولینگتون در نیوزیلند رفته اند تا مقدمات شروع فیلمبرداری دنباله «آواتار» با عنوان اصلی «Avatar» را مهیا کنند. حدود ۵۴ مسافر در پرواز خصوصی شرکت هوائی نیوزیلند بودند که شب جمعه از فرودگاه بین‌المللی لس‌آنجلس پرواز کردند و تقریبا بعد از ۱۳ ساعت پرواز مستقیم لس‌آنجلس-ولینگتون به زمین نشستند.
اما فیلمبرداری بلافاصله شروع نخواهد شد. مسافرهایی که به نیوزیلند وارد می‌شوند ملزم به رعایت قرنطینه ۱۴ روزه هستند.

لاندو ۲۲ ماه می در پستی اینستاگرامی اعلام کرد که عوامل فیلم که مجبور به ترک نیوزیلند شده بودند، هفته آینده به این کشور بازخواهند گشت. او خبر رسیدنشان را هم در اینستاگرام اعلام کرد.
لاندو در اینستاگرام خود نوشت: «به نیوزیلند رسیدیم. امروز قرنطینه خانگی چهارده‌روزه ما تحت نظارت دولت آغاز می‌شود.»
تولید فیلم از اوایل ماه مارس متوقف شد؛ یعنی از زمانی که نیوزیلند برای مقابله با شیوع غیرمعمول ویروس کرونا بیشتر مرزهای کشور را بست و محدودیت‌های سفت و سختی را آغاز کرد.
تا جایی که ما می‌دانیم و با توجه به اینکه مرزها هنوز به‌طور رسمی بسته‌ هستند، کامرون، لاندو و افراد و عوامل اصلی فیلم برای گرفتن اجازه ورود به کشور از تبصره معافیت مرزی مخصوص افراد خارجی با «ارزش اقتصادی بسیار بالا» استفاده کرده‌اند.

این رویکرد برای شروع فیلمبرداری «آواتار»، چندان اغراق‌آمیز نیست. «آواتار» در حال حاضر هم کمک‌هزینه‌های محلی مخصوصی دریافت می‌کند که تحت شرایط «فیلمبرداری‌های تلویزیونی و سینمایی بزرگ» تعریف می‌شوند. نکته جالبتر اینکه سازندگان فیلم قصد دارند با تحقق چند شرط دیگر که به تأثیر بلندمدت اقتصادی منجر می‌شوند، کمک‌هزینه دیگری را هم از آن خود کنند که در مناطق محلی به «بالا بر» مشهور است.
در این پروژه، حجم تولید به‌قدری زیاد است که تمامی فیلم‌های دوم و سوم و نیمی از فیلم چهارم را دربرمی‌گیرد و با توجه به مزایای استفاده از تجهیزات داخلی برای تمامی فیلم، از چندین استودیو در ولینگتون و آکلند برای ساخت فیلم «آواتار» استفاده می‌شود.

دولت نیوزیلند مجموعه قوانین و دستورالعمل‌های دقیقی برای شرایط تولید فیلم در دوران فعلی (که موارد ابتلا به ویروس کرونا رو به کاهش است) دارد، اما هنوز هیچ واکسنی برای این ویروس کشف نشده است. این‌طور که به نظر می‌رسد تعداد معدودی از فیلمسازان محلی دوباره آغاز به کار کرده‌اند. با بازگشت دوباره کامرون به نیوزیلند، «آواتار» اولین فیلم خارجی‌ای خواهد بود که از پروتکل‌های ساخت فیلم نیوزیلند تبعیت می‌کند.


منبع: Variety

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم