سه سال دیگر تا تکمیل انیمه جدید هایائو میازاکی

اگر منتظرید انیمه جدید میازاکی را ببینید که پس از «باد برمی‌خیزد» و پیش از بازنشستگی او منتشر می‌شود، باید به شما بگوییم که این انیمیشن تازه در اواسط مسیر بسیار طولانی ساختش قرار دارد.

در سال گذشته، دنبال‌کنندگان بریتانیایی شبکه نتفلیکس به دنبال تماشای اثر جدیدی از استودیو جیبوری بودند و از این پلتفرم پخش آنلاین درخواست پخش آثار این استودیو را داشتند: از انیمیشن‌های قدیمی مثل «نوشیکا از دره باد» گرفته تا «وقتی مارنی آنجا بود». این آثار، جواهراتی نایاب و قیمتی از مجموعه تمام انیمیشن‌های تاریخ هستند؛ حتی وقتی در دهه ۲۰۱۰ خبرهایی حاکی از بسته شدن استودیو به اشتباه منتشر شد هم آثار ارزشمند بسیاری در حال تولید بودند.
اگر منتظرید انیمه جدید میازاکی را ببینید که پس از «باد برمی‌خیزد» و پیش از بازنشستگی او منتشر می‌شود، باید به شما بگوییم که این انیمیشن تازه در اواسط مسیر بسیار طولانی ساختش قرار دارد.
اثر بعدی این کارگردان افسانه‌ای، انیمیشنی با عنوان «چطور زندگی می‌کنی» بر اساس کتابی با همین نام از یوشینو گنزابورو ساخته می‌شود.

تهیه‌کننده این انیمیشن، توشیو سوزوکی، در مصاحبه‌ای با انترتینمنت ویکلی می‌گوید که داستان این اثر، مهم و خارق‌العاده است. در ادامه، توضیح می‌دهد که طرح اولیه قاب‌های انیمیشن همگی دستی هستند و روند این پروژه بسیار زمانبر است و به تلاش بسیاری نیاز دارد.
او می‌گوید: «ما همچنان با طرح‌هایی دستی تمام جزئیات پروژه را پیش می‌بریم و از آن جایی که در میان طراحی‌ها، قاب‌ها و صحنه‌های جدیدی را هم اضافه می‌کنیم، به زمان بیشتری برای کنار هم گذاشتن تمام این طر‌ح‌ها و شکل دادن انیمه نیاز داریم. زمانی که برای ساخت «همسایه من توتورو» مشغول بودیم، با وجود ۸ انیماتور، چیزی در حدود ۸ ماه طول کشید تا انیمیشن کامل شود. برای انیمه جدید هایائو میازاکی ، ما ۶۰ انیماتور داریم ولی روند کار به حدی کند است که هرماه تقریبا تنها یک دقیقه از فیلم آماده می‌شود. به این معنا که در فاصله ۱۲ ماه از یک سال ما فقط ۱۲ دقیقه از این فیلم را حاضر و آماده خواهیم داشت. در حقیقت سه سالی هست که مشغول ساخت این پروژه هستیم و تا به اینجا نزدیک به ۳۶ دقیقه از آن آماده شده است و امیدواریم در سه سال آینده تکمیل شود.»

اگر حداقل ۳ سال تا ساخت کامل انیمیشن میازاکی مانده باشد، به گفته سوزوکی می‌توانیم در این فاصله با اثر جدید پسر کارگردان، گورو میازاکی سرگرم باشیم. آن انیمیشن نیز به کمک استودیو جیبوری در حال تولید و ساخت است؛ با این تفاوت که در ساخت آن کاملا از کامپیوتر و تجهیزات دیجیتال استفاده شده است. با اینکه اطلاعات بسیار کمی از روند پیشرفت این اثر در دست است ولی با توجه به مصاحبه‌ سوزوکی، این انیمیشن هم بر اساس کتابی انگلیسی و درباره دختر جوان و بسیار باهوشی است. استودیو جیبوری گاهی برای ساخت آثارش از داستان‌های انگلیسی الهام می‌گیرد و انیمیشن‌های زیادی با اقتباس از نوشته‌های ماری نورتون دارد. به نظر می‌رسد که این استودیو حالا حالاها درگیر یک چرخه‌ زمان‌بر برای تولید آثار کلاسیک باشد؛ درنتیجه همچنان باید منتظر بمانیم تا میازاکی فیلم جدید و خاصش را هرچه زودتر تمام کند.


منبع: Empire Online

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم