banner header desktop fajr

اندی سرکیس از «بتمن» می‌گوید

به گفته‌ اندی سرکیس ، درباره‌ رابطه احساسی بروس وین و آلفرد ماجراهای متفاوتی وجود دارد و فیلم‌نامه‌ای که مت ریوز با محوریت این رابطه نوشته، حقیقتاً بدیع و ظریف است.

اگر بخواهیم تنها یکی از المان‌های همیشگی فیلم‌های «بتمن» در سال‌های گذشته را نام ببریم اولین چیزی که به ذهن می‌رسد، اسرارآمیزبودن و تاریکی شخصیت بتمن است. مت ریوز هم با انتخاب اندی سرکیس برای بازی در نقش آلفرد پنی‌ورث تلاش دارد که فیلم جدید «بتمن» را حتی از نسخه‌های قبلی هم تاریک‌تر و اسرارآمیزتر بسازد.
اگرچه کاراکتر بتمن در ابتدا به‌عنوان فردی تاثیر گذار در جامعه، منفی‌تر از مجرمان جنایی نمی‌شد (خصوصاً در دهه‌های ۵۰ و ۶۰ که شخصیت بتمن به لطف لایو اکشن‌های تلویزیونی و آدام وست حتی جنبه‌های طنز و خوش گذرانی هم گرفت) اما از دهه ۷۰ به بعد این شخصیت بیشتر به خاطر لبخندهای گاه‌به‌گاه و به‌ندرت، مرموز بودنش و این که همیشه آماده جنگ یا دعوا با تبهکاران دیوانه بود، تاریک‌تر، غیرقابل‌دسترس‌تر و حتی ترسناک‌تر شد. لایو اکشن‌ها هم با پیروی از همین شخصیت کم‌کم تغییر کردند تا جایی که بن افلک و کریستین بیل در ایفای نقش بروس وین اخمو و مبهم با هم رقابت داشتند.

اندی سرکیس معتقد است که مایکل کین در ایفای نقش آلفرد در فیلم «شوالیه‌ تاریکی» بی‌نظیر بوده است و او حتی در ابتدای راه رسیدن به آن آلفرد هم نیست.

اندی سرکیس اخیراً گفتگویی با LADbible پیرامون موضوع نقش آلفرد پنی‌ورث، در آخرین فیلم «بتمن» داشته است. او با اشاره به توقف فیلمبرداری در نیمه‌ راه با توجه به پاندمی ویروس کرونا، در پاسخ به این سوال که آیا بتمن فیلم جدید باز هم تاریک‌تر و مرموزتر از فیلم‌های قبلی است، می‌گوید: «بتمن جدید خیلی از حقیقت به دور نیست ولی فیلم جدید شرکت دیسی کامیکس‌ قرار است المان‌ها و عناصر احساسی جدیدی در داستان ایجاد کند و آلفرد یکی از آن‌ها خواهد بود.»
به گفته‌ سرکیس، درباره‌ رابطه احساسی بروس وین و آلفرد ماجراهای متفاوتی وجود دارد و فیلم‌نامه‌ای که مت ریوز با محوریت این رابطه نوشته است، حقیقتاً بدیع و ظریف است.
وقتی صحبت از شخصیت آلفرد پنی‌ورث می‌شود می‌توان گفت که در سال‌های اخیر ورژن‌های متفاوتی از این شخصیت را دیده‌ایم؛ از مایکل کین گرفته تا مایکل گاف و بازیگران بسیار دیگر، نقش این دوست و حامی بروس وین را بازی کرده‌اند.

اندی سرکیس معتقد است که مایکل کین در ایفای نقش آلفرد در فیلم «شوالیه‌ تاریکی» بی‌نظیر بوده است و او حتی در ابتدای راه رسیدن به آن آلفرد هم نیست. او در ادامه می‌افزاید:«باید نقش را برای خود کنید؛ مثل این می‌ماند که برای بازی در یکی از آثار شکسپیر به سالیان قبل برگردید، شخصیت‌ها را ملاقات کنید و ببینید چه چیزی از آن به شما و شخصیت شما نزدیک‌تر و مربوط‌تر است. بعد، نقش را از آن خود کنید.»


منبع: The Playlist

این‌ها را هم بخوانید

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم