فیلم ترسناک جدید مایکل فلنگن اقتباسی از رمان استیون کینگ خواهد بود

فیلم ترسناک جدید مایکل فلنگن با اقتباس از رمان «Revival» نوشته استیون کینگ ساخته خواهد شد؛ کمپانی برادران وارنر تهیه‌کنندگی این اثر را بر عهده دارد.

با اقتباس از روی آخرین رمان بلند دنباله‌دار استیون کینگ در ژانر ترسناک به نام «Revival»، فیلمی روی پرده سینما نمایش پیدا خواهد کرد.
به گزارش ورایتی، کمپانی برادران وارنر که موفقیت چشمگیری در اکران فیلم‌های «آن» داشته است، این پروژه را هم به‌پیش خواهد برد. این فیلم ترسناک جدید توسط کارگردان کهنه‌کار این ژانر، مایکل فلنگن (که در کارنامه‌ی حرفه‌ای خود کارگردانی آثاری چون «بازی جرالد» و «دکتر اسلیپ» را دارد)، کارگردانی خواهد شد. همچنین ترور میسی هم که پیش‌تر در تهیه‌کنندگی فیلم «دکتر اسلیپ» نقش داشت، در این فیلم از طریق حمایت مالی شرکت Intrepid Picture، تهیه‌کننده خواهد بود. کوین مک‌کورمیک نیز به‌عنوان نماینده‌ کمپانی برادران وارنر پروژه را سرپرستی خواهد کرد. گروه بازیگران و تاریخ انتشار فیلم همچنان نامعلوم است.

رمان «Revival» با انتشار در سال ۲۰۱۴، بازخوردهای خوب و موفقیت‌آمیزی داشت. این رمان درباره وزیر سابقی است که خانواده‌اش را در یک تصادف ناراحت‌کننده‌ای از دست داده است و بیشتر زمان خود را صرف تراپی‌های شفایابانه و نوعی مدیتیشن می‌کند؛ البته این اعمال گاهی پیامدهای ترسناکی نیز دارند.
فلنگن و میسی با اقتباس از روی آثار کینگ خیلی هم بیگانه نیستند و اتفاقا آثار اقتباسی آن‌ها معمولا با بازخوردهای خوبی همراه بوده است. هر دو فیلم پیش‌تر ذکر شده، «بازی جرالد» و «دکتر اسلیپ»، فیلم‌هایی اقتباسی از روی رمان‌های استیون کینگ هستند و هردوی آن‌ها علیرغم فروش غیرقابل‌قبولشان، نقدها و نظرات خوبی دریافت کرده‌اند.

دو فیلم «آن» از کمپانی برادران وارنر، از آن دسته فیلم‌های به‌یادماندنی و ترسناک موفقی هستند که با اقتباس از رمان‌های استیون کینگ ساخته شده‌اند. بیش از ۱۰ فیلم اقتباسی دیگر نیز از رمان‌های او در استودیوهای فیلم‌سازی دیگری ساخته شده‌اند. تلویزیون هم با استیون کینگ آشناست؛ شبکه‌ اچ‌بی‌او اخیراً مینی سریال «بیگانه» را با اقتباس از رمانی با همین نام و به قلم او پخش کرده است.‌ چندین سریال جدید دیگر هم با اقتباس از رمان‌های کینگ در حال تولید هستند؛ سریال‌های چون «داستان لیزی»، «ایستادگی» و «The Institute» در کنار آثار متعدد دیگر.
اگرچه در رمان «Revival» به ترس‌هایی آمیخته با اندوه و اعتیاد پرداخته شده است اما این رمان به دنبال کاوش در عناصر هولناک غیرزمینی و ماورایی هم بوده و به‌نوعی به دنبال نمایش ترس در چیزهای ناشناخته است.
با اینکه تعداد آثار نمایش یافته از روی رمان‌های استیون کینگ کم نیست، اما در سال آینده هم آثار اقتباسی متعددی از این نویسنده پخش خواهد شد.


منبع:‌ Indie Wire

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم