پیش‌بینی نامزدهای جایزه امی ۲۰۲۰ برای بهترین سریال کمدی

در فیلیمو شات به پیش‌بینی شانس عناوین مختلف تلویزیونی برای حضور در لیست نامزدهای امی ۲۰۲۰ در بخش بهترین سریال کمدی پرداخته‌ایم.

بعد از مرور مدعیان اصلی برای نامزدی در بخش‌های مربوط به سریال‌های درام جایزه امی، نوبت به کمدی‌هاست که رقابت میان آن‌ها شاید دراماتیک‌تر هم باشد. کافی است سال قبل را به یاد بیاورید که رقابت نزدیک میان «فلیبگ» و «خانم میزل شگفت‌انگیز» به یکی از هیجان‌انگیز ‌بخش‌های مراسم تبدیل شد. در ادامه پیش‌بینی نامزدهای امی ۲۰۲۰ در فیلیمو شات، نوبت می‌رسد به بهترین سریال کمدی.


سال قبل، جایزه رسید به «فلیبگ» و اگر سریال ادامه پیدا می‌کرد، تکرار جایزه دور از ذهن نبود. اما خب فیبی والر بریج فعلا تمایلی به این کار ندارد و طرفداران سریال خلاقانه و خاصش را در انتظار نگه داشته است. به نظر می‌رسد که با کنار رفتن «فلیبگ» جایزه را باید برای رقیب سرسختش یعنی «خانم میزل شگفت‌انگیز» کنار بگذاریم؛ البته هیچکس به‌اندازه آمازون پرایم از این رقابت خوشحال نخواهد بود که دو سال پیاپی جایزه بهترین سریال کمدی را به خانه می‌برد.

جالب است که پلتفرم‌های استریم آنلاین در بخش بهترین سریال‌ کمدی بسیار پیشروی کرده‌اند و در چند سال گذشته جای شبکه‌های سراسری را گرفته‌اند؛ این بخش همیشه محل قدرت‌نمایی شبکه‌های سراسری بود تا اینکه در سال ۲۰۱۸ فقط «Black-ish» از شبکه ای‌بی‌سی و سال قبل از آن هم فقط «جای خوب» محصول ان‌بی‌سی را در میان نامزدها داشتیم. در مورد محصولات شبکه‌های کابلی، وضعیت تفاوت چندانی نکرده و این الگو نشان می‌دهد که فضای کمدی‌های موفق در سال‌های اخیر بازتر و سنگین‌تر شده است؛ شاید هم سیاه‌تر.

از میان نامزدهای سال قبل باید «فلیبگ»، «بری»، «آتلانتا»، «عروسک روسی» و «معاون» را کنار بگذاریم چون یا تمام شده‌اند یا فصل جدیدشان هنوز پخش نشده و «درباره تبدیل‌شدن به یک خدا در فلوریدای مرکزی» هم خوب است بدانید که بنا به تشخیص اعضای آکادمی از بخش کمدی به درام منتقل شده است؛ درنتیجه با تعداد زیادی نامزد جدید مواجه می‌شویم که قرار است رقابت را به رقیب قدری چون «خانم میزل شگفت‌انگیز» واگذار کنند یا اینکه شگفتی‌ساز شوند. برویم سراغ مدعیان نامزدی امسال.

«شتز کریک» محصول پاپ‌تی‌وی خیلی زود به یک کالت پرطرفدار تبدیل شد و به نظر می‌رسد که محبوبیت و واکنش‌های مثبت به سریال، آن را جزو شانس‌های امسال قرار دهد. «جای خوب» هم با اتکا به تماشاگران پرتعدادش به نمایشی موفق در امی ۲۰۲۰ فکر می‌کند.
وضعیت «برو» تا حدودی شبیه «فلیبگ» است و نه‌فقط به دلیل حضور فیبی والر بریج به‌عنوان بازیگر مهمان. این سریال اچ‌بی‌او در نوبت پخش قرار دارد و مریت ویور و دانال گلیسن نقش‌های اصلی آن را ایفا می‌کنند. چند اپیزود آن که پیشاپیش برای منتقدان فرستاده شده، ساخته ویکی جونز است که در «فلیبگ» سرپرستی متن‌ها را بر عهده داشته و در «کشتن ایو» یکی از نویسنده‌ها بود؛ یعنی هر دو سریالی که والر بریج خالق آن‌هاست. به نظر می‌رسد که با توجه به علاقه منتقدان و اعضای آکادمی به کارهای والر بریج، «برو» هم موردتوجه قرار بگیرد و گزینه اصلی اچ‌بی‌او در کمپین‌های تبلیغاتی برای جوایز باشد.

البته که اچ‌بی‌او برگ برنده‌ دیگری هم دارد؛ «زیاد ذوق‌زده نشو» که بعد از سال‌ها فصل دهم آن روی آنتن رفته است. از موارد دیگر می‌توان به «چیزهای بهتر» اثر پاملا ادلون اشاره کرد که به فصل چهارم خود رسیده است. «بسکتس»، «سیلیکون ولی» و «خانواده مدرن» که امسال از تلویزیون خداحافظی کردند امیدوارند که در مراسم امی ۲۰۲۰ جایگاه ویژه‌ای در میان بهترین سریال های کمدی برایشان در نظر گرفته شده باشد. «گلو» هم که فصل سوم آن بهتر از همیشه بود، شاید بالاخره موردتوجه قرار بگیرد و به حقش برسد.
در ادامه می‌رسیم به سریال‌هایی که برای دیدن شدن توسط اعضای آکادمی کار سختی در پیش دارند. «آنچه در سایه‌ها انجام می‌دهیم» با توجه به زمان انتشار فصل دوم (ماه گذشته) موقعیت خوبی دارد. «مرده از نظر من» نت‌فلیکس هم وضعیتی مشابه دارد و در ماه می منتشر می‌شود. فصل جدید «رامی» درست در آخرین روزهای موعد داوری امی عرضه می‌شود و در این فصل ماهرشالا علی هم به بازیگران سریال اضافه شده و هولو روی آن حساب ویژه‌ای باز کرده‌است. فصل دوم «روش کامینسکی» هم کمی قبل‌تر منتشر شده و با وجود موقعیت داستانی جمع‌وجورتر در مقایسه با فصل اول، ممکن است که اوضاع به نفع این کمدی موفق چاک لوری رقم بخورد. «شوخی کردن» نیازمند یک تکان اساسی است تا در رقابت به چشم بیاید اما در فصل دوم و سال آینده می‌تواند مدعی جدی‌تری باشد.

نامزدهای امی 2020 بهترین سریال کمدی

و در پایان می‌رسیم به سریال‌های جدیدی که فصل اولشان اخیرا پخش شده است: اپل تی‌وی‌پلاس روی «آمریکای کوچک» حساب باز کرده که به دلیل ساختار آنتولوژی و زمان پخشش کار سختی در پیش دارد. در میان محصولات پلتفرم‌های آنلاین هم «ماموریت مرموز» واکنش‌های مثبتی دریافت کرده (گرچه سریال قبلی راب مک‌الهنی، «فیلادلفیا همیشه آفتابی است»، هم به‌سختی با سلیقه امی جور در می‌آمد). نت‌فلیکس هنوز «نیروی فضایی» را منتشر نکرده که به دلیل ترکیب بازیگرانش قابل‌توجه به نظر می‌رسد. هولو تاریخ انتشار «کبیر» را مناسب برای رقابت امی ۲۰۲۰ در نظر گرفته تا شاید ترکیب نیکلاس هولت بازیگر و تونی مک نامارا نویسنده‌ فیلم موفق «سوگلی» دوباره جواب بدهد. و در پایان، «لوس اسپوکیز» هم سریالی است که از سوی اهل فن با استقبال مواجه شده و درخشش آن در بخش بهترین سریال کمدی می‌تواند دیدنی باشد.

نامزدهای احتمالی امی ۲۰۲۰ برای بهترین سریال کمدی

• «خانم میزل شگفت‌انگیز» با عنوان اصلی «The Marvelous Mrs. Maisel»
• «شتز کریک» با عنوان اصلی «Schitt’s Creek»
• «برو» با عنوان اصلی «Run»
• «زیاد ذوق‌زده نشو» با عنوان اصلی «Curb Your Enthusiasm»
• «جای خوب» با عنوان اصلی «Good Place»
• «مرده از نظر من» با عنوان اصلی «Dead to Me»
• «چیزهای بهتر» با عنوان اصلی «Better Things»

نامزدی‌های غافلگیرکننده

• «آنچه در سایه‌ها انجام می‌دهیم» با عنوان اصلی «What We Do in the Shadows‌»
• «روش کامینسکی» با عنوان اصلی «The Kominsky Method»
• «سیلیکون ولی» با عنوان اصلی «Silicon Valley»
• «رامی» با عنوان اصلی «Ramy»
• «خانواده مدرن» با عنوان اصلی «Modern Family»
• «نیروی فضایی» با عنوان اصلی «Space Force»
• «کبیر» با عنوان اصلی «Great»
• «آمریکای کوچک» با عنوان اصلی «Little America»
• «ماموریت مرموز» با عنوان اصلی «Mythic Quest»

نامزدی‌های خوشبینانه

• «گلو» با عنوان اصلی «GLOW»
• «شوخی کردن» با عنوان اصلی «Kidding»
• «بسکتس» با عنوان اصلی «Baskets»
• «مردمان سفیدپوست عزیز» با عنوان اصلی «Dear White People»
• «ویدا» با عنوان اصلی «Vida»
• «لوس اسپوکیز » با عنوان اصلی «Los Espookys»
• «فیلادلفیا همیشه آفتابی است» با عنوان اصلی «It’s Always Sunny in Philadelphia»


منبع: Indie Wire

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم