بازدید حاتمی‌کیا از پلتفرم‌‏های پخش آنلاین فیلم «خروج»

پس از اعلام فروش یک‌میلیاردی پخش آنلاین فیلم «خروج»، حاتمی‌کیا ظهر روز شنبه ۳۰ فروردین ۹۹ در بازدیدی از پلتفرم فیلیمو از نزدیک در جریان روند فروش قرار گرفت.

ابراهیم حاتمی‌کیا کارگردان فیلم سینمایی «خروج»، عصر شنبه ۳۰ فروردین از فیلیمو بازدید کرد تا از نزدیک در جریان وضعیت پخش و فروش آنلاین این فیلم با حضور مدیران ارشد دو سرویس فیلیمو و نماوا قرار گیرد.


به گزارش روابط عمومی فیلیمو، پس از اعلام فروش یک‌میلیاردی پخش آنلاین فیلم «خروج» و برآورد ۲۱۱ هزار نفر تماشاگر با احتساب معیارهای سنجش تعداد تماشاگر در شبکه نمایش خانگی (یعنی در نظر گرفتن حداقل ۲/۵ نفر به ازای یک بلیط)، ابراهیم حاتمی‌کیا ظهر روز شنبه ۳۰ فروردین ۹۹ در بازدیدی از پلتفرم فیلیمو از نزدیک در جریان روند فروش این فیلم قرار گرفت.
در این بازدید، طرفین بر ادامه این حرکت نو و جریان‌ساز در سینما تاکید کردند و این اقدام را مقدمه راهی دانستند که سینمای جهان مدت‌ها قبل در آن حرکت کرده است. با توجه به نامعلوم بودن زمان بازگشایی سینماها و ادامه‌دار بودن اکران اینترنتی «خروج»، طرفین این دیدار طرح سینمای آنلاین را اقدامی درست برای مردم و اهالی سینما دانستند تا هم مردم سرگرم باشند و هم هنر-صنعت سینما به رونق و شکوفایی خود ادامه دهد. همچنین فیلم‌سازان می‌توانند از طریق این طرح، دریچه‌های جدیدی برای نمایش فیلم‌هایشان را تجربه کنند تا دیگر مجبور نباشند در صف اکران منتظر بمانند.

در جریان این بازدید، با تاکید بر اینکه صنعت سینما به خاطر شیوع ویروس کرونا دوران سکون را پشت سر می‌گذارد و سینمادار و فیلم‌ساز هر دو با هم متضرر هستند، متولیان طرح سینمای آنلاین ادامه این اقدام را نیازمند قانون‌گذاری درست درزمینه کپی‌رایت و مالکیت معنوی دانستند. امری که باعث می‌شود تا مسیر برای فیلمسازها و صاحبان سرمایه هموار باشد و حقوق مولفان و صاحبان آثار به دلیل نبود کپی‌رایت تضعیف نگردد و بدین ترتیب، مابقی اهالی سینما به این طرح اعتماد کنند و چراغ اکران آنلاین روشن بماند.
در پایان این بازدید، ابراهیم حاتمی‌کیا روند و نحوه فروش و پخش آنلاین فیلم سینمایی «خروج» را در دو سرویس فیلیمو و نماوا از نزدیک موردبررسی قرار داد.


نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم