فیلم جدید کارگردان «هریت» به زنان گمشده در تاریخ می‌پردازد

رمان«The Shadow King»، به داستان زنانی می‌پردازد که در برابر حمله ارتش موسولینی به اتیوپی ایستادند و فیلم جدید کارگردان «هریت» روایتگر داستان آن‌ها خواهد بود.

رمان«The Shadow King» اثر مازا منجیست، داستان زنانی را روایت می‌کند که در تاریخ به آنها کم لطفی شده است؛ این کتاب، درباره‌‌ زنان سربازی است که در برابر حمله ارتش موسولینی به اتیوپی در سال ۱۹۳۵ ایستادگی کردند و فیلم جدید کارگردان «هریت» روایتگر داستان آن‌ها خواهد بود. با فیلیمو شات همراه باشید.


آستر، همسر فرمانده‌ای است که در ارتش درهم‌شکسته هایله سلاسی (آخرین امپراتور اتیوپی) خدمت می‌کند. او به همراه پیشخدمت خانه‌اش تصمیم می‌گیرند برای تقویت فضائل اخلاقی در جامعه اتیوپی، زنان را به مراقبت کردن از زخمی‌ها و حضور در پشت جبهه‌های جنگ تشویق کنند. در ادامه این جریان، آن‌ها تبدیل به رزمندگانی می‌شوند که علیه ظلم و ستم قیام کرده و خود را برای جنگ با ایتالیا آماده و مسلح می‌سازند.
قرار است فیلم جدید کیسی لمونز، کارگردان «هریت»، با اقتباس از چنین کتابی و به همت کمپانی اطلس انترتینمنت ساخته شود.
این کتاب، در سپتامبر سال ۲۰۱۹ منتشر شد و نه‌تنها در لیست «خواندنی ترین کتاب‌های سال ۲۰۱۹» مجله تایم قرار داشت، بلکه در جمع فینالیست‌های جایزه Los Angeles Times Book در بخش داستانی هم حضور پیدا کرد.
فیلم اقتباسی از این کتاب قرار است توسط چارلز روون، ریچارد ساکل و استفانی هایمس روون تهیه شود؛ همچنین کرت کنموتو نیز به‌عنوان نماینده کمپانی اطلس انترتینمنت سرپرستی پروژه را بر عهده دارد.

به گفته روون و ساکل، فیلم‌های کیسی لمونز حماسی و درعین‌حال صمیمی و خودمانی هستند. جان‌بخشی به شخصیت‌های پیچیده رمان «The Shadow King» و به تصویر کشیدن جهان جذابِ این رمان، کیسی را به فیلمسازی بی‌بدیل تبدیل می‌کند. آن‌ها از همکاری با لمونز در چنین پروژه‌ای بسیار هیجان‌زده و خوشحال هستند.
از طرف دیگر، کیسی لمونز نیز معتقد است که رمان هیپنوتیزم کننده مازا، تصویرسازی غنی و باکیفیتی دارد و شخصیت‌های این رمان بسیار زنده، روشن و واضح طراحی شده‌اند و این کتاب طبیعتاً برای اقتباس بسیار مناسب است. او همچنین اقرار می‌کند که زمان خواندن این رمان نفس در سینه‌اش حبس شده است. لمونز در ادامه می‌گوید: «بسیار مفتخرم که هرچند با نقشی کوچک اما در به صحنه درآوردن چنین کتاب ارزشمندی، حضور دارم.»
اثر قبلی کیسی لمونز به نام «هریت» که توسط کمپانی فاکس فیچرز پخش و توزیع شده بود، نامزد دریافت ۲ جایزه اسکار و ۲ جایزه گلدن گلوب بوده است. لمونز، اخیراً تهیه‌کنندگی اجرایی سریالی از شبکه‌ نتفلیکس به نام «خودساخته» (با درخشش اکتاویا اسپنسر) را به عهده داشته و دو قسمت از آن را نیز کارگردانی کرده است. کیسی لمونز در سال ۱۹۹۷ فیلم «جویبار ایو» را کارگردانی کرد که برای او عنوان بهترین کارگردانی اول به انتخاب هیئت ملی بازبینی فیلم را به ارمغان آورد.


منبع: Deadline

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم