banner header desktop fajr

چرا «بتمن» دارن آرونوفسکی ساخته نشد؟

در صدر لیست فیلم‌هایی که هیچ‌وقت ساخته نشده اند، فیلم «بتمن» دارن آرونوفسکی قرار دارد. او در مصاحبه‌ای از مشکلاتش با کمپانی برادران وارنر پرده برداشته است.

در صدر لیست فیلم‌هایی که هیچ‌وقت ساخته نشده اند، فیلم «بتمن» دارن آرونوفسکی قرار دارد. آرونوفسکی پس از کسب موفقیت‌های بسیار برای فیلم «مرثیه‌ای برای یک رویا» در سال ۲۰۰۰، تصمیم گرفته بود که فیلم «بتمن» را بسازد. او در مصاحبه اخیرش با مجله‌ امپایر از یکی از بزرگترین مشکلاتش با کمپانی برادران وارنر پرده برداشته است. با فیلیمو شات همراه باشید.


به روایت این فیلمساز آمریکایی، او و کمپانی وارنر به دنبال ساخت دو فیلم کاملاً متفاوت از یکدیگر بوده‌اند؛ چراکه آرونوفسکی با انتخاب فِردی پرینز در نقش شوالیه تاریکی موافق نبود و واکین فینیکس را پیشنهاد کرده بود. او در ادامه می‌گوید: «بتمنی که من نوشته بودم حقیقتاً با مدلی که آنها به دنبال ساختنش بودند، متفاوت بود.»
آرونوفسکی به دنبال بسط دادن و ادامه دادن داستانِ فیلم نکوهش شده «بتمن و رابین» بود؛ او در این راه تلاش کرد تا فاصله و تفاوت زیادی بین فیلم خودش و فیلم قبلی ایجاد کند و در این راه،حتی طراحی لباس بتمن را تغییر داد. لباس شوالیه تاریکی در فیلم «بتمن و رابین» از دید تماشاگران بسیار مضحک بود و باعث انتقادات زیادی شده بود. یکی از کارهایی که قرار بود «بتمن» دارن آرونوفسکی را متمایز کند، همکاری با فرانک میلر در نوشتن فیلمنامه بود؛ میلر، یکی از نویسندگان کتاب‌های کمیک است که در به تصویر کشیدن نیمه تاریک شخصیت بتمن نقش بسزایی داشته است. جالب اینجاست که آرونوفسکی و میلر هردو در این همکاری خواهان واردکردن شخصیت بتمن به قلمروی خشن‌تری بودند. تغییری که ۱۶ سال بعد زک اسنایدر در فیلم «بتمن در برابر سوپرمن : طلوع عدالت» ایجاد کرد.

او خاطرنشان می‌کند که از ملاقات فرانک میلر به‌شدت هیجان‌زده بوده است و زمانی که با او درباره به تصویر کشیدن بتمن درون تصوراتش صحبت کرده، این نویسنده سخت‌گیر از مسیری که آرونوفسکی و بتمن را به سمت محدوده‌ای بسیار خشن هدایت می‌کرد، غافلگیر شده است.
جان کلام آنکه در یکی از دنیاهای موازی با دنیای خودمان، بتمنی داریم با بازی واکین فینیکس و کارگردانی دارن آرونوفسکی و در دنیایی که ما زندگی می‌کنیم به جای فیلم آرونوفسکی، «بتمن برای همیشه» حضور دارد. حتی با نگاهی منصفانه‌تر، ما سه‌گانه «شوالیه تاریکی» را هم داریم و همچنین در آینده نه‌چندان دور، «بتمنِ» مت ریوز(با درخشش رابرت پتینسون) را هم خواهیم داشت. ما در دنیای خودمان حتی واکین فینیکس را داریم که برای ایفای نقش یکی از تبهکارانِ مقابل بتمن جایزه اسکار گرفته است. همانطور که آرتور فلک (شخصیت جوکر) به همه ما یادآوری می‌کند: «زندگی، حقیقتا یک‌جورهایی عجیب و مضحک است.»


منبع: Collider

این‌ها را هم بخوانید

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم