نت‌فلیکس تریلر سریال مستند «پرونده‌های بی‌گناهی» را منتشر کرد

سریال مستند «پرونده‌های بی‌گناهی» (The Innocence Files) داستان‌های پنهان‌مانده پشت هشت پرونده‌، که افرادی را به‌اشتباه محکوم کرده‌اند، روایت می‌کند.

یکی از وحشتناک‌ترین چیزهایی که می‌توان تصور کرد زندانی شدن برای کاری است که انجام نداده‌ایم، اما به علت مشکلات ساختاری در سیستم قضایی، این تصور تلخ برای تعداد نامشخصی از مردم یک واقعیت ناگوار است. حالا نت‌فلیکس تصمیم گرفته است این بی‌عدالتی‌ها را به تصویر بکشد. طی روزهای اخیر، این شرکت تریلر سریال مستند «پرونده های بی گناهی» با عنوان اصلی «The Innocence Files» را منتشر کرده است. این مجموعه که توسط افرادی مانند الکس گیبنی (کارگردان مستند «شفاف‌سازی کردن»)، لیز گرباس (کارگردان «دختران گمشده»)، راجر راس ویلیامز (کارگردان آثاری همچون «زندگی» و «انیمیشنی») و مستندسازان مطرح دیگر کارگردانی می‌شود، روی اعضای پروژه‌ «بی‌گناهی» تمرکز کرده است؛ این اعضا به‌عنوان یک سازمان تلاش می‌کنند محکومیت هشت پرونده اشتباه را باطل کنند. با فیلیمو شات همراه باشید.


نقد سریال پرونده های بی گناهی | عدالتی ناعادلانه!


علاوه بر گیبنی، گرباس و ویلیامز، جد روستاین (کارگردان مستند «فریب چین»)، اندی گریو (کارگردان مستند «از دست دادنت را نمی‌توانم تحمل‌کنم: زنده ماندن زیردست پلیس‌ها») و سارا دولند (تهیه‌کننده‌ «جهاد آمریکایی») هم قسمت‌هایی از این سریال را کارگردانی می‌کنند. مجموعه مستند «پروژه‌های بی‌گناهی» شامل نه قسمت است که هر یک از آنها تقریباً یک ساعت به طول می‌انجامد. چستر هولمن سوم، کنت وایمینکو، آلفرد دواین براون، توماس هاینسوورث، فرانکی کاریلو، لوون بروکس، کندی برور و کیت هاروارد هشت‌نفری هستند که پرونده‌هایشان در این مستند موردبررسی قرارگرفته است.

پیتر نویفلد و بری شک، از اعضا پروژه‌ «بی‌گناهی»، طی مصاحبه‌ای گفته‌اند: «هر قسمت به‌صورت مرحله‌به‌مرحله نشان می‌دهد که سیستم قضایی جنایی آمریکا چگونه دچار اشتباه می‌شود. این داستان‌ها روایت آدم‌هایی است که آزادی آنها به علت اتکا دولتمردان به علوم به‌دردنخور، روند جهت دهنده و بی‌اعتبار احراز هویت شاهدان عینی و دادستان‌هایی که برای بردن پرونده به هر قیمتی مرتکب سوء رفتار می‌شوند، سلب شده است. ما امیدواریم این داستان‌ها انگیزه‌ای برای تغییر مسئولان ایجاد کند. اصلاحاتی وجود دارند که پیش‌ازاین موفقیت خود را اثبات کرده‌اند؛ اصلاحاتی که سیستم را بهبود می‌بخشند و آن را عادلانه‌تر و منصفانه‌تر می‌کنند. تعداد بی‌شماری انسان بی‌گناه در زندان‌های فوق‌امنیتی، در انتظار اعدام برای جنایاتی که مرتکب نشده‌اند، متحمل رنج و عذابی توصیف‌ناپذیر می‌شوند. این ناکامی‌ها در برقراری عدالت، باعث گسترش دایره‌‌ای از رنج و آسیب می‌شود که خانواده‌ها، جوامع و حتی قربانیان جنایت را در برمی‌گیرد. ما باید بهتر از این عمل کنیم.»

آن‌طور که از تریلر سریال مستند «پرونده های بی گناهی» بر‌می‌آید، این مجموعه از دریچه مدارک، شواهد و پیگردهای قانونی، داستان‌های پنهان‌مانده پشت هشت پرونده‌ که افرادی را به‌اشتباه محکوم کرده‌اند روایت می‌کند. سازمان خیریه‌ «پروژه‌ بی‌گناهی» و سازمان‌هایی که در درون «شبکه‌ بی‌گناهی» هستند از راز این پرونده‌ها پرده برمی‌دارند و برای لغو حکم آن‌ها بی‌وقفه تلاش می‌کنند. الکس گیبنی و راجر راس ویلیامز، که هر دو پیش از این برنده‌ جایزه‌ اسکار شده‌اند به همراه لیز گرباس (نامزد دریافت جایزه‌ اسکار)، کارگردانان اصلی و تهیه‌کنندگان اجرایی سریال مستند «پرونده‌های بی‌گناهی» هستند؛ همچنین قسمت‌هایی هم توسط جد روستاین، نامزد دریافت جایزه‌ اسکار، اندی گریو، برنده‌ جایزه‌ امی و سارا دولند کارگردانی می‌شود.

این مجموعه نه‌قسمتی پانزدهم آوریل ۲۰۲۰ در نت‌فلیکس به نمایش درمی‌آید، اما شما می‌توانید پیش از آن تریلر سریال مستند «پرونده های بی گناهی» را در فیلیمو شات ببینید:


منبع: SlashFilm

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم