banner header desktop fajr

فیلم کوتاه «سایه‌وار»؛ اثر جدید کارگردان فیلم «شزم!» در دوران قرنطینه

شیوع ویروس کرونا نیز نتوانسته‌‎ مانع خلاقیت دیوید اف. سندبرگ شود. او در این ایام، مشغول ساخت فیلم کوتاه «سایه‌وار» بوده است.

پیش از آنکه دیوید اف. سندبرگ با فیلم ترسناک «در تاریکی» نام خود را به‌عنوان یک فیلم‌ساز مطرح کند، با فیلم «آنابل: آفرینش» راهش را در ژانر وحشت ادامه دهد و با فیلم «شزم!» اقدام به ساخت یک اثر پرهزینه ابرقهرمانی کند، استعدادش را با ساخت فیلم‌های کوتاه هنرمندانه، عجیب‌وغریب و فریبنده به رخ کشیده بود. او با استفاده از ابزارهای حرفه‌ای، نرم‌افزارهای ویرایشی و کمک همسر، همکار و منبع الهامش، لوتا لوستن، کار خود را آغاز کرد و ‫به نتایج فوق‌العاده‌ای دست‌یافت. پس از شیوع ویروس کرونا اکثر پروژه‌های فیلم‌سازی تعطیل‌شده‌اند و مردم در قرنطینه خانگی به سر می‌برند. اما این موضوع نیز نتوانسته است مانع از خلاقیت سندبرگ شود. او و همسرش در ایام قرنطینه مشغول ساخت فیلم کوتاه «سایه‌وار» با عنوان اصلی «Shadowed» بوده‌اند. با فیلیمو شات همراه باشید.


سندبرگ در سال ۲۰۱۳ فیلم کوتاهی به نام «در تاریکی» با عنوان اصلی «Lights Out» ساخت. موفقیت‌های این فیلم کوتاه موجب شد او پس از سه سال نسخه بلند این داستان را نیز بسازد. حالا پس از گذشت هفت سال، جهان درگیر ویروسی مرگبار شده است. دوران قرنطینه خانگی در زمان شیوع ویروس کرونا این فرصت را برای دیوید و لوتا فراهم کرده است تا بار دیگر خاطرات همکاری خود را زنده کنند. آنها یک فیلم کوتاه جدید در ژانر وحشت ساخته‌اند؛ فیلمی به نام «سایه‌وار» با عنوان اصلی «Shadowed».

در زمانی کمتر از سه دقیقه، سندبرگ چندین جلوه بصری را به تصویر می‌کشد که برای خلق فضایی وحشتناک به‌خوبی به‌کار گرفته‌شده‌اند. در این فیلم، لوستن شروع به دیدن چیزهایی سایه‌وار می‌کند؛ چیز‌هایی که به نظر می‌رسد در قلمرو سایه‌ها وجود دارند، نه در دنیای واقعی. ماجرا با چیزهای ساده شروع می‌شود؛ مثل گلدانی که تنها سایه‌ای از آن دیده می‌شود و لوتا فقط می‌تواند سایه‌ آن را بلند کند. مضامین ترسناک فیلم کوتاه «سایه‌وار» به‌سرعت در قلب مخاطب رسوخ می‌کنند.  سندبرگ این فیلم را به‌نوعی مشابه با فیلم کوتاه «در تاریکی» می‌داند، اما این فیلم ممکن است برای تجربه‌های آتی در این فضا تأثیرگذاری بیشتری داشته باشد و آینده‌ای درخشان انتظار آن را بکشد.

سندبرگ قول داده است که در حساب کاربری توییتری خود نحوه ساخت این فیلم کوتاه را توضیح دهد و هواداران او به‌شدت مشتاق این موضوع هستند. فیلم کوتاه «سایه‌وار» موضوعی مبتکرانه را به شکلی رعب‌آور، هوشمندانه، هیجان‌انگیز و کم‌هزینه به تصویر می‌کشد.


منبع: Collider

این‌ها را هم بخوانید

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم